Ankara Life Dergisi

Serdar Bileke Ankara’da

Türkiye’nin en genç oyuncu mankenlerinden Serdar Bileke, tanınmış menejer Serter Üçer tarafından Ankara’ya getirildi. Actolyem Atölye’de hayranlarıyla buluşan Bileke’ye ilgi yoğundu.

Serdar Bileke kimdir bize anlatır mısın?
14 temmuz 1998 de Kocaeli’de doğdum. Ortaokul ve liseyi İzmit’te tamamladıktan sonra üniversite için istanbula taşındım.Hayatımdaki ilk dönüm noktası buydu.sonrasında ilk oyunculuk deneyimimi “Nescafe” reklam filmiyle yaptım. 1 yıllık hazırlık ve eğitim sürecinin ardından sektöre çok hızlı ama emin adımlarla giriş yaptım. Aynı yıl global markaların reklam yüzü ve başrol reklam oyuncusu oldum, bir çok defilede yürüdüm, katalog ve editorial çekimlere katıldım ve yine aynı yıl Fox TV’nin Gorbi dizisinde rol aldım. Her adımda bir fazlasını isteyen ve bunun için inatla çalışan biriyim. Sanırım en sevdiğim özelliğim asla pes etmemem. Şimdi de yeni ve daha büyük projeler için çalışıyorum.

Ne gibi değişiklikler oldu hayatında?
Bunları kelimelere dökemem sanırım sadece bazı şeyler için iyi ki ve iyi ki diyebilirim. Bazen bazı şeyleri öylece buluyorsunuz, doğru zamanda doğru yerde olmak çok önemli.

Alışverişte nelere dikkat edersiniz?
Giyim konusu benim için çok hassas çünkü ‘iyi’ görünürken konforu da arayanlardanım.Bu konuda en büyük şansım stylistim Dilara Vural, hem en güzel hem en konforlu stylingleri oluşturabiliyor onun zevkine gözüm kapalı güveniyorum ve onsuz da alışverişe çıkmıyorum, aynı zamanda kıyafet alışverişinde her zaman ilk durağım kıyafet sponsorum H&M oluyor. Tarzını ve kalitesini çok seviyorum.

Yakından takip ettiğin oyuncular var mı?
Türk sinemasına yön veren ve duruşu, oyunculuğuyla etkilendiğim en büyük isim Ayhan Işık. Yakın dönem oyuncularından da Serenay Sarıkaya’nın oyunculuğunu seviyorum.

Çapkın biri misindir?
Hayır değilim. Aksine aidiyet duygusu yüksek biriyim.

En sevdiğin şarkı ve şarkıcı kim?
Sezen Aksu’nun Vay parçasıı çok seviyorum.

Manken veya oyuncu olmasaydın ne olmak isterdin?
Hava harp subayı olmayı çok isterdim.

Hayatında neyi ya da hangi kararını değiştirmek isterdin?
Hayatta her zaman doğru kararlar veremiyorum ama hiç bir kararımı değiştirmek istemezdim çünkü yaşadığım şey güzelse ve bana iyi gelmişse bu bir anı olarak kalır, eğer çok kötü bir olaysa ve ağır kayıplar yaşattıysa da bu da hayatımda iyi bir tecrübe olarak kalır.

Sence oyunculuk mu, mankenlik mi?
Podyumda olmak, bir tasarımcının emeğini hayalini giymek catwalk yapmak beni çok motive eden ve mükemmel iyi hissettiren bir iş ama oyunculuk bambaşka, yeni bir karaktere girmek farklı biri gibi düşünmek öyle hissetmek çok zorlu ve emek isteyen bir iş.Kameraların önündeyken yönetmenin Kayıt akıyor sesinden sonrası kendinizi unutup hayat verdiğiniz kişiye dönüşüyorsunuz bu duyguyu seviyorum.

Bize 3 kelimeyle kendini anlatır mısın ?
İnatçı, hayalperest ve de kararlı…

Sektörün dışında Serdar Bileke neler yapar?
Yazmayı çok seviyorum, kendimi müzik dinleyerek yazarken buluyorum çoğu kez. Şiir okumayı çok severim. Özellikle Turgut Uyar’ın kalemine bayılıyorum. Onun haricinde sıkı bir sporcuyum 8 yıldır badminton ve tenis ile ilgileniyorum.

Yorumlar

0 yorumlar