Ankara Life Dergisi

Angiad 14. Dönem Başkan Adayı Kılıçarslan:“Angiad, Türkiye’de Öncü Kuruluş Olacak”

12 Ocak 2019’da yapılacak Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) 14. Dönem Başkanlık seçimleri için aday olduğunu açıklayan ANGİAD Üyesi Avukat Emre Kılıçarslan, iddialı projeleriyle dikkatleri çekiyor. ANGİAD’ın eğitim ve sağlık başta olmak üzere birçok alanda Türkiye’nin öncü kuruluşu olması konusunda çalışacaklarını anlatan Kılıçarslan, üyelerin menfaatlerine yönelik projeler üreteceklerini kaydetti. “Güçlü ANGİAD için varız” diyen Kılıçarslan, Ankara ve ANGİAD’a katma değer sağlayacak projeleri hayata geçirmenin en büyük hedefleri olduğunu dile getirdi. Ürettikleri projeler hakkında bilgi veren Kılıçarslan, tüm samimiyetiyle sorularımızı yanıtladı.

Emre Bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. 1996 yılında çalışmaya hayatına başladım aslında. Okul ve iş hayatını birlikte yürüttüm. 2004 yılında ilk hukuk büromu kurarak mesleğime başladım. Hukuk bürosu olarak Çankaya ilçesinde faaliyet gösteriyoruz.

ANGİAD serüveninizden biraz bahsedebilir misiniz?
Mensubu olmaktan gurur duyduğum ANGİAD’da, 2006 yılında başlayan üyeliğimle birlikte birçok görevde bulundum.

  1. Dönem Komisyon Başkanlığı, 10. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve 11. Dönem Başkan Yardımcılığı görevlerimle ANGİAD’ın daima bir adım ileride olması için çalıştım. Bundan sonra da çalışacağım.

Üye profilimizle ANGİAD öncü derneklerden biri oldu. 900’ü aşkın üyesiyle söz sahibi bir dernek olan ANGİAD, üyelerinin menfaatleri doğrultusunda iş dünyasının sorunlarına hiçbir zaman duyarsız kalmadı ve bundan sonra da kalmayacak.

Neden ANGİAD?
Tanıştığım ilk günden bu yana yeni projeler üretebileceğimi ve bir şeyler yapabileceğime inandığım bir yapı oldu ANGİAD.

Derneğin kuruluş amacı ile hayat felsefem birebir örtüşüyor. Aynı zamanda dernek bünyesinde Ankara’ya hizmet etmeye de olanak bulacağıma inandım. ANGİAD mensubu olmaktan her zaman gurur duydum ve gurur duymaya da devam edeceğim.
ANGİAD 14. Dönem Başkan Adayı olduğunuzu açıkladınız. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?
Ülkemizin içinde bulunduğu zor dönemde, dernek üyelerimizin çıkarları doğrultusunda iş dünyasının çarklarını dönmesi için çalışacağımı belirterek, ANGİAD 14. Dönem Başkan Adayı olduğumu açıkladım. ANGİAD’ın tüm ilke ve hedeflerine inanmış, derneğin her temel taşına sahip çıkacak bir nefer olarak, ANGİAD’ın üyelerimizin desteğiyle en güçlü sivil toplum kuruluşu olması ve ekonomik büyüme ile ülkenin geleceğine yönelik olumlu katkı sağlama hedefiyle bu yola çıktım. ANGİAD’ın elde ettiği başarılı grafiğin daha da yukarılara taşınması için bıkmadan, usanmadan çalışacağım.

Hedeflerinizi anlatabilir misin?
Öncelikli hedefimiz, üyelere ve üyelerin menfaatlerine yönelik çalışmalar yapmak. Üyelerimize ekonomik fayda sağlayıcı projeleri hayata geçirmek en büyük amaçlarımız arasında yer alıyor.ANGİAD’ın eğitim ve sağlık başta olmak üzere birçok alanda Türkiye’nin öncü kuruluşu olması ise en büyük gayemiz. Bundan dolayı derneğimizin vakıf olması yolunda ilerleyeceğiz. Bunun yanı sıra üyelerimize ekonomik fayda sağlayıcı projeleri hemen hayata geçirmek istiyoruz. ANGİAD üyelerinin finansman erişime kolay ulaşması ve daha uygun krediler alabilmesi öncelikle üzerinde duracağımız bir konu olacak. Bu yönde hibe programları ve girişimcilik desteklerini araştırarak bir yol haritası çıkardık. Dış kaynaklı hibe programları için titiz bir çalışma gerçekleştirdik. Girişimcilik üzerine birçok büyükelçilik, hibe programları uyguluyor. ANGİAD üyelerini büyükelçilik fonlarıyla buluşturarak onlara kaynak yaratmak konusunda alternatifler sunmayı amaçlıyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar