Ankara Life Dergisi

İşimiz Gücümüz Yemek Bu Tosta Bayılacaksınız; İmza Bir Tost

Uzun bir aradan sonra tekrar lezzet noktalarını keşfe sizinle paylaşmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz İşimiz Gücümüz Yemek ekibi olarak damağımızın sardığı ve müdavimi olduğumuz yerleri tek tek gezmeye devam ediyoruz. Çocukluğumuzdan beri hepimizin hayatında bir başka yeri olan ve en sevdiğimiz yiyecek olan tostun, en eğlenceli ve leziz hali Ankara’lı bir kadın işletmeci Beril Anaç markası İmza Bir Tost ile şehre mutluluk kattı.

Bir gün Chef Akademi’de Cook & Fun atölyelerimde karşılaştığımızda büyük bir kurumsal firmada şahane işler yapıyordu. Ve sihirli bir fikirle bir anda her şeyi değiştirmeye karar verip bir süre sonra çok güzel bir markayla karşımıza çıktı hatta aileden birisi oldu, bu şehirde kadın girişimci olup böyle müstesna bir müessese ortaya çıkarmak hiç kolay bir iş değil öncelikle sevgili Beril Anaç’ı ve en büyük desteği sevgili eşi Barış Anaç’ı yürekten alkışlıyoruz. Bir de bunu koca bir pandemi dönemi içinde sürdürmeyi başararak gönüllerde taht kurmayı başardılar.

Önce Gordion Çayyolu’nda başladı hikaye ve sonra şehrin dört bir köşesine hızla yayıldı lezzet öyle güzeldi öyle beğenildi ki büyümesi gelişmesi göz açıp kapayana kadar gerçekleşti. Çayyolu – Maidan – Bilkent – Tunalı ve çok yakında yeni şubeleriyle yurdun herhangi bir yerinde karşınıza çıkabilir.

Sevgili İmza Bir Tost kendisini şöyle tanımlıyor;

Bir gece ansızın geldim akıllara, yılların tecrübesi ile kısa sürede olgunlaşıp doğdum. Bir ticarethaneden öte mutluluk hane olmayı hedefledim. Çalışanlarından tedarikçilerine, ziyaretçilerinden takipçilerine herkes için bir mutluluk yuvası olmayı hayal ettim.

Daha yola çıkmaya niyetlendiğinizde yüzünüze oturan tebessüm, kapıya varınca katlanarak artsın, tadına bakınca tüm hücrelerinize yayılsın, hoş sohbet ile perçinlensin, kulaktan kulağa oynar gibi eşinize dostunuza beni anlatın, sosyal medyada keyifle paylaşın istedim.

Seçtiğimiz kaliteli ürünler ile lezzetimi garantiledim, %100 dana eti kullanarak sağlığınızı riske atmadım, sadece yörelerinde bulabildiğiniz ürünleri en yakınıza getirmeye aracılık ettim, gizli iki tost ekmeğinin arasında harikalar yarattım. Yapay katkı maddesi kullanmadan, malzemeleri dondurmadan, evinizdeki gibi yiyecekleri, sıcak bir sohbet ile huzurlu bir ambiyansta servis etmek istedim.

Evet tam da anlattığı ve hayal ettiği gibi olmuş. Hala denemediyseniz mutlaka size en yakın şubesine uğrayıp mutlaka tadına bakın.

Dekorasyon konsepti sade ve seçkin, şık bir çizgiye sahip. Ferah ve rahat bir ortamda keyifle oturabiliyorsunuz. Personel güler yüzlü ve iletişimi güçlü ekip sağlam anlayacağınız. Online sipariş sitelerinden siparişle ulaşabiliyorsunuz. Ben yerinde yemeyi her zaman tercih ederim. Bana en yakın olanı Tunalı’ya gidiyorum çoğunlukla. Bir de içecek konusunda tam benlik yani içeride gazoz ağacı var, memleketin her köşesinden yerel gazozları bir arada tadabileceğiniz bir gazoz barı her gün genişlemekte ve eminim seçmekte zorlanacaksınız bu durumda müesseseden yardım isteyin mutlaka.

Tostun yanında sunulan yöresel gazozların içinde: Beyoğlu, Ordu gazozları, Hatay, Trabzon, Rize, Giresun, Eses, Erzurum, Van, Dört mevsim, Huzur, Sarıkız, Denizli, Laçin, Topçam Çine, Beypazarı, Şifa, Gocamoğla, Datça Dadya, Tekir, Feshane, Zafer, Neşe, Good, Ufuk, Bor gazozları, Ankara, Ada, Özbağ , Elvan, Bağlar, Ferah bade, Antalya, Anadolu, Şeker gazozları baş döndürücü bir yelpazeyle bizi bizden alıyor.

Bunların yanında her türlü sıcak ve soğuk içecekler ve taze sıkmalar da mevcut tercihinizi nasıl isterseniz öyle kullanabilirsiniz. Ben Atom ve Muzlu Sütünü çok seviyorum.

Gelelim mevzu bahis tostlara…

Menü çok eğlenceli ve geniş tost isimleri şahane yemeden ruhunuz doymaya başlıyor, en çok satanı ve benimde en sevdiğim meşhur Sanayi Tostu.

Tostların sunumunda kullanılan kağıtların üzerinde motivasyon ve kişisel gelişim mesajlarıyla yüklü çok orijinal bir tarzları var ve bu mesajlar ruha da iyi geliyor.

Düşenin Tostu, Bakkal Tostu, Tost Meclisi, Eski Tost, Dede Tostu ve hayal gücünüzün alabileceği şahane isimleriyle fevkalade bir deneyim sunuyor. Sağlıklı ve diyet tostları, Kare tostları, Uzun tostları ve bazlamalı tostlarıyla tek kelimeyle tost cenneti.

Hem Ankara markası, hem kadın girişimi, hem çocukluğumuzu hatırlatan gözümüzde canlanan mazi etkisiyle lezzetle ve keyifle gerçekten çok keyifli. Tadınca bana hak vereceksiniz.

Siz de keşfetmemizi istediğiniz mekanlar için bize ulaşın www.ozguraksuna.com ya da @ozguraksuna sosyal medya hesaplarından lütfen iletişimde kalın.

Yorumlar

0 yorumlar