Ankara Life Dergisi

Yaşam ve Stilinize Hitap Eden Yatırımlar; Anteras Gayrimenkul’de!

“Hedefi olmayan, hedeften şaşar” düşüncesiyle emlak sektöründe başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Yusuf Sait Çiftçi, danışanlarına her zaman doğru ve kaliteli hizmet sunmayı kendisine amaç edinmiş başarılı bir isim. Yaklaşık 15 yıldır gayrimenkul alanında bulunan Yusuf Sait Çiftçi kurmuş olduğu firması Anteras Gayrimenkul ile müşterilerine aracılık etmenin yanı sıra dekorasyon ve tadilat kısmında da destek sağlıyor. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak ziyarette bulunduk ve merak ettiğimiz sorularımızı yönelttik. Sektörün dinamiklerine dair gerçekleştirdiğimiz çok özel röportajımız sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Gayrimenkul alanı günümüzün popüler mesleklerinden bir tanesi. Siz de bu alanda pek çok çalışma gerçekleştiriyorsunuz. Öncelikle sizi tanıyalım, Yusuf Sait Çiftçi kimdir?
1987 yılında Ankara’nın Keçiören ilçesinde doğdum. Aslen Bingöllüyüm, yedi kardeşiz memur çocuğuyum. 10 yaşından itibaren çalışma hayatı içerisindeyim. İşleyen demir pas tutmaz misali sürekli bir iş temposu içerisindeyim. Dinamik bir enerjim var ve bu enerjiyi olabildiği kadar zamanında ve yerinde kullanmak istiyorum.
Anteras Gayrimenkul’ün sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman başladı?
Gayrimenkul sektöründe çalışan bir kardeşimin önermesi ile 2010 Şubat ayı itibari ile emlak sektörüne giriş yaptım. Sizin de bahsettiğiniz gibi benim açımdan popüler mesleklerden biriydi. Bu fırsatı olabildiği kadar iyi değerlendirmem gerekiyordu. Daha önce birçok pazarlama sektöründe bulunduğum için sektörde yer edinmem çok zor olmadı. Amacımız her zaman doğru ve kaliteli bir hizmet ile değerli müşterilerimizin isteklerine en iyi şekilde karşılık vermekti. Bunu da sektörde bulunduğumuz yaklaşık 15 yıl içerisinde en iyi şekilde değerlendirdiğimizi düşünüyorum ve daha iyisini yapacağımıza inanıyorum.
Peki hangi hizmetleri sunuyorsunuz? Güncel olan projeleriniz neler?
Sektörde bulunduğumuz süre içerisinde arsa, tarla, dükkân, daire, alım satım ve aracılık işlerinin takibini yapmaktayız. Bu çalışmaları yaparken emlak kirliliğine sebebiyet veren gayrimenkul sektörü ile uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan hiçbir tecrübesi olmayan korsan emlakçıların da sektörümüze zarar vermemesi adına elimizden geldiği kadar değerli müşterilerimiz için kaliteli ve profesyonel hizmet sunmaya gayret gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Güncel olan projelerimiz müşterilerimize aracılık ettiğimiz gayrimenkullerde dekorasyon ve tadilat kısmında desteklerimizle müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Henüz inşaat sektörüne giriş yapmadık.
Artan inşaat maliyetleri, arsa üretimi konusundaki sıkıntılar ve enflasyonist ortam yeni proje üretimi ve doğru fiyatlandırma noktasında sizi nasıl etkiliyor? Bu sorunları aşmak için neler yapıyorsunuz?
Artan inşaat maliyetleri bizim sektördeki çalışmalarımızı hiçbir şekilde etkilemiyor. Bulunduğumuz semt içerisinde yaklaşık 15 yıl boyunca bu tarz ortamların olabileceğini bilerek altyapısını hazırlayarak hizmet verdik. Bu sebeple edindiğimiz çevremiz tecrübemiz buna yeterli. Önemli olan piyasada güven ortamının olmasıdır ve kredi faiz oranlarının uzun bir süre sabit kalmasıdır. Çünkü insan hayatının devam etmesi nüfusun sürekli artması sebebi ile yaşamımızın sonuna kadar ihtiyacımız olan konut veya gayrimenkul ürünleri fiyatı ne olursa olsun sürekli talep halindedir. Artan maliyetler üretim sıkıntısında yaşadığımız enflasyonist ortamın önüne geçilebilmesi için sürekli üretim yapılması gerekiyor. Bunun için de başta devlet yöneticilerimiz olmak üzere bu konuyu daha güvenilir hale getireceğine inanıyoruz.
Yeni yıla dair hedeflerinizden kısaca bahseder misiniz? Ajandanızda neler bulunuyor?
Hedefi olmayan, hedeften şaşar. Planlarımızı, hedeflerimizi şimdiye kadar gerçekleştirdik. Bundan sonraki dönemlerde de aynı şekilde işimizi daha iyi hale getirebilmek için ekibimiz ve çalışma arkadaşlarımızın desteği ile daha iyi noktalara geleceğimizden şüphemiz yoktur. 2023 yılı itibari ile sektörde ikinci firmamız olan Ovacık Anteras Gayrimenkul şubemizi hayata geçirdik. Başta da bahsettiğim gibi müşteri memnuniyeti, kaliteli hizmet anlayışımız ile devam edeceğiz. İnşallah 2024 yılı ve sonraki dönemlerde hedefimizde bulunan inşaat sektöründe güzel imzalara ulaşacağız.

Yorumlar

0 yorumlar