Ankara Life Dergisi

Eğitmen Chef Senem Sevinç SIVACI ‘dan el yapımı butik çikolatalar !

“Hayatta lezzetli bir iz bırakmak istedim”

Röportaj : Beyza ATMACA  Fotoğraf: Atakan KILIÇ

Ankara Life Dergisi olarak kadın girişimci ve çikolata yapımcısı şef Senem Sevinç’le buluştuk. 25 yıldır mağazacılık kariyerinden çikolata şefliğine uzanan yolculuğu röportajımızın detaylarında… Keyifli okumalar.

Merhaba Füsun Hanım, sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Merhaba, 1978 yılında Ankara’da doğdum. Evli ve bir kız çocuğuna sahibim. 25 yıl lüks parakende giyim sektöründe kurumsal firmalarda severek ve uzun süreli çalıştım. İş deneyimim, dinamik ve farklı kültürlere sahip insanlarla çalışmanın yanı sıra, farklı bakış açısı geliştirmemi sağladı. Meslek hayatımda edindiğim her tecrübeyi ilerleyen yıllar içinde bir klavuz olarak kullanmaya gayret ediyorum.

Uzun bir kariyer hayatından sonra meslek değiştirme fikriniz nasıl gelişti ?

Tüm dünyayı sarsan pandemi dolayısıyla değişen şartlar benim de hayatımın dönüm noktasıyla birleşti. Tam da pandeminin başladığı 2020 Mart ayında kanser olduğumu öğrendim. Bu durum aslında bana ikinci hayatımın kapılarını araladı. Zaten yapım gereği her durumda bir şeyleri düzeltme yoluna gider ve şartları eskisinden daha iyi bir hale getirmeye çalışırım. Başarılı geçen bir ameliyat, uzun süren kemoterapi ve radyoterapi tedavilerinin sonrasında, içimde yaratıcı düşünceyi besleyen girişimcilik, beni hayata bağladı.

 Neden çikolata şefi olmak istediniz?  

Hayatta lezzetli bir iz bırakmak istedim. Beni her aşaması ile mutlu eden bu yolculuğa başlamak hayatımı daha keyifli hale getirdi. Her gün yeni şeyler keşfetmek için bana heyecan veren, hayatımı daha keyifli kılan lezzet yolculuğuna bu şekilde başladım. Çok kıymetli çikolata şeflerinden eğitimler aldım. Akademik anlamda da bunu pekiştirip, eğitmen şef ve uluslararası mesleki yeterlilik belgeleri aldım. Farklı lezzetler üretebilmek ve kendimi daha çok geliştirmek için halâ eğitimlere devam ediyorum. Sizleri de “Senem’den” lezzetli bir yolculuğa davet ediyorum.

Eğitmen olarak çalışmalarınız neler biraz bahseder  misiniz?

 Okul öncesi eğitim kurumlarında çocuklarla çikolata atölye çalışmalarının yanı sıra kişiye özel çikolata dersleri ve workshoplar düzenliyorum.

 Markanızdaki ürünler nelerden oluşmaktadır? Nereden ürünlerinize ulaşabiliriz?

El yapımı katkısız sürülebilir çikolata, tablet çikolata, yenilebilir çiçeklerle süslenmiş el yapımı çikolatalar ve özel günlerde isteğe bağlı butik çikolatalar yapıyorum. Bu lezzetleri tatmak isteyenler sosyal medya hesabımızdan benimle iletişime geçebilir. Ankara’da adrese teslimat dışında şehir dışına da özel korumalı kutularımızla kargo gönderimi yapıyorum.

İLETİŞİM :

Watsapp : 0533 653 52 01

İnstagram : senem.denGmail : senemsevincsivaci@gmail.com

Yorumlar

0 yorumlar