Ankara Life Dergisi

Yeni Yılda Yeni Aşk Kuantumu

Yeni yıla girerken “Aşk” defterinde de yeni bir sayfa açmak isteyenler bu sayfaya! Kentin en sevilen dergisi Ankara Life Dergisi, dileklerimizin gerçekleşme olasılığını artırmak, evrene sesimizi duyurabilmek için yapılabilecekleri Gülşah Sam ile konuştu. Gülşah Sam’ın dergimizle gerçekleştirdiği keyifli sohbeti şöyle,

YENİ YILDA YENİ AŞK KUANTUMU 

Kuantum yıllar evvel SECRET kitabı ve ardından gelen SIR filmi ile merak uyandıran bir kavram haline gelse de.. Kuantum aslında evrende olasılık kavramını öne çıkaran bir fizik disiplini… Kuantum fiziğinde evrene yolladığımız her enerjinin aslında bir geri dönüşü var.  Ses, söz, düşünce… Her şeyin.

Kuantum fiziğinde dilediğiniz, düşlediğiniz her şey aslında bir olasılık dahilinde gerçekleşebiliyor. Mühendislikte kuantum fiziğini formulize etmiş biri olarak, kişisel gelişimde kuantum olumlamayı anlatıyorum. Bazen eğitimlerime aşktan ümidini kesmiş, dua etmekten elini eteğini çekmiş insanlar geliyor.. Onlara hep düşlemeyi bırakmamalarını, duadan asla vazgeçmemelerini öneriyorum. Bazen de “Hocam Kuantum diye bir şey gerçek mi?” diye soruyorlar.. Evet gerçek, diyorum. Çünkü düşlediğiniz her şey oluş frekansını yükseltiyor.. Yalnız bir şart var, diyorum.. İster düş deyin, ister kuantum, ister dua..  3 şeyi unutmayın isterken:

Doğru istemek,

Detaylandırmak,

İmajinasyon (Canlandırma)

Ve onlara yaşadığım ilk Kuantum tecrübemi anlatıyorum.. 

Üniversite 3. sınıftayken bir sabah evimden çıktım ve arabama bindim.  Aniden bir baş dönmesi hissettim. Ve başımda bir basınç hissi.. Biraz ilerlemiştim ki hissin daha arttığını fark ettim. En yakın hastaneye gitmeye karar verdim. Acil servise girip durumumu anlattım. Yaptıkları tansiyon ölçümü sonrası hemşire tansiyonumun biraz yüksek olduğunu, doktorun benimle ilgilenmesini beklememi söyledi. Ben de perdeleri kapalı bir yatak üstünde oturdum, doktoru beklemeye başladım. Kısa süre sonra perde açıldı, doktor yüzünü döndüğünde hayatımda gördüğüm en yakışıklı adam karşımdaydı o günkü fikirlerimle.. Doktor bir süre muayene ettikten sonra anlık bir durum olabileceğini, endişe etmememi, dinlenmemi söylerek acil servis odasından ayrıldı… Ben öylece kalakalmıştım. Çok etkilendiğim bir adam gelmiş ve gitmişti.  Sonrasında günler boyu aklımdan çıkaramamıştım.. Hiçbir şey yapmamakla birlikte sürekli onu düşünüyordum. Çok güçlü bir istek enerjisi oluşturduğumun, onu karşıma çıkarmanın yolunu aslında çözdüğümün farkında değildim.. Bu çok önemli gücü farklı alanlarda da çokça kullandım ilerleyen zamanlarda. Buraya kadarı aslında normal kabul edilebilir.

Kuantum sonrasında devreye giriyor..

Bu olayın üstünden en fazla 15-20 gün geçmişti ki hayatımın en ilginç olaylarından birini yaşamıştım. O dönemler Facebook popülerdi,  yıl 2004-2005 civarı… Herkesin kendi hesabının yanı sıra merak ettiği kişileri stalkladığı fake hesapları da mevcuttu.. Ben de o zamanki aklımla kendime bir fake hesap açmıştım. İnternetten bulduğum aynı kıza ait  fotoğrafların olduğu, bana asla benzemeyen fake bir profile sahiptim. Bir gün bu fake profilin mesaj kutusuna bir mesaj düştü. Her gün onlarca mesaj geliyordu aslında.. Ama nedense bir şey beni dürttü ve gelir gelmez açtım mesajı… Gözlüklü uzaktan görünen fotoğrafı olan biri bir mesaj atmıştı. Fotoğraflarına baktığımda gözlerime inanamamıştım, çünkü bu, o doktordu! İnanması çok güç, biliyorum.. Ben de gördüğümde küçük bir şok yaşamıştım. Ama işin kötüsü, ekleyip mesaj yazdığı kişi ben değildim… Benim fake profilimdi.. Konuyu uzatmadan selam yazdığı profilin fake olduğunu, kendisini aslında tanıdığımı söyledim. Kimsiniz peki dediğinde, geçen gün tansiyon için gelen kız olduğunmu söyledim. Asla hatırlamadı. Tamam o halde iyi günler size dedikten bir süre sonra, “Senin kendi profilin nedir?” diye sordu. Kendi profilimden ona mesaj attım. Hala hatırmaladığını olayın çok ilginç olduğunu, kendisinin de çok şaşırdığını söyledi. Görüşüp bunu konuşalım mı dedi. Kabul ettim. Atakule terasta ilk kez buluştuk, çok heyecanlıydım.. Beni gördüğünde çok etkilendiğini söyledi.. 2 ay görüştükten sonra aslında yukarıda yazdığım şeylerde hatalı olduğumu anladım. Kuantum şahane çalışmıştı fakat, isteğim doğru bir istek değildi. Çünkü kafamdaki fiziki profile çok uysa da kişilik olarak bana tamamen zıttı.. Detaylı ve doğru istemenin önemli olduğunu farkettikten sonra, bir sonraki kuantum olumlamalarımda buna çok dikkat ettim. Hayatı sade ve karmaşasız yaşamanın, detayları ise düzgün ifade etmenin ne denli önemli olduğunu anladım.

Sizler de yeni yılda kendi kuantumunuzu çalıştırmaya ne dersiniz?

Yorumlar

0 yorumlar