Ankara Life Dergisi

Artzone, Sanatı Tenisle Buluşturdu!

Çınar&Çınar Hukuk Bürosu tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’nın himayesinde gerçekleşen gecede büyükelçi Akio Miyajima, davetlilerle birlikte Şodoo (kaligrafi) workshop’una katılarak şogi oynadı. Turnuva ödüllerinin sahiplerini bulduğu gecede kazananlara ödüllerini Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Çınar&Çınar Hukuk Bürosu’nun sahibi Hakan Çınar takdim etti.

Sadece Cubes Ankara projesi için değil kentin kültür-sanat hayatında da önemli bir buluşma noktası olacak olan ArtZone’da “sanat tenisle buluşuyor” teması kullanıldı. ArtZone’da kaligrafi workshop’u ile karşılanan davetliler Japon satrancı Şogi’yi öğrenme ve oynama fırsatı buldular. Kılıç dövüşü “Kendo” gösterisinin hemen ardından JAPANIGHT’ın misafirleri sanatçı Füsun Utkan’ın kişisel resim sergisini ve Murat Yıldırım’ın manga sergisini gezdiler.

Geceye katılan davetliler, ‘’Japanigt’’ta Dilara Aybar’ın keyifli Japon şarkıları eşliğinde eğlenceli vakit geçirip Muharrem Akburu (Executive Chef ) ve Sait Yalçınkaya’nın (Sous Chef) gece için özel olarak hazırladığı noodle ikramlarını tattılar.

Cubes Ankara projesi içerisinde 1.500 m2 alan üzerinde yer alan, henüz inşaat hâlindeyken şehri kültür sanatla bir araya getirmeye başlayan Art Zone’un JAPANIGHT’ın ardından yıl boyunca farklı birçok serginin yanı sıra resim ve heykel atölyeleri, workshop’lar ve daha birçok kültür sanat faaliyeti ile Ankaralı sanatseverle buluşacak.

Yorumlar

0 yorumlar