Ankara Life Dergisi

Tadilat Sürecini Kâbusunuz Olmaktan Çıkarıyoruz!

Yeni nesil yaşam alanlarında göze hitap eden mekanların tercih edildiği bir dönemden geçiyoruz. Her ayrıntıda bir içsellik arayarak benliğimizi, ruhumuzu tamamlayan ögelere yer veriyoruz. Bu durumu sosyal yaşantımızın bütününe yaymış bir haldeyiz. Tercihlerimizde neyi ne şekilde dekor edeceğimizi, hangi aksesuarlar ile tamamlayacağımızı ise bize yol gösterecek firmalardan yana kullanıyoruz. İşte bundan dolayı Ella Design’dan bahsetmek istiyorum sizlere. Kızı Ela’nın isminden ilham alarak Ella Design Tasarım Ofisi’ni kurduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Alperen Demirel; “İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra; 3 nesildir süregelen inşaat sektöründeki aile şirketimizi, tecrübe ve birikimlerimiz ile harmanlayarak farklı bir alana taşımak hayali ile yola çıktım.” diyor. Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak merak ettiklerimizi kendisine yönelttik, keyifli okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Günümüz trendlerinin vazgeçilmez tasarım ve dekorasyonları nereye gitsek bizi güzelliğiyle büyülemekte. İş, ev, okul derken tercihlerimizi hep göze hitap eden özelliklerden yana yapıyoruz. Bundan dolayı da güven verecek yerler arayışında oluyoruz. Aklımızda takılı kalan sorularımızın ilkinden başlayarak röportajımıza giriş yapmak istiyorum. Ella Design Tasarım Ofisi’ni kısaca tanıyabilir miyiz? Nasıl kuruldu, lokasyonundan biraz bahseder misiniz?
Ella Design, Ankara Yenimahalle bölgesinde yer alan ofisi ile tadilat, dekorasyon, iç mimarlık ve aksesuar alanında hizmet veriyor. İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra; 3 nesildir süregelen inşaat sektöründeki aile şirketimizi, tecrübe ve birikimlerimiz ile harmanlayarak farklı bir alana taşımak hayaliyle yola çıktım. Uzun yıllardır Ankara’da yap-sat alanında hizmet veriyoruz. Hâlihazırda devam eden konut projemizin yanı sıra 2023 yılında 2 yeni proje ile hız kesmeden yolumuza devam etmekteyiz. İnşaat sektöründeki müteahhitlik sürecimizi; günümüz ihtiyaçlarına göre revize ederek, var olan mekânları yenileyip, kullanıcılarına daha uygun maliyetlerle, kısa sürede ve sorunsuz yaşam alanları vadederek farklı bir noktaya taşıdık. Kızımız Ela’nın isminden ilham alarak kurduğumuz Ella Design bize şans getirdi…

Ofislerinize, evlerinize, kliniklerinize, restaurant ve cafelerinize profesyonel ekibimizle sihirli bir dokunuş yapmaya hazırız…
Peki, tasarım ofisinizin hizmet alanı neleri kapsamakta?
Yapı tadilat, dekorasyon ve aksesuarlandırma alanında yoğunlukla hizmet vermekteyiz. Yıllardır birlikte çalıştığımız uzman ekibimiz ile kısa sürede, sorunsuz, düşük bütçelerle yaşam alanlarınızın havasını değiştirecek bir yenilenme süreci vaad ediyoruz. Alanında en iyilerden olan çözüm ortaklarımız ile tadilat sürecini kâbusunuz olmaktan çıkarıyoruz. Müşterilerimizin talebi doğrultusunda; sektörde birçok başarılı çalışmaya imza atmış iç mimar arkadaşlarımızla ortaklık kurarak, uygulama kısmını Ella Design olarak biz yönetiyoruz.

Düşük bütçelerle yaşam alanlarınızın havasını değiştirecek bir yenilenme süreci vaad ediyoruz…
Neden Ella Design’ı tercih etmeliyiz?
İç mekân tasarım ve dekorasyonunuzda yapacağınız ufak dokunuşlar yaşadığınız mekânları daha keyifli bir hale getirmenize yardımcı olacaktır. Çeşitli alanlarda kişiye özel tasarlayıp uyguladığımız projeler ile mekânlarınıza yeni bir soluk getirmeyi hedeflemekteyiz. İşte tam da bu yüzden gelişime açık, analitik düşünüp, çözüm odaklı projeler üreten tecrübeli bir ekibe sahip Ella Design ile iletişime geçmenin tam zamanı…
İlham verici, estetik dokunuşlar…

Aynı zamanda ofisinizi tadilat & dekorasyon hizmeti için ziyaret edenler, birçok aksesuar ürününe de ulaşabilmekte. Bu iki alanı nasıl bir arada buluşturdunuz?
Değişen dekorasyon trendleri ile birlikte aksesuarlarda da birçok seçenek bulmak mümkün. Aksesuarın mekanla uyum sağlaması çok önemli, var olan konsept ve kullanılan mobilyalar ile uyumu yakaladığında daha anlamlı hale geliyor.
Aksesuarlar mekânın ruhunu ve kimliğini belirliyor…
Mekânın ruhunu değiştirecek dokunuşların bir bütün olduğunu düşünmekteyiz. Özenle tasarlanmış bir mekânın son dokunuşlarının aksesuarlandırmayla taçlandığına inanıyoruz. Yerli ve ithal birçok dekorasyon ürününün yer aldığı showroomumuzda her bütçeye ve zevke uygun seçkin aksesuarlar bulmanız mümkün.
Sürdürülebilir dekorasyonla mekânlarınızı yeniden keşfedin!
2023 yılının trendleri sizce neler olacak?
Renkler, bizlere yeni bir hikâye yazmak için büyük bir fırsat tanıyor. Örneğin yaşam alanımızı yenilemek istediğimizde duvarlardan başlamanın her zaman en iyi yöntemlerden biri olduğunu düşünüyoruz. Evimizin en geniş yüzeyini oluşturan duvarlarda kolayca yapacağımız renk değişiklikleri, duvar çıtaları, duvar kâğıtları ile bambaşka bir mekâna kavuşabiliriz. Ev dekorasyonu konusunda 2023 yılı için öngörülen renklerden biri açık lavanta rengi. Bununla birlikte koyu mavi, kırmızı, kahverengi tonları, adaçayı yeşili, mint yeşili ve beyaz da öne çıkan renklerden. Açık ve koyu gri tonlarına yaşam alanlarında hâlâ yer olsa da bu renkler, geçtiğimiz yıllardaki kadar tercih edilmiyor. Sürdürülebilirlik hayatımızın her alanında yer aldığı gibi dekorasyon alanında da ön plana çıkmakta. Var olanı yenilemek, kullanılır hale getirmek günümüz dünyasında daha da önem kazanıyor. Gösteriş ve dikkat çekicilik tabii ki mevcut ancak eşya sayısında ve boyutunda azalmaya gidiyoruz. Daha minimal bir dekorasyon tarzı gündemde. Bütçe dostu da olan bu trend, 2023 yılında daha da güçlenerek yükselişe geçecek. Duvar renklerinde, zeminlerde, dekorasyonda ve aksesuarlarda yapacağımız ufak dokunuşlar bize yeni yılda küçük bütçelerle, büyük değişimler yaratacak. Bu değişimler ruhunuza da çok iyi gelecek…

Küçük bütçelerle, büyük değişimler!
Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
İşimizi çok severek yapıyoruz. Yaptığımız değişiklikler sonrası ortaya çıkan yenilenme süreci, müşterilerimiz kadar bizleri de çok heyecanlandırıyor. Ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz şu zamanlarda, hayal ettiğiniz mekânları daha ulaşılabilir hale getirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sosyal medya sayfalarımızda yaptığımız çalışmaları aktif olarak paylaşmaktayız, ayrıca dönemsel yaptığımız kampanyaları oradan da takip edebilirsiniz. Son olarak bu yolda en büyük destekçim eşime teşekkürlerimi sunuyorum.

Yorumlar

0 yorumlar