Ankara Life Dergisi

YENİ MUAYENEHANE BB CLİNİC KOÇ KULELERİ’NDE AÇILDI

Ankara’nın sevilen Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek doktorları Doç.Dr.Buğra Coşkun ve Doç.Dr. Bora Coşkun geçtiğimiz günlerde Koç İkiz kulelerindeki yüksek hijyen ve konfor standartlarında, şık mimarisiyle de dikkat çeken yeni muayenehaneleri BB Clinic’te hasta takibine başladı.

Tek Yumurta ikizleri Doç.Dr.Buğra ve Doç.Dr.Bora Coşkun kardeşler BB Clinic’te son teknolojik ultrasonlar ve tıbbi donanım yanında, 7 kişilik kalabalık kadrosuyla adeta bir hastane havasında anne ve anne adaylarını misafir ediyor. Klinikte jinekolojik tüm sorunlar için uygun tanı imkanlarıyla yumurtalık kistleri, myomlar, genital enfeksiyonların araştırılması ve smear gibi kanser taramaları imkanı muvcut. Tüm muayenelerde steril kişisel ürünler kullanarak hijyen standartlarına verdikleri önemi de gösteriyorlar. Kadınlar dilerse HPV aşılarını da BB Clinic’te olabiliyorlar.

Son yıllarda giderek popüler olan genital estetik konusunda eğitim almış ve yıllardır başarıyla uygulayan ikiz hekimler kliniklerinde bu alanda da hizmet vermeye devam ediyorlar.

Anne adayları için de tüm takip süreçlerinin klinik içerisinde yürütülebilen BB Clinic çok da şık bir NST odasına sahip. Klinik bünyesindeki özel ebe hizmeti sayesinde doğum tüm süreçleri birebir ilgiyle ilerlerken doğum sonrasında bebek bakımı ve emzirme gibi konularda annelere destek vermeleri BB Clinic’i özel kılıyor. Aslında takip edilen tüm anne adaylarının aynı anda iki doktoru olmasının en büyük avantajları olduğunu görüyoruz.

2010 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduklarından beri, tıp alanında yerli ve yabancı pek çok çalışmada yer almış olan Buğra ve Bora Coşkun kardeşlerin her ikisi de Tüp bebek ve yardımcı üreme teknikleri uzmanı olmaları nedeniyle çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için de tanı ve tedavi süreçlerini BB Clinic’te yürütmek mümkün.

Kliniğe başvuran tüm hastaların Koç Kuleleri’ndeki Vale hizmetinden ücretsiz faydalanabildiklerini de not edelim.

Doç.Dr.Buğra Çoşkun

2010 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, ihtisasını Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayarak ‘Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’ olmuştur. Coşkun, kariyeri boyunca hem ulusal hem de uluslararası pek çok eğitime ve çalışmaya katılmıştır. Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Öğretim Üyesi kadrosunda ders veren Doç. Dr. Buğra Coşkun, Kasım 2020 itibari ile ÜAK’un verdiği yetkiyle bilimsel ve akademik değerlendirme sonucu Sağlık Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında “Doçent” unvanını almaya hak kazanmıştır.

2017 yılında Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Ulusal Kongresi’nde ‘’Yükselen Yıldızlar’’ ödülüne layık görülmüştür. Liv Hospital Ankara’daki 3 yıllık sürecin ardından Koç İkiz kulelerindeki özel muayenehanesi olan BB Clinic’te hizmet vermeye devam etmektedir.

Doç.Dr.Bora Coşkun

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki eğitimini 2010 yılında tamamlayarak “Tıp Doktoru” unvanı almıştır. İhtisasını ise, Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamış ve “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” olmuştur. Doç. Dr. Bora COŞKUN, 2017 yılındaki Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Ulusal Kongresinde, ‘’Yükselen Yıldızlar’’ ödülüne layık görülmüştür. Uluslararası ve ulusal pek çok eğitimde ve faaliyette aktif rol alan Doç. Dr. Bora Coşkun, halen Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda Öğretim Üyesi kadrosuyla eğitim vermektedir.

Bora Çoşkun, Kasım 2020 itibari ile ÜAK’un verdiği yetkiyle bilimsel ve akademik değerlendirme sonucu Sağlık Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında “Doçent” unvanını almaya hak kazanmıştır. Doç. Dr. Bora Coşkun ayrıca tüp bebek tedavilerini uygulama yetkisi veren Üremeye Yardımcı Tedavi (ÜYTE) Klinik Uygulamaları sertifikası sahibidir.

Yorumlar

0 yorumlar