Ankara Life Dergisi

Alara ünlü

Pandeminin güzellik sektörünü uğrattığı değişiklikler nedir?

Pandeminin güzellik sektöründe hem müşterilerimizin istek ve taleplerinde değişiklikler oldu hem de bizim tarafımızca hijyen konusunda çok ciddi anlamda değişiklikler oldu. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz; müşteriler tek kullanımlık ürünleri ve uzmanla birebir işlem yani kişiye özel odalarda işlem alınması konusunda taleplerde bulundu. Biz zaten bu konularda çok hassastık her zaman randevu sistemiyle yani birebir çalışarak işlemlerimizi alıyorduk bu süreçte bu konuda bizim için bir değişiklik olmadı. Sadece hijyen konusunda müşterilerimizin HES kodunu almadan maskesiz işleme kabul edemiyoruz. Bu aldığımız önlemler hem müşterilerimizin sağlığı hem de çalışanların sağlığı açısından aldığımız önlemler. Bu yüzden müşterilerimizin kafasında hiç soru işareti olmadan bizi tercih edebilirler.

Pandemiden dolayı çalışma saatlerinizde nasıl bir değişiklik oldu?

Pandemiden dolayı çalışma saatlerimizde şu şekilde değişiklikler oldu; sokağa çıkma yasaklarına uyumak zorunda olduğumuzdan dolayı müşteri sayısını azalttık.  İşlemleri gün içerisinde müşteri hangi saatlerde uygunsa randevularında o saatlere göre ayarlamaya çalışıyoruz.

Pandemi döneminde uygulamalarınız esnasında almış olduğunuz önlemler nedir?

Uygulamalar sırasında aldığımız ekstra önlemler aslında çok az çünkü biz zaten hijyen konusuna çok fazla dikkat eden, bu konuda çok hassas olan bir uzmanım. Bu nedenle işlem esnasında müşterilerimiz maske ve bone kullanıyorlardı. Biz de aynı şekilde ürünlerimiz zaten kişiye özel tek kullanımlık olan sedye örtüleri, kullan-at ürünler olduğu için bu durum bizi ekstra etkilemedi açıkçası.

Sıradan bir günün makyajı nasıl olmalı?

Sıradan bir günün makyajı konusunda,  size kendi uyguladığım tekniklerden birkaç tüyo verebilirim. Ben günlük yaşantımda çok ince BB ya da CC fondöten kullanıyorum hem gün içerisinde cildin hava almasını sağlıyor hem de kullandığım ürünlerin içerisindeki koruyucu faktörlü kremler cildimde leke oluşumunu engelliyor. Ben günlük yaşantımda da ipek kirpik kullandığım için ekstra bir ürün kullanmama zaten gerek kalmıyor gözlerimde. Nude tonlarda kullanılan rujlar her zaman benim tercihimdir. Daha doğal ve daha soft bir görüntü sağlıyor.

Trend makyaj ve tırnak modelleri nedir?

Şu anki trend makyaj kesinlikle kaşlar. Hem bizim yaptığımız doğal kıl görünümlü kaşlar hem de Browlift işlemi yapılmış yukarı doğru taranmış ya da sabitlenmiş kaşlar. Şu sıralar tırnaklarda en trend işlemler kesinlikle desenler ve parıltılı badem şeklinde hafif uzun tırnaklar.

Bir şey moda olunca herkes aynı yönde ilerliyor, yakışan yakışmayan “moda” diye her yüz tipi aynı makyajı uyguluyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Aslında bizim moda dediğimiz şey kesinlikle kendimize en yakıştırdığımız iyi ve taşıdığımız şeydir. Bu şekilde bize gelen çok fazla müşteri oluyor çok fazla fotoğraf gösterip bunun aynısını istiyorum diyen müşteriler oluyor fakat biz onlara kendi yüzüne daha uygun daha güzel taşıyabileceği modeller öneriyoruz çünkü hiç birimizin ne yüz yapısı ne yüz ölçüsü ne de yüz oranı aynı değil. Kalıcı makyajda bu şekilde ilerliyoruz. Fakat tabii ki de müşterilerimizin bize gösterdiği tırnak desen modellerini her müşteriye uygulayabiliriz.

Makyajda marka ve ürünün etkisi ne kadardır? Siz hangi ürünleri kullanmayı tercih ediyorsunuz?

Makyajdan markaların önemi tabii ki de var. Çünkü  yüzümüze uyguladığımız ürünün içeriği çok önemli; kullanılan bazı markalar gözünüzde akne sivilce çıkartmasını etkili olabilir cildinizi yıprandırıyor olabilir. Cildinize hava aldırmadığı için kırışıklıklarınızı arttırıyor olabilir. Bu sebeple iyi araştırıp kişi kendine en uygun alan ürünü ve markayı kullanmalıdır

Ben kullandığım, memnun kaldığım ürünleri kendi kişisel sayfamdan Alaraunlukalicimakyaj  makyaj Instagram sayfasından paylaşım yapıyorum. Dönemsel olarak çok fazla değiştirdim ürünler oluyor çünkü yazın ve kışın kullandığımız ürünler hiçbir zaman aynı olmuyor.

Kış mevsiminde makyajımızın canlı görünmesi için ne önerirsiniz? Nemlendirmelisiniz… Ben genelde makyaj öncesi maske yaparak yüzümü dinlendirip canlanmasını sağlıyorum. Gözlerimde kahve tonlarını kullanıyorum elimde olan ürünlerin en ince yapılı olanlarını kullanıyorum çünkü hava soğuk olduğu için yüzümde kalıplaşmış bir makyaj olmamasına dikkat ediyorum.

Yorumlar

0 yorumlar