Ankara Life Dergisi

İş Hayatında Başarı Özel Hayatta Huzur

Kendisi 1971 yılı Sivas doğumlu, üç çocuğunun yanı sıra Şule Akdeniz ile birlikte tam 25 yıldır mutlu bir evlilik sürdürüyor.
İş dünyasındaki başarılı ivmesini özel hayatında da sürdüren kentin en saygın iş insanlarından Bülent Akdeniz muhteşem bir eş, sevgi dolu bir baba. Üç çocuk yetiştiren Akdeniz ailesinin en büyük çocukları Göksu Başkent Üniversitesi ‘nde doktor. Ortanca kızları Sude Hacettepe Üniversitesi’nde Gıda Mühendisliği okuyor. Evin en küçüğü Yusuf ise Maya Koleji dokuzuncu sınıf öğrencisi. Okul hayatındaki başarısını spor hayatında da sürdüren Yusuf, başarılı bir Kick Boks oyuncusu.
Etkin sosyal hayatının yanında pek çok sektörde adından söz ettirmesi yönüyle de hayli dikkat çeken ünlü iş insanı Bülent Akdeniz, Beytepe’de kendisini tercih edenlere kaliteli ve güvenilir hizmet sunuyor. Gıda, sağlık, emlak ve yönetim gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Bülent Akdeniz, aynı zamanda Covid-19 salgının yaşandığı dönemlerde ilk maske üretimine geçen firması olması açısından dikkatleri üzerine çekiyor. Diyaliz hastalarının tedavisinde kullanılan Diyalizör sarf malzemesini getirerek tanınan kimliğiyle sağlık sektöründe de büyük bir ivme kazandıran özelliği var. Hayırsever yönüyle hem iş hem de sosyal yaşantıda kentin önde gelen simalarından olan Bülent Akdeniz, aynı zamanda Mia Moy Fırın Beytepe’nin de sahibi.

Tarihi Marka Mia Moy
1955 yılında İzmir Vali Konağı dolaylarında Lale Ekmek Fırını ile ticaret hayatına başlayan ve 1970 yılında Ankara’ya ilk somun ekmeğini tattırma özelliğinin yanı sıra zengin mutfağı, eşsiz sunumu olan Mia Moy Fırın sahibi Bülent Akdeniz ve Şule Akdeniz, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’nin de davetli olduğu gün, ünlü sanatçı Yılmaz Morgül’ü de ağırladı.

Mia Moy Fırın, başkent lezzet dünyasında önemli bir isme sahip. 1955 yılında İzmir Vali Konağı’nda Lale Ekmek Fırını ile başlayan, 1970 yılında Ankara’ya gelerek kente ilk somun ekmeğini üreten ve adı Mia Moy Fırın olarak değişen markanın sahibi Saruhan Demirci’nin yolu geçtiğimiz yıllarda tanınmış iş adamı Bülent Akdeniz ile kesişti. Markanın Beytepe şubesini açan Bülent Akdeniz’in işletmesi Mia Moy Fırın’da ise şimdilerde ünlülerden geçilmiyor. Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’nin de davetli olduğu gün Bülent Akdeniz ve Şule Akdeniz, ünlü sanatçı Yılmaz Morgül’ü de ağırladı.

Ankara’da gıda, sağlık, inşaat, emlak ve yönetim ile perakende sektörü denilince akla ilk gelen isimlerden Bülent Akdeniz’in ev sahibi olduğu Mia Moy Beytepe’de adeta ünlüler geçidi yaşandı.
Ankara’da gerçekleştireceği bir dizi konser için kente gelen ünlü sanatçı Yılmaz Morgül, alanında birçok ödüle sahip olan ünlü iş insanı aynı zamanda yakın dostu Bülent Akdeniz’i ve Miaomoy’u
ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Ev sahibi Bülent Akdeniz ve güzel eşi, Morgül’e ‘Akdeniz’ misafirperverliğini gösterirken Yılmaz Morgül de mekanda bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkentte onlarca farklı sektörde faaliyet gösteren, lokasyon açısından Beytepe Mira Ofis, Beytepe Modern, Beytepe Suit, En Tepe İş Merkezi, Mira Residance, Ametist Residance, Ametist Life Hayat Sokağı olarak yerleri bulunan Bülent Akdeniz, hem iş dünyasında hem de sosyal yaşamda kentin önde gelen simalarından. Aynı zamanda Bülent Akdeniz’in gıda işletmesi olan Mia Moy Fırın, hem yerel hem de ulusal camiada sevilen bir mekan. İş, cemiyet, siyaset ve sanat dünyasında oldukça geniş bir çevresi olan Akdeniz, sahne dünyasının da yakından tanıdığı bir isim.

Ankara’ya gelen sanatçıların uğramadan dönmediği genç iş insanı Akdeniz, aynı zamanda hayırsever kimliği ile de tanınıyor. 30 yıla yakın diyaliz sektöründe yer alan Bülent Akdeniz’in Fethiye, Dalaman başta olmak üzere turizme yönelik faaliyetleri de bulunuyor. Pandemi döneminde ilk maske üretimine başlayan firmasıyla adından sıkça söz ettiren Bülent Akdeniz, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen özelliğiyle şehrin en sevilen isimleri arasında dikkat çekiyor.

Yorumlar

0 yorumlar