Ankara Life Dergisi

Yenilikçi ve Güvenilir İsim Etites İklimlendirme

Özellikle Ankara’da yaptığı işlerle adından söz ettiren Etites İklimlendirme, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektöre yönelik birçok projeye imza atmış ve atmaya da devam ediyor. İklimlendirme alanında adını büyük harflerle sektöre yazdıran Etites İklimlendirme aynı zamanda yurt dışında da gösterdiği faaliyetlerle başkentimizin gurur kaynağı olmuş durumda. Etites İklimlendirme sahibi Sinan Yılmaz’a firması ve yaptığı işlerle ilgili siz Ankara Life Dergisi okuyucuları için merak edilenleri sorduk…

Sinan Bey, öncelikle Etites İklimlendirme hakkında bilgi alabilir miyiz?
ETİTES, geçmişten gelen deneyim ve sektörel birikimleri bir araya getirmek için kurulan; müşteri, kalite ve çözüm odaklı bir firmadır.

ETİTES, ‘’iklimlendirme’’ ana başlığı altında ısıtma, soğutma, havalandırma hizmetlerini; bina, fabrika ve konut projelerinde, mekanik tesisat hizmetlerini; klima, VRF, endüstriyel soğutma, ısıtma, endüstriyel tesisat sistemlerinin periyodik bakım ve onarım faaliyetlerini gerçekleştirerek sektördeki boşluğu doldurmuş ve önemli bir fark yaratmıştır. Aynı zamanda havalandırma kanal imalatlarını da kendi bünyesinde yaparak hem imalatı hem de taahhüdü başarıyla yürütmektedir.

Etites’in kuruluş organizasyonundan bahseder misiniz?
Başarı; yoğun bir emek ve maalesef yıpratıcı stres yönetiminden gelmektedir. Özellikle bizim sektörde işler böyle yürümektedir.

Ama bu süreçte yalnız değilim. Firma ortaklarımdan kardeşim İlhan Yılmaz ve kuzenim Gökmen Gültekin ile bağları çok güçlü örnek bir aile şirketi olmayı idealize ederek güçlü bir yönetim organizasyonu oluşturduk.

Peki, tamamlanan projelerinizden bahseder misiniz?
ETİTES, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektöre yönelik birçok projeye imzasını atmıştır. Birkaç örnek verecek olursam; Türkiye Petrolleri A.O. Isı Merkezi Renevasyon işleri, Elmadağ Devlet Hastanesi’nde iklimlendirme onarımları, TCO‘nun Kazakistan’da bulunan şantiye sahası için Konteyner Tipi Kazan Dairesi Projesi. ETİTES’in aynı zamanda kurumsal müşterileri de bulunmaktadır.

ARABİCA COFFEE’lerin mekanik iş ortağıyız. Mahall Ankara Projesi’nde 100’e yakın ofis tadilatı yaptık.

Devam eden projeleriniz nelerdir?
YHT GAR’ da Balo Salonu’nun ısıtma-soğutma ve yangın tesisatlarını yapmaya devam ediyoruz. Mahall Ankara’da açılacak olan LEXUS’un mekanik tesisat ve havalandırma işleri için ana yüklenici Move İç Mimarlık ile sözleşme imzalamış bulunmaktayız. Arabica Coffee’lerin yeni açılacak şubeleri için çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu – GİZ ‘in Irak’ta yaptıracağı hastane projesi için mobilizasyon çalışmalarımız da başladı.

Aktif olarak nerelerde hizmet veriyorsunuz?
Faaliyet konularımızla ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlara ait ihale ve projeleri yakından takip ediyoruz. Ankara’nın en prestijli projeleri olan Mahall Ankara, Maidan, Next Level, Via Green, Yıldız Kule, İncek Vista gibi konsept projelerde en iyi mimarlık firmalarıyla hareket ederek faaliyetlerimizi yürütüyoruz.

Geleceğe yönelik planlarınız nelerdir?
Faaliyet konularımızda öncü olmaya odaklı girişimcilik, yenilikçilik ve güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda zirveye yerleşerek yurt içi ve yurt dışı pazardan ilkelerimiz doğrultusunda fayda sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

ETİTES’İ gelecekte marka değeri yüksek bir firmaya dönüştürmeyi ,müşteri memnuniyetini maksimum seviyelere çıkarmayı, ülkemiz için faydalı projelerde yer alarak istihdamda önemli bir katkı sağlamayı ve en önemlisi güvenilir adımlarla, insan kaynağımızla ve doğru stratejileri bir araya getirerek gelecek yıllarda da zirvede kalmayı planlamaktayız.

Yorumlar

0 yorumlar