Ankara Life Dergisi

Yazgı Oto

ARACINIZLA İLGİLİ TÜM BAKIMLAR YAZGI OTOMOTİV’DE

Uzun ömürlü motor kullanımı, her dönemde yüksek performans, güvenli sürüş ve yakıt tüketimi optimizasyonu için araç bakımı çok önemlidir. Ankara Life Dergisi işin uzmanına sordu. Cemal Yılmaz ile gerçekleştirdiğimiz röportajda aracınızın tüm bakımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazgı Otomotiv’den bahseder misiniz?

Yazgı otomotiv 2016 yılında Ankara/Çankaya’da faaliyet vermeye başlamış olup 2100 metrekare kapalı alanda uzun yıllara dayanan profesyonel ekip ve ekipmanlarla donatılmış perakende ve filo müşterilerimize periyodik bakım, kaporta ve boya, hasar onarım, mekanik onarım, yedek parça hizmetleri verilmektedir. Doğru, hızlı, güvenilir hizmet sunuyoruz. Vizyonumuz sürdürülebilir yüksek müşteri memnuniyeti ve sadakatidir. Ekip olarak yeterli bilgi, eğitim, teknik ve teknolojik donanıma sahibiz. Her marka araç için satış sonrası hizmet vermekte ve en önemlisi şehir merkezinde bir adım yakınınızdayız.

Yazgı Otomotiv’in başarısı nereden geliyor?

Firmamızın başarısındaki en büyük rolün ekip arkadaşlarımdaki azim ve müşteri odaklılık olduğunun bilincindeyiz. Birbirine bağlı, saygılı, güvenilir ve fedakâr çalışanlara sahibiz; bunun doğrultusunda yüksek müşteri memnuniyeti, huzurlu bir çalışma ortamı doğmakta. Felsefemiz olan mutlu çalışan mutlu müşteri sloganıyla çalışmalarımızı en başarılı şekilde sürdürmeye devam ettirmekteyiz

Bakım hizmetlerinizde müşterilerinize sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?

Yazgı otomotivde bakım onarım ve servis hizmetlerinin tümü araç üreticisi tarafından belirlenen aralıklar ve standardına uygun şekilde tamamlanır. İşlemler için uygun standartlarda arıza teşhis yazılım ve güncelleme cihazları kullanıyoruz. Servisimize gelen her aracın ücretsiz 50 nokta kontrolü uygulanır. Müşterilerimize net tespitler ve kesin fiyat verilir, profesyonel ve tecrübeli personelimizle hızlı bir şekilde bakım onarım yapılır, araçların iç ve dış yıkamaları yapılarak müşterimize eksiksiz teslimatı sağlanır ayrıca servisimizde tüm sigorta şirketlerinin kasko ve trafik hasar onarımları yapılmaktadır. Bunların haricinde;

 • Arıza ve hasar yol yardım hizmeti
 • Araç ekspertizi
 • TÜVTürk araç muayene hazırlık
 • Vale hizmeti
 • Araç içi dezenfeksiyon
 • Araç boya koruma, pasta cila, seramik kaplama, detaylı iç temizlik, cam filmi ve kaput koruma hizmetleri vermekteyiz.

Kış bakımı için araçlara neler yapılmalı?

Sürücülerin özellikle bugünlerde olası tehlikeleri önlemek için araç bakımlarına her zamankinden daha fazla özen göstermesi gerek. Araçların kışlık bakımlarının yaptırılması ve bulundurulması gereken malzemeler hayati önem taşımakta.

Soğuk hava koşullarında aracın verimli şekilde kullanılabilmesi ve aracın direncinin artırılması için;

 • Kış lastiğinin değişimi ve lastik diş derinliklerinin kontrolü
 • Cam suyu ve silecek lastiklerinin kontrolü
 • Akü şarj durum kontrolü
 • Fren ve debriyaj balatalarının kontrolü
 • Aydınlatma sistemi ve ampullerin kontrolü
 • Antifriz kontrolü
 • Zincir, çekme halatı, takoz, yedek ampuller mutlak suretle araçta bulunması gerekmektedir

Boya koruma ve seramik kaplama kışın mı yapılmalı yazın mı?

Kış ayları otomobilin dışının en çok yıprandığı dönemlerdir. Yağmur, kar, buz bu süreçte boya yüzeyinde ağır tahribatlar verir. Car care sektöründe sinsi düşman denilen yola dökülen tuzlar ya da solüsyonlar boya yüzeyine çok büyük zarar veriyor. Otomobil yüzeyinden bilinçsizce temizlenmeye çalışılan buzlar ise kalıcı çiziklerin oluşmasına sebep oluyor. Çok fazla uzun yol yapan otomobillerin özellikle kaput bölümünde kar suyu nedeni ile bozulan yollardan seken küçük taşların vurukları da yine bu dönemde oluşan büyük tahribatlardan. Yani kış şartları otomobiller için çok olumsuz şartlar barındırıyor ve kış sezonu öncesinde mutlaka önlem alınması gerekiyor. Yaz döneminde tehlike bu kadar fazla olmasa da özellikle yıpranmış boyalar için güneş yanığı tehlikesi mevcut ve en önemlisi her iki dönem için de otomobilin temizliği ve sterilizasyonu büyük önem taşıyor. Bu sebepten dolayı yazın ne kadar gerekli ise kış ayları içindekoruyucu maddeler (boya koruma, Seramik kaplama )  mutlak suretle uygulanmalıdır.

Yazgı Otomotiv olarak Covid-19 için araçlarda ne gibi hijyenik önlemler alıyorsunuz?

Kişisel hijyen ve dezenfeksiyon kuralları her zaman birinci sırada geliyor. Araç içi ve dışında direksiyon, tavan, vites topuzu, sinyal kolları, ön panel, kapı ve bagaj kolu, kaput gibi elle temas edebileceğimiz tüm noktalardezenfekte edilmeli. Dezenfektasyon işlemi her 15 günde bir anti bakteriyel dezenfekte ürünleriyle tekrarlanmalı. Dezenfeksiyon işlemlerinin tamamı lisanslı ürünlerle yapılmalı. Aksi halde insan sağlığını tehdit edecek farklı sonuçlarla karşılaşılabilir.

Yazgı otomotiv olarak; araçla ilgilenecek her personel; araç kabul sorumlusu, teknisyen, yıkamacı maske ve eldiven kullanıyoruz. Müşterilerimize teslim edeceğimiz her aracı temizliyor, hijyen kurallarımızı uyguluyor ve korona virüse karşı dezenfekte ederek müşterilerimize sunuyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar