Ankara Life Dergisi

Serpil Babacan

Ankara’dan Bodrum’a uzanan, güzelliğin
kült isimlerinden olan Serpil Babacan Beauty Center, kentin en
çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’nin
konuğu oldu.

Serpil Hanım, uzun süredir güzellik sektöründesiniz ve Serpil Babacan Beauty Center ile güzelliği vadediyorsunuz. Öncelikle sizi tanıyarak Serpil Babacan Beauty Center’ın nasıl kurulduğunu öğrenebilir miyiz? Aslında çok küçük yaşlardan itibaren bu sektöre merakım vardı. Biraz da genetik diyebiliriz çünkü 7 kardeşiz ve hepimiz bu sektörün içindeyiz. 15 yaşımda profesyonelliğe adım attım diyebilirim. O yıllarda teknoloji şimdiki kadar gelişmiş olmadığı için kendimizi geliştirme şansımız daha çok oldu. Sonrasında kendim için bir şeyler yapma isteğiyle Serpil Babacan Beauty Center’ın temellerini attım. Öncelikle lokasyonu seçerken verdiğimiz kaliteli hizmeti anlatabileceğimiz bir lokasyon olsun dedim ve Çukurambar’ı tercih ettim. Sonrasında ise tecrübenin yanında en önemli faktörün teknoloji yatırımı olacağının bilinciyle hareket ettim ve araştırarak en teknolojik cihazları aldım. Hem kullandığım ürün ve cihazlarla hem de kendi tecrübemle Ankara’da sektöre yeni bir soluk getirdim diyebilirim.  

Aynı zamanda verdiğiniz eğitimlerle de sektöre birçok kişiyi kazandırdınız. Ne tür eğitimler veriyorsunuz?

Daha çok el becerisinin ön planda olduğu eğitimleri veriyoruz. Burayı kurduktan bir süre sonra sektörün en büyük açıklarından birisinin kalifiye personel olduğunu fark ettim. Sektörün devamı için çok önemli olacağını düşünerek eğitimler vermeye başladım. Aslında ilk aşamada kendi merkezimizde istihdam edeceğimiz personele eğitim veriyordum ama çok talep gelince bunu genel eğitime çevirdik. Biz burada ‘kalıcı makyaj (dipliner, eyeliner, baybliner, dudak renklendirme, kaş kontürü, bbglow) protez tırnak, kalıcı oje, el ve ayak bakımı, Hyaluron Pen (İğnesiz Dudak Dolgusu) kirpik lifting, ipek kirpik, cilt bakımı, lazer epilasyon, dövme silme’ eğitimleri veriyoruz. Bu eğitimleri de alanında en iyi ve en tecrübeli isimlerle veriyoruz.

Serpil Babacan Beauty Center’da hangi uygulamalar yapılıyor?

Biz güzellik algısına bütünsel yaklaşıyoruz. Bu nedenle de A’dan Z’ye tüm hizmetleri bünyemizde sunuyoruz ve bunu da en kaliteli şekilde yapmak için alanında profesyonel personellerle çalışıyoruz. Ana başlıklar altında değerlendirirsek ‘kalıcı makyaj (dipliner, eyeliner, baybliner, dudak renklendirme, kaş kontürü, bbglow) protez tırnak, kalıcı oje, el ve ayak bakımı, Hyaluron Pen (İğnesiz Dudak Dolgusu) kirpik lifting, ipek kirpik, cilt bakımı, lazer epilasyon, dövme silme ve bölgesel zayıflama uygulamalarını gerçekleştiriyoruz.

Pandemi döneminde çalışma şeklinizde ne gibi değişiklikler oldu ve ne gibi önlemler aldınız?

Aslında bir daha önceden de hijyene ve danışanlarımızın sağlığına çok önem veriyorduk. Kullanılabilir alanlarda tek kullanımlık ürünlerle hizmet veriyorduk. Tek kullanımlık sunamadığımız ürünlerde de mutlaka her uygulamadan sonra özel cihazlarla dezenfekte sağlıyorduk. Pandeminin ardından ise çalışma rutinimizde bazı değişiklikler oldu. Danışanlarımızı sadece randevuyla ve aralıklı saatlerde kabul etmeye başladık. Gelen her konuğumuzun ateş ölçümünü yaptık, dezenfektan ve maske kullanımını sağladık. Bunun yanında merkezimizi sürekli özel cihazlarla dezenfekte ettik ve havasını temizledik. Personelimize düzenli test yaptırdık ve Covid-19 ile ilgili eğitimler verdik. Böylece hem onları hem de misafirlerimizi koruduk.

Sizin için güzellik ne ifade ediyor?

Güzellik kavramı her ne kadar göreceli olsa da aslında belli kıstaslar var. Güzelliğin de modası var diyebiliriz aslında. Baktığınız zaman bundan 5 ya da 10 yıl önceki güzellik kavramıyla bugünkü güzellik kavramı arasında çok fark var. Mesela bundan yıllar önce ince kaşın güzel olduğu algısı vardı ama şu an çok demode geliyor. Şu an daha doğal kaşlar güzellik olgusunu tamamlıyor. Aynı zamanda kişilerin yüz hatları da önemli. Her kaş ya da her dudak her yüze iyi olmayabilir. Bizim farkımız burada ortaya çıkıyor zaten. Tecrübemiz sayesinde danışanlarımızın analizlerini çok iyi yaparak onlara en yakışacak onların güzelliğine güzellik katacak tasarımları yapıyoruz.

Ankara’da ”Güzelliğin imzası” olduk diyebilrim ve artık bu imzayı başka şehirlere taşımak istiyorum

Yakın gelecek ile ilgili hedefleriniz nedir?

Ben daima kendine hedefler koyan ve bu hedefler doğrultusunda kendini geliştiren birisiyim. Bugüne kadar koyduğum hedeflere ulaştım ve ulaştıkça da hedeflerimi büyüttüm. Ankara’da “Güzelliğin imzası” olduk diyebilirim ve artık bu imzayı başka şehirlere de taşımak istiyorum. Bu konuda da ilk adımımı attım ve yakın zamanda Serpil Babacan Beauty Center markamız Bodrum’da hizmet vermeye başlayacak. Bodrum son zamanlarda sadece yazlık değil her mevsim yaşanan hem doğası hem havasıyla ilgi çeken bir lokasyon. Bu yüzden önce orada yer almak istedim. Sonrasında inşallah diğer illeri ardından ise yurt dışı şubeleri hedefleyeceğiz. Bir de uzun zamandır hayalini kurduğum bir konsept var. Yakın zamanda onun da detaylarını verebileceğim. Güzellik anlamında hem medikal hem de cerrahi uygulamaların yapıldığı, Serpil Babacan Beauty Center’daki tecrübelerimi aktardığım bir yaşam ve güzellik merkezi açacağım. Burada alanında uzman doktorlar ve estetisyenler danışanlara hizmet verecek. Açıkçası sektörde herkesin bahsedeceği 2500 metrekarelik bir merkez olacak ve burada misafirlerimiz güzellik ve estetik ile ilgili ihtiyaçları olan her şeyi bulabilecek. Sadece Ankara’da değil Türkiye’de eşi benzeri olmayacak modernlikte bir yer olacak.

Okuyucularımıza yeni yıl mesajınız nedir?

2020 yılı aslında herkes için felaketlerle dolu bir yıl oldu. Maalesef toplumsal sorunlar yaşadık. Umarım bu güneşin doğuşundan önceki karanlıktır ve 2021 yılı hem ülkemize hem de dünyaya güneş gibi doğar ve iyi bir yıl geçiririz. Güzellik ile ilgiliyse 2021’de yine en son teknoloji cihazlarımızla danışanlarımıza hizmet veriyor ve onların güzelliğine güzellik katıyor olacağız. Ankara’dan sonra Bodrum’da da “Güzelliğinizin imzası” sloganıyla hareket edeceğiz.

Randevu ve bilgi için www.serpilbabacan.com

Yorumlar

0 yorumlar