Ankara Life Dergisi

Atid’den Ankara Life’a Ödül

Ankara Life Dergisi, yaptığı haberlerle turizm sektörüne sağladığı katkı dolayısıyla Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneğince (ATİD) “Yılın Dergisi” ödülüne layık görüldü.
Turizm sektörünün önde gelen otel, restoran, acente, proje ve kişilerinin ödüllendirildiği “4. ATİD Turizmin En’leri Ödül Töreni”, Bilkent Otel’de yapıldı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, törende yaptığı konuşmada, bu tür etkinliklerin turizm sektörü için son derece anlamlı olduğunu söyledi. Turizmin, Türkiye için stratejik bir sektör olduğuna işaret eden Alpaslan, gelecek yıllarda ekonominin daha güçlü, milletin refahının daha ileri düzeyde olması için var güçleriyle çalıştıklarını bildirdi. Alpaslan, Türkiye’nin geçen yıl turizmden 46 milyar dolar gelir elde ettiğini hatırlatarak, bu yıl hedefin 56 milyar dolar olduğunu dile getirdi. Turizm çeşitliliği açısından Türkiye’nin cennet bir ülke olduğunu vurgulayan Alpaslan, bu imkanların dünyaya tanıtılması ve doğru yatırımların yapılması gerektiğini anlattı.

“Yabancı turistlerin gezeceği alanlar gittikçe çoğalıyor”
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Cumhuriyet’in 100. yılını kutlayarak, “İnşallah nice yüzyıllara, ilelebet cumhuriyet.” dedi. Başkentte de turizm yapılabileceğini belirten Yavaş, bu kapsamda eskiyen kent merkezlerine yönelik yürüttükleri çalışmaları anlattı. Bu konudaki çalışmalarda Ulus ve civarına odaklandıkları bilgisini veren Yavaş, “Yabancı turistlerin de gelip gezeceği alanlar gittikçe çoğalıyor. Çıkrıkçılar’ı ihale ettik, kimse girmedi tekrar ihale edeceğiz. Hamamönü ile de birleştiği zaman kocaman bir ‘old town’ (eski şehir) ortaya çıkmış olacak.” ifadelerini kullandı.
Yavaş, turizmin canlanması için Ankara’ya yurt dışı direkt uçuşların da olması gerektiğini, böylece Ankara turizminin ayağa kalkacağını vurguladı.

“Başkentimizi layık olduğu yere taşımak için yılmadan çalışıyoruz”
ATİD Başkanı Birol Akman, İsrail-Filistin çatışmasında “korkunç bir insanlık dramı” yaşandığını belirterek, Filistin’de yaşananların en kısa sürede bitmesi temennisinde bulundu.
Pazar günü Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağını anımsatan Akman, şunları kaydetti:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbi, Millî Mücadele’nin simgesi Ankara’da, yeni yüzyıla çok daha güçlü bir giriş yapacağız. Ankaralı turizmciler olarak başkentimizi layık olduğu yere taşımak için yılmadan çalışıyoruz. Polatlı’daki Gordion Antik Kenti’nin ardından, 800 yıllık Arslanhane Camii’nin de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesi, başkentimizin turizm atılımı açısından çok önemli bir başarı oldu. Ankara’mızın iki önemli sembolünün bu prestijli listeye dahil edilmesi, turizmin canlanması ve kentimizin kalkınmasında büyük bir rol oynayacak.”

Ankara Life’a Yılın Dergisi Ödülü
Konuşmaların ardından, 35 kategoride ödüller sahiplerine verildi. Törende Ankara Life Dergisi’ne başkentte yaptığı haberlerle turizm sektörüne sağladığı katkı dolayısıyla “Yılın Dergisi ” ödülüne layık görüldü. Ödülü, Ankara Life Dergisi üçüncü kuşak sahibi Sertaç Kantarcı ATİD Başkanı Birol Akman’ın elinden kabul etti.

Yorumlar

0 yorumlar