Ankara Life Dergisi

Sonbaharın En Güzel Hali Bizbize Meyhane’de

Yaz kendisini yavaş yavaş unuttururken sonbahar da kendini hatırlatmaya başladı. Ankara’nın en güzel mevsiminde arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle beraber keyifli ve unutulmayacak vakitler geçireceğiniz yerleri keşfetmenin zamanı da geldi demek oluyor tabi bu. Başkent sonbahara geçerken o içinizi okşayan yumuşacık rüzgarına kendinizi bırakıp sevdiklerinizle beraber anılarınızı biriktirebileceğiniz yerlerden birini anlatacağım size. Tüm sıcaklığı, güler yüzlü hizmeti ve butik, şirin ortamıyla Bizbize Meyhane…

Bizbize Meyhane’nin kapısından girdiğiniz andan itibaren kendinizi oraya ait hissedeceksiniz, o kadar bizden o kadar sıcak… Düşünün ki sevdiklerinizi evinizde ağırlıyorsunuz.

Huzur dolu bahçesinde, ağaçların altında bir akşam yemeği, bir de bazı zamanlarda bu keyifli akşamlarınıza eşlik eden bir fasıl. Belki bahçe size serin geldiğinde içeride oturmak istersiniz ve kendinize şömine başında bir masa bulabilirsiniz. Kendinizi hiç yabancı hissetmeyeceğiniz, kendinizden bir şeyler bulacağınız butik bir yerden bahsediyorum. Sıcacık ortamında, sıcacık lezzetlerle…

Lezzet demişken… Bizbize Meyhane’de deneyimlediğiniz tatları başka hiçbir yerde bulamayacaksınız diyebilirim. Et ve balığın yanı sıra meze ve ara sıcaklarda da epey iddialı olan Bizbize Meyhane, sizin için her şeyi düşünmüş aslında. Siz o an ne yemek isterseniz onu buluyorsunuz. Ayak bastığınız andan itibaren sizi büyüsü içine alan Bizbize Meyhane, zengin menüsü, iddialı lezzetleriyle de sizi daha fazla bağlıyor kendine. Büyülü bir deniz kızı misali, sizi içine çekiyor ve her seferinde de oraya gitme isteği uyandırıyor içinizde.

Her hafta fasıl olmasa da size eşlik eden müziklerle de kulağınızın pası siliniyor. Koyu bir muhabbete eşlik eden melodiler, muhabbetinizi bölmeden küçük ve sıcak bir fısıltı misali değip geçiyor kulağınızdan. Dedim ya ‘’büyülü’’ diye… Belki de bir anda geçmişten gelen güzel bir şarkı fark ettiriyor kendini ve siz eski güzel günleri yad etmeye başlıyorsunuz. Bizbize Meyhane’de üzüntüye, derde yer yok. Yediğiniz, içtiğiniz, dinlediğiniz her şey yüzünüzde ufacık da olsa bir tebessüm yaratmak için.

Bakın ne diyorum. Gelin ‘’Bizbize’’ bir ‘’Meyhane’’de bir akşam geçirelim diyebileceğiniz o büyülü yere gidin. Ankara’nın en güzel havasını ciğerlerinize çekin kirlenmeden. Tabağınıza ufak ufak bir şeyler alın, kulağınıza fısıldayan melodileri dinleyin sessizce… Bırakın şehrin karmaşasını, gürültüsünü, koşuşturmasını… Siz sadece kendinizle ya da sevdiklerinizle kalın orada. Gezin, görün, deneyimleyin. Bizbize Meyhane’ye gitmeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar

0 yorumlar