Ankara Life Dergisi

Ankara İle Londra Şubesi’nden Tüm Dünyaya Villa Turizmi Ve Sağlık Turizmi

Dünyanın önemli turizm destinasyonları içerisinde yer alan Türkiye, sağlık turizminin parlayan yıldızı haline geldi. Doc’s Health Tourism Agency Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Temrel; Türkiye’nin bu sektörden salgın sürecine rağmen son yılda ortalama 1 milyar dolarlık gelir elde ettiğini belirterek, bunun yaklaşık yüzde 60’lık kısmının estetikten geldiğini ifade etti.
İngiltere’nin başkenti Londra merkezli ofislerinden rentvillaturkey.com ile dünyada ilk sırada yer alan sitelerinden ülkemize turist gelmesini sağlayan Temrel, villa turizminin ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu belirtti.

İngiltere’nin başkenti Londra’dan tüm dünyaya
TY Grup Kurucularından Doc’ Health Tourism Agency Londra Sorumlusu olan Yusuf TEMREL bu sektörde en önemli isimlerin başında geliyor. Eğitim, sağlık turizmi, danışmanlık, proje, inşaat ve bilişim alanlarında hizmetler veren Temrel, Uluslararası sağlık turizmi ve villa turizminin ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini ifade ediyor.

İngilizler en çok estetik, diş, saç ekimi ve göz için Türkiye’yi tercih ediyor.
Turizmi 12 aya yayan, ülkenin imajını olumlu yönde etkileyen sağlık turizmi, istihdam ve ekonomiye olumlu etkilerinden dolayı ülkemizde de kamu ve özel sektör girişimcileri tarafından fazlaca yatırım yapılan, yüksek gelişme potansiyeli olan bir sektör olma niteliği taşıyor.
Türkiye’nin, bir yıl sonrası için hedeflediği 2,5 milyar dolar sağlık turizmi gelirinden 25-30 milyar dolar seviyesine yükselmeyi hedeflediğini aktaran Temrel; ‘Bu hedeflere ulaşmak için ülke olarak sağlık fuarlarına katılmak, internet tanıtımlarını önemsemek ve medikal turizmde hizmet veren sağlık kuruluşlarının mutlaka akreditasyon almalarını sağlamak gerekmektedir.’ önerisinde bulundu.

Temrel, Londra’da hastaların bazı hastalıkların sigorta kapsamında olmamasının ve uzun bekleme sürelerinin Türkiye’nin tercih edilmesinde etkin rol oynadığını kaydetti.

Hastalar tedavi ve tatil seçeneklerine nasıl ulaşıyor?
Temrel; “Hastalarımız tüm dillerde 7-24 call center merkezimize ulaşarak tedavileri için talepte bulunabiliyor, bekleme süreleri için tatil planları yapabiliyorlar. Uçak biletlerinden, karşılama hizmetlerine kadar tüm detay planlanarak misafirlere tam memnuniyet sağlanıyor. Villa tatili için ise; 1000’ den fazla seçenek ile misafirlere hizmet veriliyor.” dedi.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan onaylı bir kurum olan Doc’s Health Tourism Agency 12871 numaralı TÜRSAB üyesidir.

Yorumlar

0 yorumlar