Ankara Life Dergisi

‘Hayalimin İçinde Gerçeği Yaşamaktayım!’

Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi ekibi, Günay Gezer Butik’e konuk oldu. Birbirinden renkli ürünleri ile misafirlerine tarz kıyafetler sunan Günay Gezer, merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı. Keyifli okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Günay Hanım öncelikle sizi tanıyalım. Günay Gezer kimdir?
Ankara doğumluyum. Arkadaş gibi olduğum bir oğlum var. Daha önceden GSM sektörünün kurumsal kanalında satış yöneticisi olarak çalışıyordum, artık severek yaptığım ve olmak istediğim işimin başındayım.
Butik açma fikriniz nasıl ve ne zaman oluştu?
Modaya çocukluğumdan beri apayrı bir düşkünlüğüm vardı, hala da öyle. Giyinmeyi ve giydirmeyi, kombin yapmayı her zaman çok sevdim, tabii bunun yanı sıra alışveriş çılgınlığı da var. GSM sektöründe çalışırken olmam gereken yerin burası olmadığını biliyordum. Hayatımdaki en onemli insanlardan biri; ‘’Hayallerini gerçekleştirmek için daha neyi bekliyorsun?” dediğinde bir aydınlanma yaşadım ve hiç zaman kaybetmeden bu sektörden istifa ettim. Artık kendi işimin başında, mutlu olduğum yerdeydim. O yüzden bu aydınlanmayı yaşatan kişi bir nevi benim süpermenim. Dışarıdaki insanlara baktığımızda artık herkes aynı kıyafetleri giyerek, aynı tarzda dolaşıyor. ‘İnsanlara değişik olarak ne önerebilirim?’ diye araştırma yaparken bunun çok da zor olmadığını fark ettim. Çok iyi olduğuna inandığım tedarikçi firmalar ile çalışmaya başladım. Bilinen büyük firmalarda büyük paralar karşılığında müşterilere sunulan ürünlerin aksine daha kolay, ulaşılabilir, her mekan ve zamana uygun, aynı zamanda kaliteli ürünleri sevgili müşterilerime sunmaktayım. Süreç içinde insan ilişkilerimin de kuvvetli olması sebebi ile 3 ay kadar kısa sürede çok fazla devamlı müşterim ve arkadaşlarım oldu. Bu sebeple de her zaman mottom olan ve mağazamın en göz önünde bulunan yerine de yazdırdığım; ‘’Daha iyi nasıl olabilir?’’ sözüdür.
Günay Gezer Butik’in hedef kitlesi kimlere hitap ediyor?
Moda bilindiği gibi kişinin kendine yakışanı giymesidir. O yüzden de özellikle ayırdığım bir kitlem yok. Herkes benim potansiyel müşterim. Satışa sunduğum ürünlerim 7’den 70 ‘e kadın erkek herkese hitap ediyor. Ben hoşuma giden ürünleri tedarik edip, mağazama gelen müşterilerime onlara yakışan kombini yaparak mutlu ediyorum. Günlük kombin yapmak isteyenlere, şık bir davete katılacak olanlara, işe giderken hem rahat hem şık olmak isteyen herkese uygun ürünlerimiz bulunmaktadır. Hedef kitlem; ‘Sokakta ve her mekânda şık olmak isteyenler.‘’i kapsamaktadır.
En çok hangi parçalar rağbet görüyor? Bu senenin trendleri neler?
2022’nin moda trendlerine baktığımız zaman canlı ve neon renkler, oversize kesimler, bol kesim, palazza pantolonlar, blazer ceketler ve crop bluzlar ön planda. Artık rengarenk giyinip, aksesuar ile tamamlayarak ruhumuzu şenlendiriyoruz.
Sizi diğer markalardan ayıran özellikleriniz neler? Neden tercih sebebi olmalısınız?
Beni diğer markalardan ayıran en önemli özelliğim herkesten farklı kombinler giydirebilmem. Bizim ürünlerimiz genellikle bir modelden sadece bir seri halinde geliyor. O yüzden Ankara’da sadece o üründen 4 kişide olabiliyor. Ve tabii en önemlisi ise fiyat performans ürünleri olmasıdır. Hem ulaşılabilir uygun fiyatlar hem de kaliteli ürünlerin yanı sıra müşterilerimizle kurabildiğimiz iletişim bizi tercih sebebi yapıyor. Doğru, dürüst ve şeffaf olmak çok önemli. Bir ürünü satmak için müşteriyi ikna etmek yerine onu kıyafet içinde iyi hissettirme ve ürünümüzle ilgili ihtiyaçlarını keşfetme gibi çabamız var. Aldığımız geri bildirimlerden çok mutluyuz.
Son olarak geleceğe yönelik hedeflerinizden ve amaç edindiğiniz ilkenizden bahseder misiniz?
Öncelikle hayalimin içinde gerçeği yaşamaktayım. Başka şehirlere de şubeler açmak istiyorum. Satış noktalarımızı artırarak Günay Gezer’i daha fazla alıcıya ulaştırmak istiyorum.

Yorumlar

0 yorumlar