Ankara Life Dergisi

İlk Günkü Gibi Işıl Işıl!

Blue Diamond Ile Her Aniniz Özel Olsun!

Stilimizi oluştururken ihtiyacımız olan o son dokunuşu sağlayan ışıltılar, genellikle takı ve mücevherlerden gelir. Ruhumuzun bir yansıması ya da güçlü bir ifade şekli olarak mutlulukla taşıdığımız bu aksesuarlar çoğu zaman bir hikayeyi, anıyı ya da bize hissettirmesini beklediğimiz duyguyu da içinde barındırıyor. Bu doğrultuda ise zarif bir duruşa sahip yapısıyla üzerimizde derin etkiler bırakıyor. Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi Blue Diamond’ı ziyaret ederek Cemil Öztürk ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. İyi okumalar dileriz.

Renk renk, taşlı ya da sade pek çok özelliği bulunan takılar, hepimizin ilgi alanına giren önemli bir sektör konumunda yer almakta. Bu alan için kadınlar ve mücevherler arasından nasıl bir bağ var sizce?
Öncelikle pırlanta her kadının hakkı. Biz Blue Diamond olarak üretim tesisimizdeki zanaatkârdan mağazalarımızdaki pırlanta danışmanlarımıza kadar bu düşünceyi benimsiyoruz. Bu da geniş ürün yelpazesini ve her bütçeye hitap etmeyi yanında getiriyor. Misafirlerimiz özel günlerinde pırlantalı mücevherlere sahip oluyorlar. Daha sonra kayıpsız değişim kampanyamızdan faydalanarak aldıkları mücevherleri daha büyükleriyle değiştiriyorlar.

Bulunduğumuz dönem itibarıyla aynı zamanda Sevgililer Günü vesilesiyle sezonun hangi parçaları daha popüler konumda yer alıyor?
Son yıllarda fazlasıyla rağbet gören baget tasarımlar sektörümüzde en popülarite anlamında ilk sırada yer alıyor. Ardından tüm zamanların olmazsa olmazı tektaş grubuna ait su yolu bileklikler, küpeler, kolyeler ve yüzükler bu sırayı takip ediyor. Renkli taşlı mücevherlere talep de gittikçe artıyor.

Sevgililer Günü, Kadınlar Günü, Anneler Günü, Doğum Günü gibi özel günler için ne tür kampanya çeşitleri ve fiyatları uyguluyorsunuz?
Türk milleti olarak hediye alma alışkanlığımız yine Türk milleti olarak kadınlara verdiğimiz değer herkesin malumu. Biz de Blue Diamond olarak bu düşünceyle ilerliyor %50’ye varan en büyük indirim kampanyalarımızı bu dönemlerde düzenliyoruz. İndirimin yanı sıra bu dönemlerde sürpriz pırlantalı hediyeler veriyoruz misafirlerimize.

Blue Diamond mücevherlerinin ağır basan yönlerinden biri de zarif duruşları. Bu noktada dünya trendlerinden ne derece besleniyorsunuz? Önceliğiniz nedir?
Elbette her sektörde olduğu gibi bizim de tasarımcılarımız dünya markalarından esinleniyor. Fakat biz Türkiye’de öncülerinden biri olduğumuz mücevher sektöründe yenilik ilkesini unutmadan talebe göre ilerliyoruz diyebilirim.

Blue Diamond ailesi olarak hem internet hem de bizzat size gelen insanların alışverişinde başarılı bir grafiğe sahipsiniz. Bu başarının ipuçlarını bizimle paylaşır mısınız? Sizce bu sektörün püf noktaları nelerdir?
İnternet kanalındaki sanal mağazamızda yılın çoğu ayı ilk sırayı çekiyoruz. Bunun yanı sıra tv vb. mecralardaki reklamlarımızda gösterdiğimiz kalite algısını; mağazalarımızdaki hizmet kalitemiz, samimiyetimiz ile pekiştiriyoruz. Misafir memnuniyeti odaklı yaklaşıyor, geri bildirimlere fazlasıyla kulak veriyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar