Ankara Life Dergisi

Özgünlük Bir Bütünü Oluşturur!

Moda ne kadar kısa ve öz bir kelime olsa da yaşantımızdaki yeri asla yadsınamaz. Hepimiz her yeni güne ‘daha şık’ ve ‘dikkat çekici’ kıyafetler giyerek başlama yarışı içindeyiz. Mağazalara girdiğimiz zaman kendimizce iddialı seçimler yaparak alışverişimizi tamamlıyoruz. Bazen tercihlerimizi ise iyi bir stili olan kişinin butiğinden kullanıyoruz, çünkü bir nevi gelen misafirine karşı ayna görevi taşıyor. Günay Gezer de bunlardan bir tanesi. Bu şirin butiğin renk dolu dünyasını gezerken, kendinize ait parçaları bulmak ise oldukça keyif verici. Günay Gezer, tarzı ve yaşam enerjisiyle sizlere adeta başka dünyanın kapılarını aralıyor. Renkli dünyaya açılan yerin kapısını, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak biz de çaldık. Kendisini ziyaret edip, merak ettiklerimizi yönelttik. Keyifli okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Günay Hanım öncelikle moda yolculuğunuzun nasıl başladığından kısaca bahseder misiniz?
Tamamen yapmak istediğim iş buydu, ben bir moda ikonu değilim ama çocukluğumdan beri giyinip güzel görünmeyi severim, bu yolculuk aslında kendimi de keşfetme yolculuğu…

Bir koleksiyonun sizin için olmazsa olmaz elementleri nelerdir?
Giyinmek bir çeşit sanat aslında. Bir koleksiyonda olması gereken kadınlar için ilk element; kurtarıcı bir elbise, erkekler içinse mutlaka tarzlarına uygun bir takım elbise.

Markanızın nasıl bir DNA’sı var? Yaratım süreciniz nasıl ilerliyor, nelerden ilham alıyorsunuz?
Ben henüz marka değilim, olma yolunda ilerliyorum. Öncelikle süreci durmadan moda ile ilgili konuları takip ederek ilerletiyorum, bunun yanı sıra müşterilerimizin de taleplerini göz önüne alarak kendimden de onlara küçük dokunuşlar ile yardımcı olmaya çalışıyorum. Benim ilham kaynağım; doğadaki her şey. Canlı cansız bu bir çiçek de olabilir, bir vazo da ya da bir çocuk bir su damlası da… Dünyaya baktığım zaman ilham alınacak pek çok kaynak var.

Günay Gezer bir stil tasarlarken zihninde nasıl bir imaj canlandırıyor? Ne gibi parçaları kendine yer buluyor?
Benim kendime ait bir stilim var, çoğu zaman cüretkar ve sıradaşı giyiniyorum. Fakat bunu herkese uygulamam mümkün olmadığından, kişilerin proporsiyonunu göz önüne alarak her yaşa ve tarza uygun parçalar ile butiğimi şenlendiriyorum.

Stilinizi üç kelimeyle nasıl özetleyebilirsiniz?
Etkileyici
Şık
Özel

Gelecekte markanız için ne gibi yenilikler planlıyorsunuz?
Kendi adımla yeni ürünler tasarlayıp bunları sadece Ankara değil, pek çok ilde pazarlamak ve en kısa sürede tabii ki şubeleşmek istiyorum. Umarım hayalimin içindeki gerçeklik, üstüne ekleyerek devam eder.

Yorumlar

0 yorumlar