Ankara Life Dergisi

Hayalinizdeki Okulu Siz Seçin!

“Ülkemizde ve dünyada birçok kurum tarafından kabul gören uluslararası bir sınav olan IELTS ve OXFORD Test of English sınav merkeziyiz.”

“Nish Uluslararası Eğitim Merkezi olarak, öğrencilerimizin yurt dışında eğitim programlarına kabul süreçlerini yönetmek için kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz.”

İş hayatımızda bile bir tek yabancı dilin yetmediği düşünüldüğünde, yurt dışı dil eğitimi ve yurt dışı eğitim günümüzdeki en popüler eğitim seçeneklerinden biri. Okul sürecine entegre etmek istediğimizde ise buna yönelik çalışmaların artışını göz ardı etmek neredeyse imkansız. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarını gözeterek en uygun yurt dışı eğitim rotasını oluşturan merkezlerin önemi de bundan dolayı tercih sebebi olmakta. Nish Eğitim Kurumları da bunlardan bir tanesi. Her yaşa ve seviyeye uygun dil eğitimi verilen merkezde oldukça ilgi alakanın üst seviyede yer aldığını görmekteyiz. Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak Nish Eğitim Kurumları’nı ziyaret ederek sizler adına hocamız Mevlüt Başdoğan’a merak ettiklerimizi sorduk. İyi okumalar dileriz.

Nish nasıl kuruldu?
Nish, tamamlayıcı ve bütünsel eğitim anlayışıyla öğrenciye ihtiyacı olan hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuştur. Öğrenci merkezli bakış açısını benimseyen deneyimli eğitim kadrosuyla 2018 yılından beri hizmet vermektedir.

Nish Uluslararası Eğitim Merkezi yurt dışında eğitime dair nasıl hizmetler sunuyor?
Nish Uluslararası Eğitim Merkezi olarak, öğrencilerimizin yurt dışında eğitim programlarına kabul süreçlerini yönetmek için kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarını gözeterek en uygun yurt dışı eğitim rotasını oluşturuyoruz. Yurt dışı üniversite kabulü için gereken portfolyo dosyasının belgelendirilmesi konusunda da öğrencilerimizin yanında oluyoruz. Yurt dışında üniversite eğitiminin yanı sıra, öğrencilerimizi dil okullarına, Kanada ya da Amerika’ya lise değişim programlarına ve Litvanya ya da Letonya’ya İngilizce hazırlık yılı okumaya da gönderiyoruz. Nish’te sunduğumuz hizmetler ile öğrencilere yeni kültürleri keşfetme, dil becerilerini geliştirme ve uluslararası bağlantılar kurma fırsatı sunuyoruz.

Nish yurt dışı eğitim danışmanlığı dışında ne gibi hizmetler sağlıyor?
Kurumumuzda her yaşa ve seviyeye uygun İngilizce dil eğitimi veriyoruz. Ayrıca; IB, AP, IGCSE, SAT, TOEFL, IELTS gibi uluslararası sınavlara çevrimiçi ve yüz yüze hazırlık kursları düzenliyoruz. Ülkemizde ve dünyada birçok kurum tarafından kabul gören uluslararası bir sınav olan IELTS ve OXFORD Test of English sınav merkeziyiz.

Yurt dışında eğitim için en çok tercih edilen ülke neresidir?
Letonya ve Litvanya’daki üniversiteler çok fazla tercih ediliyor. Örneğin, Letonya’da bulunan Riga Teknik Üniversitesi yenilikçi Mühendislik bölümleri ile öne çıkıyor. Ayrıca, Riga Teknik Üniversitesi’nin dünya sıralamasında 750’nci olması ve hazırlık yılı okuma imkanı okula olan rağbeti artırıyor. Riga Stradins Üniversitesi ise Tıp, Diş Hekimliği ve Uluslararası İşletme gibi alanlarda ünlü ve köklü bir üniversite, aynı zamanda dünya sıralamasında 800’üncü. Litvanya’daki Vilnius Üniversitesi ise Ekonomi ve Uluslararası İşletme bölümlerinin yanı sıra Mühendislik, Biyoloji ve Tıp alanlarında da öne çıkıyor. Dünya sıralamasında 400’üncü sırada olması da çok tercih edilmesinde büyük bir etken. Görüldüğü üzere hem dünya sıralamasında listenin üst sıralarında yer almaları hem de sundukları avantajlar ile genelde öğrencilerin ilk tercihlerinden oluyorlar.

Yurt dışında alınan diploma Türkiye’de de geçerli mi?
Öğrencilerin ve velilerin en çok merak ettiği soru bu oluyor. YÖK için denkliğin en önemli kriterleri; dünya sıralamalarında ilk 1000 üniversite içerisine giren bir üniversiteden eğitim almış olmanız, bu üniversitenin Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkede olması, eğitim dilinin İngilizce olması ve üniversitenin devlet üniversitesi olmasıdır. Bu açıdan, YÖK denkliği konusunda Nish’te bir problem yaşamayacağınızı söyleyebilirim.

Son olarak öğrenciler neden yurt dışı eğitimi tercih etmeliler?
Yurt dışı eğitimin birçok avantajı var. Sosyolojik bağlamda küreselleşmenin, küresel yeniliklerin devamlı olarak gelişmekte olduğu bir dünyada yaşadığımız için öğrencilerin küresel network edinmesi çok önemli. Ayrıca devamlı değişen teknolojik ve akademik yenilikleri yakından takip etmek, İngilizce dil yeterliliğini akademik olarak geliştirmek, dünya sıralamasında yeri olan üniversitelerde uygun maliyetlerle ve hatta burs imkanlarıyla eğitimini üst düzey ortamda tamamlamak, özlemişi güçlendirerek ve farklı ülkelerde staj deneyimleriyle daha geniş istihdam olanaklarıyla tanışmak, oturum izni ve çalışma izni elde ederek farklı ülkelerdeki seyahat engellerini kaldırmak ve kültürel paylaşım yapmak, bu sayede dünyayı tanımak ve dünyaya kültürümüzü tanıtmak gibi olanakların tamamını öğrencilerimiz gerçekleştirmiş olmaktadırlar.

Yorumlar

0 yorumlar