Ankara Life Dergisi

Zamansız Güzelliklere Arzu Gedikali

Kentin en çok okunan dergisi Ankara Life, başarılı iş kadını Arzu Gedikali ile beraberdi. Gedikali, pes etmek nedir bilmeyen kadınlardan. Azimli ve planlı çalışkanlığı kendisinin güler yüzü ve hoş sohbetiyle birleşince sahibi olduğu Ariel Güzellik Salonu’nun da Ankara’da güzellik denince akıllara gelen ilk adres olmasını kaçınılmaz kılıyor.

Arzu hanım, öncelikle başarılarıyla adından söz ettiren salonunuzda hangi işlemlerin uygulandığını öğrenebilir miyiz?

İfade tasarımı, kalıcı makyaj, kaş pudralama, yüz mezoterapisi, buz başlık epilasyon ve dudak renklendirme gibi işlemler yapıyoruz.

Sizin sektördeki başarılarınız bizim bu işlemler hakkındaki merakımızı daha da artırıyor. Bize bu işlmler hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

İfade tasarımı, kaş modelinin doğru şekillendirilmesi ile ilgili bir işlemdir. Yüzün algılanma biçimini değiştirerek yüzün sahip olması gereken ifadeyi kazandırır. Yüzümüzün daha dinç ve diri görünmesinin sağlar. Doğru kaş tasarımı, gözleri daha güçlü ve etkileyici kılar. Dolayısıyla da kaşlarımızın doğru formda olması yüz ifademizi değiştireceği gibi bakışlarımıza canlılık ve çekicilik katacaktır. Kalıcı makyaj, permanent make-up yöntemiyle kaş tasarımından dudak renklendirmesine, göz hatlarının belirginleştirmesiden kirpik belirginleştirmeye kadar yapılan tüm uygulamalara verilen isimdir. Micro iğneler aracılığı ile cildin ortalama 0,25 milimetre altına inilir ve renk pigmentleri enjekte edilir. Kaş pudralama, seyrekleşen kaşlarda oluşan boşlukları doldurarak kaşları olması gereken formuna getirip, doğal ve gür kaşlar elde etmeyi sağlayan kalıcı makyaj yöntemlerinden biridir. Burada amaç; kişinin yüz şekline uygun, dolgun ve gür kaşlara sahip olmasını sağlamaktır. Yüz mezoterapisi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direkt cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kolajen ve elastin üretimini artırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir. Buz Lazer, lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir.  Buz Lazer epilasyon kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini ortadan kaldırır. Dudak renklendirme işleminde de dövme uygulaması kadar deri altına inilmeden, daha yüzeyde, organik içerikli ve belirli süre kalıcı pigmentlerle yapılan bir renklendirme ve belirginleştirme işlemi. Vücuda yapılabilen farklı renklerdeki dövmeler gibi, dudaklara da istenilen renkte, belli süreli kalıcı renklendirme işlemi yapılabiliyor. 

Peki sizin bu sektördeki yolculuğunuz nasıl ilerledi? Başarınızın arkasında hangi özelliklerin yattığını söyleyebiliriz?

Hep disiplinli ve programlı çalıştım. Ayrıca müşterilerimin sağlığını ve etik prensiplerimi de her şeyden önde tuttum. Bu özellikler, işinizi severek yapmanızla birleştiğinde başarı da beraberinde geliyor.

Kendi işini kurmuş ve başarıdan başarıya koşarak sektöre adını kazımış bir iş kadını olarak karşılaştığınız zorluklarla nasıl baş ettiniz?

İşimi çok severek yapıyorum. Bu çok güçlü bir motivasyon. Aynı şekilde beraber çalıştığım insanların da işlerini severek yapıyor olması bana güç veriyor. Müşterilerimizin desteği, sevgisi, memnuniyeti ve güveni karşılaştığımız zorlukları aşmak konusunda bize güç veriyor.

Yorumlar

0 yorumlar