Ankara Life Dergisi

SPOR EVİMDE : BİZ SİZE GELİYORUZ

Tuğçe Hondoroğlu kimdir?

13 Temmuz 1990 Ankara doğumluyum. Spor, hayatıma 2000 yılında voleybol branşı ile ilk adımını attım. Voleybol kariyerime, 13 sene profesyonel olarak farklı kulüplerde devam ettim.

Hem takım olarak hem bireysel olarak sayısız başarılarda imzam bulunmakta. Bireysel ve takım olarak derecelerim, kupa ve madalyalarım bulunmaktadır. Ankara bölge birinciliği, üniversiteler arası turnuva birinciliği bunlardan bazılarıdır. Voleybol branşında farklı kulüplerde antrenör olarak yer alıp birçok sporcu yetiştirdim.

Lisans eğitimimi Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü’nde tamamladıktan sonra kayak (alp disiplini) branşına 3. Kademe Kıdemli Antrenör Belgesi’ni elde ettim. Bu branşta da bölgesel ve uluslararası pek çok yarışmalara katıldım. Hem takım hem bireysel olarak derecelere ulaştım.

Aynı zamanda bu branşta, antrenörlüğe ve özel dersler vermeye devam ettim. Bunların yanı sıra yüzme branşında da antrenörlük yapıp dersler verdim. Kriket branşında ise takım halinde Ankara Kulüplerarası Turnuva’da birinciliği elde ettim ve bu Turnuvada En İyi Vurucu Ödülüne layık görüldüm.

Fitness alanında kendi spor merkezimizde hem yönetici hem de ‘’Personal Trainer’’olarak çalışmalarda bulundum ve sayısız sporcu yetiştirdim.

2014 yılında evliliğimden sonra eşim Akın Hondoroğlu ile Ankara’nın en büyük ve en özel spor komplekslerinden biri olan tesisimizi işletip yine aynı alanda görevime devam ettim.

2015 yılında ilk çocuğumuz olan oğlumuz ALAS aramıza katıldı ve o gün den itibaren bambaşka bir tecrübe yaşayarak yepyeni mutluluklar ile tanıştım.

Spor ve güzellik alanlarını bir araya getirmek hedefim doğrultusunda güzellik uzmanlığı ve estetisyenlik üzerine eğitimler alıp bu alanda da lisans sahibiyim.

Son 2 yıldır da Spor Evimde projemiz üzerine aktif olarak çalışmalar için bulundum ve aktif olarak Spor Evimde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim.

Spor Evimde’nin kuruluş amacı nedir?

Biliyoruz ki herkesin içinde bir köşesinde spor yapmak bulunmaktadır. Ancak vakit bulamamak, düzenli olarak spor salonuna gidememek, kendini bu konuda eğitememek ya da yarıda bırakmak gibi sebepler meydana gelmektedir. İnsanlar, özellikle dünyadaki salgın nedeniyle spor salonuna gitmekten korkuyorlar. Sporun ne kadar yararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu yüzden de Spor Evimde’yi, profesyonel koçların yardımıyla herkesin evde ya da ofiste bilimsel bilgilere dayalı olarak düzenli egzersiz yapabilmesi ve teknik imkanlar alabilmesi için oluşturmaya karar verdik.

İnsanların sporu hem profesyonel bilgiler ışığında yapmalarını hem de kendilerini her türlü rahat hissedecekleri kendi ortamlarında sürdürebilmeleri için uzun süredir titizlikle çalışıyoruz.

Mesela; insanların evlerine ya da ofislerine misafir olduğumuzda her türlü hijyeni etkin olarak sağlamaktayız. Antrenörlerimiz evlere girmeden önce koruyucu tulumlarını çıkartarak ve belirli bir hijyen prosedürünü tamamlayarak hizmeti vermeye başlamaktadırlar.

“Spor Evimde” platformunu daha yakından tanıyabilir miyiz?

Spor Evimde, kişilerin evlerinde, ofislerinde veya konfor bölgelerinde spor yapmaları için uzman antrenörlerle (milli sporcular dahil) çalışmalarını sağlayan bir kuruluştur.

Spor, belirli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, sadece bedensel gelişime değil, ruhsal gelişime de yararlı bedensel ve ruhsal hareketlerin tümüdür. Bu nedenle hangi alanda olursanız olun, sporu doğru teknoloji ile doğru zamanda ve doğru süreçte yapmalısınız. Spor Evimde olarak spor kurallarının dışına çıkmadan her bireyin fiziksel ve ruhsal özelliklerini dikkate alarak rahat bir ortamda profesyonel spor hizmeti almalarını sağlamak için kurulduk.

Amacımız zamanlarını en etkin kullanarak, konfor alanlarını terk etmeden spor faaliyetlerini sürdürebilmeleridir. Yaşadığımız pandemi sürecinde risk almadan sporlarını yapabilmeleridir.

Spor Evimde’den hangi hizmetleri alabiliriz?

Spor Evimde, insanların hayallerinde ve isteklerinde olan sporu evlerine taşımak amacı ile kuruldu. Birçok branşta spor yapmalarını sağlamak için uzun süredir çalışıyoruz, Bünyemizde kişiye zaman tasarrufu sağlayan, hızlı şekilde form tutmasına olanak veren EMS yani Elektiriksel Kas Uyarımı teknolojisini sunan fitness çalışmaları, Pilates, Fonsiyonel Antrenman, Kişiye Özel Antrenman ve Yoga branşları bulunmaktadır. Diyetisyen hizmetimiz de her alanda yanlarında olacaktır. Kişiye özel spor hizmetleri sunduğumuz için, danışanlarımızın istedikleri sporu bize iletmeleri yeterlidir.

Çalıştığınız eğitmenlerinizden bahseder misiniz?

Geniş bir spor branşI yelpazesinde hizmet verdiğimizden kalabalık bir antrenör kadrosu ile hizmet vermekteyiz. Aralarında milli sporcularımızın da yer aldığı antrenörlerimiz her biri konusunda ve alanında uzmandır. Birçoğunun uzman olduğu branşlarda dereceleri bulunmaktadır Her eğitmenimiz düzenli eğitim alır ve eğitimler sürekli olarak organize edilir. En önemlisi her eğitmenimizin sporu sevdirmesi, öğretmesi, fiziksel ve zihinsel durumuna göre egzersiz yapmasıdır.

Spor, diyet, zayıflama deyince birçoğumuza zor geliyor. Bunun nedeni nedir ve sizler spora teşvik edici neler yapıyorsunuz?

Bunlar herkese zor geliyor. Çünkü her biri istikrar isteyen, nefsimize boyun eğmemiz gereken, disiplin gerektiren ya da istesek de dış faktörlerden dolayı uygulayamadığımız konular. Çeşitli sebeplerden dolayı bu konularda disiplini sağlayamadığımızdan harekete geçemiyor ya da geçsek de yarıda bırakıyoruz. Spor Evimde’nin kurulma nedenlerin arasında bu disiplini ve sürdürülebilirliği sağlatabilmek de var. Öncelikle Spor Evimde, kişilerin bulunduğu ortama gidiyor. Bu insanlara egzersiz yapma zamanı veriyor; öte yandan birebir kişiye özel spor hizmetlerimiz olduğundan, geliştirdiğimiz prosedürler kişisel fiziksel ve zihinsel standartları karşılayarak kişilerin işlemlerine sıkılmadan devam edebilmelerini sağlıyor. Sadece ilgili programları uygulatmıyor, motivasyonlarını daim tutarak heyecanlarının yukarıda seyretmesini hedefliyoruz. Uzman ekibin planını formüle etmek için en son teknolojiyi kullandığımızda, katılım motivasyonu her zaman daha yüksektir.

Biliyoruz ki bir şekilde spora ya başlanamıyor ya da yarıda bırakılıyor. Bu bakımdan “ASLA ERTELEMEMEN İÇİN BİZ SANA GELİYORUZ” diyoruz!

Okuyucularımız sizlere nasıl ulaşabilir?

Spor Evimde’den hizmet almak isteyen herkes, spor danışmalarımızın haftanın 7 günü hizmet verdiği 444 8 962 çağrı merkezinden ulaşabilir!

Ankara Life Dergisi okuyucularına mesajınız nedir ?

Spor, hayatınızda her zaman var olmalıdır. Sporu hayatınıza entegre etmenize yardımcı oluyoruz. Sporu asla ertelemeyin…

Yorumlar

0 yorumlar