Ankara Life Dergisi

İhtiyaç ve Beklentileri En Üst Seviyeye Taşıyor!

Geleceğimizin teminatı olan sigorta şirketlerinin günümüzde pek çok konuya dair çalışmalar yaptığını biliyoruz. Hangi alana yönelik nasıl bir hizmet almamız için ise birçok araştırmada bulunuyoruz. Bunların yanı sıra profesyonelliğe de önem veriyoruz. Bundan dolayı sizleri Neolife Brokerlık Şirketi’nden Selin Işıl Aydın ile tanıştırmak istiyorum. Kendisi sektörde adından çokça söz ettiren başarılı bir isim. Biz de başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak bir araya geldik. Sigortacılık sektöründe yer aldıkları konumundan tutun geleceğe yönelik çalışmalarından bahseden Selin Işıl Aydın; ‘Sektörde kalıcı, birçok alanda faaliyet gösteren ve dengeli bir şirket olarak sigortalılarımızın ve acentelerimizin yanında olmak istiyoruz.’ diyor. İyi okumalar dileriz.

Neolife Sigorta olarak ürün gamınızı genişletmeyi planlıyor musunuz? Önümüzdeki süreçte Neolife Sigorta yeni bir alanda yeni bir ürün sunacak mı?
Neolife Sigorta, en fazla sigorta branşına, sigorta ruhsatına sahip bir şirket. Bu yıl içerisinde yeni üründen daha ziyade mevcut ürünlerimize odaklanmayı hedefliyoruz. Stratejimiz de bu doğrultuda olacak. Bu yılı oto ürünleri dışında diğer branşlarda da odaklanma yılı olarak hedef belirledik. Öncelikle finansal ürünler dediğimiz fatura koruma, kira koruma, ferdi kaza koruma gibi sigorta türlerini yaygınlaştırmak, ardından da tamamlayıcı sağlık sigortası ürünümüzle sağlık branşında kendimize bir yer edinmeyi amaçlıyoruz.

2022 yılınız nasıl geçti? Neolife’ın 2023 yılı beklenti ve öngörüleri neler? Daha çok hangi alanlarda daha aktif olacaksınız?
İyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. 2022 yıl sonu itibarıyla birçok acenteyle ve brokerle çalışmaya başlamıştık, şu anda bu sayı daha da arttı. Birçok alanda ürünler geliştirdik, iş birlikleri yaptık, özellikle kasko branşında başarılı bir performans gösterdik ve sektörde yıllardır faaliyet gösteren birçok şirketin gerek prim üretimi gerekse poliçe sayısı olarak üzerine çıkmayı başardık. 2023 yılında hedeflerimizi daha da büyüterek devam ettirmek istiyoruz. Sektörde kalıcı, birçok alanda faaliyet gösteren ve dengeli bir şirket olarak sigortalılarımızın ve acentelerimizin yanında olmak istiyoruz.

Son olarak sigortalılara ve sektör paydaşlarına iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?
Her şeyden önce 2023 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. Sigorta özelinde konuşacak olursam fiile dökme ve eşgüdümlü çalışma konusunda eksikliklerimiz var. Herkes sektörün bir potansiyel barındırdığı ve büyümesi gerektiği konusunda hemfikir ancak önemli olan nasıl yapacağımız. Sektörün tüm paydaşları toplanıp bir şeyler ortaya koymalı ve somut çıktılar elde etmeli.

Yorumlar

0 yorumlar