Ankara Life Dergisi

Finansal Astroloji

Dergimizin bu sayısında yıllık burç yorumlarından önce hayatımızda önemli konulara imza atabilecek Finansal Astrolojiyle ilgili sizlere biraz bilgi vermek istedim.
Hayatımızı idame ettirebilmemiz için en önemli araçlardan biri paradır. Bütün hayat düzenimiz paraya bağlıdır. Astrolojinin en önemli özelliği de zamanlamayı belirlemektir. İşte parayı yönetebilme ve para piyasalarındaki hareketlerin belirlenmesi gibi parayla ilgili birçok alanda astroloji yine burada öngörüleriyle önemli bir rol almaktadır. Bu alanda Finansal Astroloji adı altında para piyasasını anlamaya, iniş çıkışları takip etmeye, iş kurmaya ya da bir sözleşme için hangi tarihlerin uygun olduğunu tespit etmeye, akıllıca yatırımlar yapmaya, ne zaman alıp ne zaman satmalıyım sorularına cevap bulmanız hiç de zor olmayacaktır. Birçok başarılı şirketin haritaları incelendiğinde, astrolojiyi kullandığını ve hatta kuruluş tarihlerini gezegen ve ay döngülerine göre seçtiklerine, o günden bu güne bu başarılarının devam ettiğini literatürde kullanılan örneklerde görmekteyiz. Sadece bunu iş alanında düşünmekle kalmayın. Ben paramı nasıl yönetmeliyim? Param bana artarak nasıl geri döner? Ne zaman, nerde harcama yapmalıyım? Bu evi alırsam kısa ya da uzun vadede mi kârlı mı olacağım? Arabamı ne zaman satmalıyım? Birikimimi neye yatırmalıyım? Hangi hisse düşecek, hangi hisse artacak? Haritam hangi yatırım aracından faydalanma mı gösteriyor? Ne yaparsam zarar ederim? Yılın hangi günleri şanlıyım? İşte finansal astroloji de bunların hepsinin cevabını almakla kalmaz daha birçok soruya cevap alırsınız. Ancak para piyasalarında finansal astrolog sadece harita yorumlamayla bir sonuca varmıyor. Astroloji ile birlikte teknik analizi kullanarak sonuca ulaşıyor ve paranın nasıl yönetileceği hususunda nokta atışlarla daha sağlam bilgiler sunuyor. Size önerim astrolojinin bu nimetlerinden faydalanmanız.
Plüton’un Kova’ya geçmesiyle birlikte, kolektifin yani toplumun aslında astrolojinin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu kavrayacağına ve bu konuda herkesin bilgi sahibi olacağına inanıyorum. Şimdi burada yapacağım yıllık burç yorumları da daha çok iş, para, kariyerle ilgili olup, yükselen burçlar üzerinden transit, gezegen ve açıların konumlarına göre hazırlanmış yorumlardır. 2023’ün bütün okuyucularımıza sağlık, mutluluk, huzur, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum.

2023 Yılı Burç Yorumları
Koç ve Yükselen Koç Burcu: Jüpiter’in burcunuza girişiyle yeni tohumlar atacağınız şanslı bir döneme başladınız. Maddi konularda da ektiğinizi biçme zamanı. Geçmişten dersinizi aldınız. Kazançlar artacak, yeni yatırımlarda bulunacaksınız. Sosyal çevre ve arkadaşlarınızla sınavları verdiniz. Artık çevrenizdekileri eleyip, daha az kişiyle yolunuza devam edeceksiniz. Hayata başka bir pencereden bakma zamanı. Cesareti elden bırakmayın, neleri başardığınızı siz de göreceksiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu: Bu yıl ruhsal konularla ilgilenecek ve biraz izole olacaksınız. Maneviyat size huzur verecek. Jüpiter’in 16 Mayıs’ta burcunuza girmesiyle yılın en şanslı burcu olacaksınız. Her konuda şans size açık. İş konusunda aldığınız sorumluluklar bunun ödülünü verecek. Hayatınızdan giden gitsin üzülmeyin. Bunu kabullendiğinizde gelenlerin keyfine varacaksınız. Bolluk bereket sizinle.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu: Bu yıl Jüpiter size yeni çevre getirecek. Yeni insanlarla tanışıp, yeni iş başarılarına imza atabilirsiniz. Yeni yılın anlamı sizin için her şeyde yenilik. Yeni eğitimler alabilir, yeni konularla ilgilenebilirsiniz. İş hayatınızdaki sıkıntılar son bulup, kariyerinizde sorumluluklar alıp yükselebilirsiniz. Eğer geçmişte bunların sorumluluğunu aldıysanız bunun ödülünü alacaksınız.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu: Jüpiter’in Koç burcuna girmesiyle bu sene kariyeriniz ön planda, fırsatlar sizi bekliyor. Kendiniz göstereceğiniz, dikkatleri üzerinizde toplayacağınız dönem. 16 Mayıs’tan sonra sosyal çevrede bir değişiklik söz konusu. Bu çevre size şans getirecek. Geçtiğimiz yıllarda para ve borçlarla ilgili sıkıntılar bitiyor. Bu konularda sorumluluklarınızı yerine getirdiyseniz, ödülünü bu dönem alacaksınız. Yeni eğitimle, yurt dışı seyahatler ve işler gündemde olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu: Jüpiter’den aldığınız etkilerle 16 Mayıs’a kadar eğitimle ilgili girişimler, yurt dışı seyahatler, yeni keşifler hayatınıza renk katacak. Kariyerde başarı size geliyor. Özel hayatınızla ilgili geçtiğimiz yıllarda sorumluluklar yüklendiyse, bu yıl bu konuda rahatlayacaksınız. Aldığınız derslerle birlikte hem özel hayatınız hem de para ile ilgili yeni adımlara dikkat edin. Cömert Aslan burcu bu defa harcarken dikkat etmeli.

Başak ve Yükselen Başak Burcu: Parasal konularda hız gündemde. Başkasının parası, yani eşinizin, ailenizin parasını yönetme konusuyla birlikte elinize para geçebilir. Borç, alacak, miras konuları gündemde. Kredi ya da bir yatırımla ilgili şanslı bir dönemdesiniz. Yurt dışı ticaret ya da eğitimle ilgili konularda fırsatlar sizinle. Hukuki konular sizden yana sonuçlanabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu: Bu yıl 16 Mayıs’a kadar ortaklıklar ve ilişkiler ve danışmanlıklar konusunda şanslısınız. Daha sonrasında para konusunda gündemleriniz olabilir. Borçları yapılandırabilirsiniz. Beklediğiniz konularla ilgili gelirler elde edebilirsiniz. Son yıllarda finansal yatırımlar, aşk ya da çocuklar tarafından sınanmış olabilirsiniz. Dersiniz aldıysanız buradan ödülünüzü alacak ve iş yaşamıyla ilgili gelişmeler yaşayacak ve farkındalıklarınız artacaktır.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu: Geçtiğimiz yıl sizin için çok zordu. Ancak bu yıl sizi ferahlatacak. İşle ilgili konularda hızlı gelişmeler olacak. Evlilik gerçekleşebilir ya da yeni bir ilişki gelebilir. Eğer danışmanlıklarla ilgili işiniz varsa ya da ortaklıklarda başarılı olacaksınız. Geçtiğimiz yıllarda aile ya da yuvayla ilgili sınandınız. Ancak bundan sonra başka konular gündeme gelecek. Hobilerinize ve çocuklarınıza yöneldiğinizde mutluluk kapınızda.

Yay ve Yükselen Yay Burcu: Bu yıl sizin için aşk, çocuk ve spekülatif konular, yatırımlar gündemde. Bu konularda şanslı ve çok hareketli bir dönem. Yeni projelere adım atabilirsiniz. Ancak Mart sonuna kadar atacağınız imzalara dikkat. Artık dersinizi ticaret, yakın çevre ve kardeşlerle ilgili aldığınız derslerle sizi başka yönlere çevirecek. Daha net kararlar vereceksiniz. İş yaşantısında değişimler sizi iyi yönde etkileyecek, yatırımlar size kazanç getirebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu: Bu yıl aile, yuva, emlak, toprak konularında şanslı olabilirsiniz. Organizasyon gücünüzü burada kullanın. 16 Mayıs’tan sonra güzel bir ilişki sizi bekliyor. Güvenli adımlar atın. Finansal yatırımlarda şans kapınızda. Geçtiğimiz yıllarda para konusunda sınandınız. Sorumluluklar aldınız ve dersiniz aldınız. Bunun ödülünü toplayıp artık yakın çevreniz gündemde olacak. Onlardan yardımlarınızı esirgemeyin. Aileniz ile ilgili önemli kararlar vereceksiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burcu: Hayatınız dönüşüme uğrayacak. Değişim, dönüşüm zamanı. Yakın çevreden, kardeşlerden alacağınız destekler ya da haberlerle mutlu olabilirsiniz. Ticaret, bilgi teknolojileri, ulaşım, sosyal ağlar alanında kazanç sağlayabilirsiniz. Gayrimenkul alım satım, arsa arazi gibi konulardan yine kazançlı çıkacağınız bir yıl. Parayla ilgili sorumluluk almaya başlayacaksınız. Bu sorumluluklar size doğru adımları attıracak. Kariyer ve aile ile ilgili şans gündemde.

Balık ve Yükselen Balık Burcu: Bu yılın en şanslı burçlarından. Cebiniz parayla dolabilir. Para enerjisi sizin üzerinizde. Çünkü Jüpiter 16 Mayıs’a kadar para evinizde. Daha sonra yakın çevreyle ilgili, kardeşler, kuzenlerle ilgili güzel haberler alabilirsiniz. Ticaret, eğitim, ulaşım, bilgi teknolojileri, sosyal medya, satış, pazarlama ve iletişim konularında en şanslı dönem. Kendinizle ilgili büyük değişimlere adım atabilir yeniden kendinizi yapılandırabilirsiniz.

Yorumlar

0 yorumlar