Ankara Life Dergisi

‘Benim Rehberim De Yol Göstericim De Her Zaman Babam!’

Güzellik sektörünün parlayan yıldızı Tevfik Bozdağ her zaman işiyle gündeme gelen önemli bir isim, fakat bu sefer kendisiyle farklı bir konu üzerinden görüştük. Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi’ne özel hayatının kapılarını açan Tevfik Bey, babası Ahmet Bozdağ ile aralarındaki baba-oğul ilişkisinin nasıl olduğuna dair yöneltmiş olduğumuz sorularımızı yanıtladı.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Tevfik Bey, öncelikle sizi yeniden aramızda görmekten mutluluk duyduğumuzu dile getirmek istiyorum. Bugüne kadar hep işinizle gündeme gelen yönünüzü gösterdiniz fakat biraz da özel hayatınız hakkında sorular yöneltip, okurlarımıza tanıtmak istiyorum. Tevfik Bozdağ kimdir? Nasıl bir ailede dünyaya geldi?
1981 yılında Ankara’da dünyaya geldim. 3 yaşındayken annemi elim bir kazadan dolayı kaybettim. Bundan dolayı annemi hiçbir zaman görmedim, beni babaannem büyüttü. Hayattaki enerjimi, hedeflerime ulaşmayı, vazgeçmemeyi, bunların hepsini rahmetli babaannemde öğrendim. Çok muhteşem geçen bir çocukluğum olmadı, üvey anneyle büyüdüm. Hayat benim için zor başlamıştı ardından babaannem vefat ettikten sonra tek başıma yaşamaya ve hayata tutunmaya başladım. Eğitim hayatımın tamamını ise kendi şartlarım ve imkanlarımla başardım.

Talihsiz bir durumdan ötürü annenizi hiç görmediğinizi söylediniz. Bu yaşınıza kadar size hem annelik hem de babalık görevini yerine getiren Ahmet Bozdağ’dan da bahsetmeden geçmek istemiyorum. Babanızla aranızdaki sevgi bağı size ne anlam ifade ediyor?
Açıkçası çocukluk zamanlarımda üvey anne problemimden dolayı babamla iletişimimiz çok iyi değildi. Fakat sonrasında hayatın getirmiş olduğu yükler ve zorluklarla birlikte ve babamın üvey annemden ayrılmasıyla birlikte kendisiyle aramda ayrı bir bağ oluştu. O günden bu güne kadar babam her zaman yanımdaydı. Fakat öyle de olsa çocukluğumda yaşadığım stres, şiddet, hor görülme gibi etkenleri hiçbir zaman unutamadım. Her ne kadar bu süreçlerden geçmiş olsam da babamdan Allah razı olsun, her zaman destekçim oldu.

Babanız hayattaki rol modeliniz mi? En çok nesine hayransınız?
Babam hayattaki rol modelim tabii ki, bunun sebebi ise; sadece bir erkek değil adam gibi bir adam oluşudur. Dürüstlüğü, doğruluğu, insanlara olan saygısı benim ona hayran olmamdaki en büyük etkenlerden birkaçıdır.

Peki siz baba-oğul birlikte eğlenmek için neler yaparsınız?
Ben tatillerime kesinlikle babamla birlikte giderim, çünkü onunla çok eğleniyorum. Birlikte deniz tatili, kayak tatiline gidiyoruz. Yine beraber kahvaltılarımız ve akşam yemeklerimiz oluyor hatta sinemaya dahi birlikte gidiyoruz. Çok eğlenceli zamanlar geçirip, çok gülüyoruz ve sürekli birbirimizi videoya alıyoruz. Hatta bu komik videolarımızı paylaştığımız bir instagram hesabımız dahi var, kullanıcı adımız @tevfikvebabasi şeklinde. Bu sayfa sayesinde çok büyük bir kitleye ulaşmış bulunuyoruz.

Genel bir konu üzerinden soru yöneltmek istiyorum. Sizce baba, aynı zamanda dış dünyanın bir rehberi midir? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?
Hayatta bir arkadaşınız, kankanız, dostunuz, iş arkadaşınız, nişanlınız, eşiniz olabilir, fakat baba sevgisi bu dünyada her şeyden önemlidir. Babam bana her zaman yol gösterici oldu. Zor durumda kaldığımda, sıkıntı yaşadığımda, dertlendiğimde ve kederlendiğimde onun sesini duymak isterim. Babamla birlikte çok zor zamanlar geçirdik, ama hiçbir zaman hayattan, mutluluğumuzdan, huzurumuzdan vazgeçmedik. Allah ondan razı olsun, Allah herkese benim babam gibi bir baba nasip etsin. Benim rehberim de yol göstericim de her zaman babam oldu.

Peki buradan anne babası ile iletişimi çok iyi olmayan insanlara dair söyleyeceğiniz bir öneriniz var mı?
Başımıza bir şey geldiğinde, kendimizi çok yalnız hissettiğimizde ‘Annem nerede?’ , ‘Babam nerede? dememek için onlara sahip çıkmalıyız. Tekrar söylüyorum ki; şu hayatta en büyük aşk, en büyük sevgi hayatta olmadıklarında üzülmek istemeyeceğimiz anne baba sevgisidir, rabbim onları başımızdan eksik etmesin.

Yorumlar

0 yorumlar