Ankara Life Dergisi

Samimiyetin Hissedildiği Yer; Hara Ankara!

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak Hara Ankara’nın Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Baytok ile yeniden bir araya geldik. Kulüpteki yeni faaliyetleriyle adeta misafirlerinin gönlünde taht kuran Hara Ankara’nın çok özel röportajı sizlerle. Keyifli okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Savaş Bey öncelikle sizi yeniden aramızda görmekten mutluluk duyduğumuzu dile getirmek istiyorum. Ardından Hara Ankara’yı açmadan önce atlara olan bu tutkunuzun nereden geldiğini sormak istiyorum. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?
Önceleri bireysel olarak ilgilendiğim binicilik sporunu farklı kulüplerde misafir olarak yapmaktaydım. Sonrasında kurucusu olduğum hukuk bürosundaki ekip arkadaşlarım, ailem ve sosyal çevremin de bu sporla ilgileneceğini düşünerek binicilik sporu odaklı ve konaklama, cafe ve restoran gibi farklı imkânlarında bulunduğu bir çiftlik kurma kararı aldım. Devam eden süreçte çiftliğimizin imkânlarından misafirlerimizin de faydalanması düşüncesi ile faaliyetlerimize binicilik kulübü çatısı altında devam ettik. Gelinen noktada artık cafe, restoran ve konaklama gibi birçok faaliyet alanının mevcut olduğu, misafirlerimizin zamanını keyifli bir şekilde değerlendirebilecekleri, günün ya da haftanın stresini atabilecekleri, biniciliğin yanı sıra bireysel ve aile olarak vakit geçirebilecekleri bir kulübüz.

Binicilik bazı insanlar için vazgeçilmez bir spor dalı. Mekân seçimlerinde araştırma yaparak en iyi yeri tercih etmek ise önem arz ediyor. Siz de bu imkanı sunan tarafta yer alıyorsunuz. Hara Ankara’nın konumundan biraz bahseder misiniz?
Binicilik sporu son yıllarda insanların merak saldığı ve yapmak istedikleri bir spor dalı. Ankara ilinde binicilikle ilgilenen kişilerin sayısı fazla olmasına rağmen, bu hizmeti kaliteli bir şekilde sunan kulüp sayısı oldukça az. Biz kulüp olarak misafirlerimizi binicilik konusunda tatmin olacakları ölçüde, bizim için ayırdıkları zamanı keyifle geçirmeleri ve diledikleri gibi ağırlamak adına çalışıyoruz. Kulübümüz şehir merkezine çok yakın olmakla birlikte binicilik dışında da kahvaltı, yemek ve şehir gürültüsünden uzak bir yerde konaklama yapmak için mekân arayan misafirlerimizi bekliyoruz.

Hara Ankara’nın yeni faaliyetleri bulunuyor mu?
Kulübümüzün binicilik bölümünde her yaştan ve her seviyedeki at tutkunlarını ailemize kazandırmak adına çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bunlardan en günceli ise kamplı doğa turlarımızdır. Kulübümüzün üyeleri ile Ankara-Kapadokya güzergâhında yaklaşık bir hafta süren (420 km) atlı safari turu gerçekleştirdik. Devamında Ankara-Bolu güzergâhında yaklaşık dört gün süren (200 km) atlı safari turu gerçekleştirdik. Bu turlarda binicilik sporunun keyfini çıkarmanın yanı sıra doğa ile baş başa bir serüvenle şehir gürültüsünden uzak keyifli bir zaman geçirdik. Diğer yandan kulübümüzde misafir ettiğimiz kişilerin keyifli ve kaliteli zaman geçirmesi için her geçen gün cafe, restoran alanlarında menümüzü zenginleştiriyoruz ve onları daha iyi ağırlamanın yollarını arıyoruz.

Çalışmalarınızdan dolayı geri dönütler ne yönde?
Önceliğimiz misafirlerimizin kendilerini aileden hissetmesi ve burada geçirdiği zamanda biniciliğin ve diğer imkânlarımızın tadını sonuna kadar çıkarmasıdır. Genel itibarıyla çalışmalarımıza yapılan dönüşlerde; bu samimiyetin hissedildiği ve zaman geçirmenin keyifli olduğu bir kulüp olduğu yönündedir.

Binicilik dersleri almak isteyenlere iyi bir deneyim yaşamaları için ne önerirsiniz?
Binicilik ile tanışmak isteyen misafirlerimize öncelikle kulübümüze gelerek atlarımız ile tanışması, onlarla arkadaşlık kurmaları ve kulüp üyelerimizin geçirdikleri keyifli zamanı gözlemlemelerini öneririz. Çok kısa bir sürede kendileri de bu eğitimleri alarak bu sporun keyfini çıkarmayı isteyeceklerdir. Her yaştan ve her seviyedeki öğrencilere hitap eden eğitim programımız ve eğitmenlerimiz sayesinde binicilik sporunun birer üyesi olacaklardır.

Yorumlar

0 yorumlar