Ankara Life Dergisi

Anti Aging ve IV Destek Terapileri Hakkında Neler Biliyoruz?

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi, Anti Aging Yaşam Akademisi Kurucu Başkanı Dr. Halil Öser ile bir araya geldi. IV Destek Terapileri ve Anti Aging Uygulamaları hakkında merak ettiklerimizi kendisine yönelttik. İyi okumalar dileriz.
Halil Hocam öncelikle sizi tanıyalım. Halil Öser kimdir? Mesleğinizde alanınızı nasıl ve ne zaman seçtiniz?
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. Yaklaşık 25 yıllık meslek hayatımın özellikle son 10 yılında Bütüncül ve Koruyucu Tıp Yaklaşımı doğrultusunda Anti Aging konsept, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) alanlarında gerek klinik ortamında gerekse panel, sempozyum ve sunumlar ile akademik paylaşımlar bağlamında insanlara yararlı olabilmeyi seçtim. Bu süreç içinde başta GAPS Hekimliği olmak üzere Tıbbi ve Doğru Beslenme protokolleri doğrultusunda birçok doktor ve beslenme uzmanı arkadaşımızla çok yararlı çalışmalar yaptık. Halen kendime ait IV Anti Aging Uygulamaları ve Estetik Mezoterapi işlemlerinin yapıldığı kliniğimde çalışmaktayım. Kurucu Başkanı olduğum Anti Aging Yaşam Akademi bünyesinde de çok çeşitli akademik ve saha paylaşımları düzenlenmesine katkıda bulunmaktayım. Ayrıca Klinik Psikoloji üzerine doktora eğitimime devam etmekteyim.

Anti Aging nedir ve uygulamaları nelerdir? Anti Aging uygulaması nasıl yapılır? Hangi yaş aralıklarını kapsamaktadır?
Anti Aging kavramının tam ve doğru tanımı fiziksel, ruhsal ve görsel iyilik hali şeklinde yapılabilir. Buradaki ilk önemli nokta; bu üç konunun birbirleri ile son derece iç içe geçmiş ve etkileşim durumunda olduklarıdır. Fiziksel değerleri çok kötü, metabolik sorunları, yüksek toksin oranları ve belki önemli kronik fiziksel rahatsızlıkları olan bir kişinin, ruhsal durumunun çok iyi olması beklenemeyeceği gibi iç barışıklığı ve öfke problemi olan, depresif ruh hallerine kolayca geçebilen, anksiyete ve panik atağa eğilimli yapıya sahip kişilerin de fiziksel sağlığı açısından çok iyi olmalarını beklemek yanlış olacaktır. Görsel iyilik ise; kendimizle barışıklığın da bir simgesi olarak kişinin kendini, kendine ait olan objeleri ve içselleştirdiği ilişkilere dair nesneleri beğenmesi, değerli bulması ve sevmesi durumudur. Tüm bu üç iyilik hali beraber ve uyum içinde yürümelidir. İkinci önemli nokta ise, kişinin tarihsel yaşına göre değil bu yaşı paylaştığı diğer insanlarla karşılaştırılma durumuna göre değerlendirilmesidir. Açıklamak gerekirse biçimsel olarak bakıldığında 25 yaşındaki bir kişinin genç olarak tanımlanması doğal olmakla birlikte, bu kişiyi 10 kişilik 25 yaşlarında bir gruba dahil ettiğimizde ve bu 10 kişinin fiziksel ve ruhsal ayrıntılı değerlendirmelerini yaptığımızda görülecektir ki asıl olan grup içerisinde kaçıncı durumda olacağıdır. Yani örnek kişimiz 8. ya da 9. sırayı aldığında artık ona kendi yaşının yaşlısı demek durumunda kalırız. Sonuç olarak değerli ve anlamlı olan bulunduğu yaş grubunun iyisi olmaktır. Bir kişi bu bakış açısıyla 60 ya da 70 yaşlarında “genç” olarak tanımlanabilecektir.

Bir de IV Destek Terapileri hakkında bilgi almak istiyoruz. IV Terapisi nedir ve nasıl yapılır? IV Destek Terapisi’ne hangi durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır?
Anti Aging konsept tıbbi anlamda çok geniş alanları kapsamaktadır. Ben ekibimle birlikte özellikle; Tıbbi ve Doğru Beslenme, IV Destek Terapileri, Estetik Mezoterapi uygulamaları konularında Koruyucu ve Bütüncül Yaklaşımlar ile hizmet vermeye çalışmaktayım.

IV Destek Terapileri
Bu terapiler serum ve damar yolu kullanılarak kişinin hekim gözleminde bazı yararlı biomolekülleri, vitaminleri ve mineralleri alarak vücudunda hastalık olsun olmasın onarım ve hücresel yenilenme işlemlerine destek olması amacını taşır. Birçok önemli hastalığın tedavisinde ve tedavi sonrası takibinde yine ilgili hekimlerin kontrolünde olmak üzere onarıma ve iyileşmeye yardımcı destek terapileri olarak çok önemli rol oynar. Bu işlemlerde kullanılan biomoleküller vitaminler ve mineraller, başvuran kişiye özel olarak bir puzzle oluşturulması gibi değişik formüllerle ve seçimlerle uygulanabilir. Kişiye özel seçimlerle yol haritası çizilmesi, tüm destek terapilerinin etkisini önemli ölçüde artıracaktır. Başlıca IV Destek Uygulamaları ise şunlardır;

Glutatyon Terapi: Tamamen doğal ve normalde vücutta da yapılan bir protein biomolekülüdür. Etki alanları ise ağır metaller başta olmak üzere;
Vücuttan toksin atılımına destek,
Güçlü antioksidan ve anti-kanserojen bio özelliği,
Kronik yorgunluğun azaltılması ve metabolizmanın hızlandırılmasına yardımcı etki
Karaciğerin detoks özelliğinin artırılmasına yardımcı etkisi bulunmaktadır.
Majör Ozon Terapi ise; Sağlık Bakanlığı onaylı bir tıbbi ozon cihazından elde edilen materyalin kişinin kendinden alınan kan ile karşılaştırılarak tekrar kendisine serum yoluyla verilmesidir. Israrla altını çizdiğimiz gibi kişiye özel olmak üzere B ve C vitaminleri, Magnezyum, Çinko, Selenyum vs. gibi onarıma ve bağışıklığın güçlenmesine yardımcı maddelerde bu serum uygulamalarında da kullanılabilmektedir. Bunlar;
-Bağışıklık sisteminin düzenlenmesi ve gerektiğinde aktivasyonu
– Antiviral etki
– Osteoartroz da onarıcı destek etkisi
– Tip II Diabet komplikasyonlarıdır.

Yorumlar

0 yorumlar