Ankara Life Dergisi

Villa Tatilinde Güven; Saklı Villa

Lüks ve özel havuzlu villalarda çok daha rahat ve özgür bir tatil ortamı bulabilen tatilseverler yıllardır alışmış oldukları pansiyon ve otel tatili anlayışından ciddi anlamda uzaklaşmaya başladılar. Yapılan araştırmalar, insanların tatil yaparken yeterince özgür olamadıklarından şikayetçi olduklarını göstermekte. Kimi zaman havuza girme saatleri, kimi zaman yemek vakitleri gibi birçok otel kuralı; tatilcileri tatil yaparken mecburi planlara uymak zorunda bırakıyor. Oysaki tatilciler her türlü detayı ve planı tamamen kendilerine göre yapmak istiyorlar. Tam bu noktada ise devreye özgür bir tatil sunan kiralık villa seçenekleri giriyor.

Saklı Villa Bu Sektörün İlk Akla Gelen ve En Güvenilir İsmi
TY Grup CEO’su Yusuf TEMREL ve TY Grup CTO’su Mustafa KARAARSLAN aynı zamanda SaklıVilla.com kurucuları olan Yusuf TEMREL ve Mustafa KARAARSLAN bu sektörde en önemli isimlerin başında geliyor. Eğitim, sağlık turizmi, danışmanlık, proje, inşaat ve bilişim alanlarında hizmetler veren Karaarslan, kiralık villa sektörünün turizm için çok önemli olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini ifade ediyor.

Güvenilir firmalardan villa kiralayın
İnternet üzerinden emlak danışmanlığı yetkisine sahip olan ve 12871 numaralı TÜRSAB üyesi olan SaklıVilla.com yaklaşık 15 yıl önce bir İngiliz firmasının Antalya Kalkan’da 100 civarındaki villayı İngiltere’deki müşterilerine kiralaması ile, bölgede yazlık villa kiralama sektörünün başladığını, bunun Kaş ve Fethiye bölgesinden başlayarak ülke geneline hızla yayıldığını söyledi.
Villa turizminin yerli turistlere de hitap ettiği¬ni belirten Karaarslan, portföylerinde balayı villası, muhafazakar (korunaklı havuzlu) villalar, deniz manzaralı villalar, çocuk havuzlu villalar, jakuzili lüks villalar, sıcak ve so¬ğuk havuz imkanı sunan villalar, geniş aileler ve arkadaş grupları için villalar gibi çok geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini belirtti.
Karaarslan, villa kiralama seçeneğinin, otellere alternatif konaklama tercihi olarak ortaya çıktığını, talebin temmuz ve ağustos aylarında yoğunlaştığını, bu dönemlerde bazen talebe göre villa bulmakta zorlandıklarını söyledi. Villada konaklamak isteyenlerin aylar öncesinden rezervasyonlarını yapmalarını tavsiye etti.

Size uygun villa seçeneğine nasıl ulaşırsınız?
İnternette www.saklivilla.com üzerinden haftalık ya da aylık kiralanabilen villalar, Türkiye’nin hemen her tatil bölgesinde bulunabiliyor. Villaların haftalık ya da aylık konaklama ücretleri sezonun yoğunluğuna, konumuna, konaklayacak kişi sayısına göre farklılık gösterebiliyor.
Kiralık villalar misafirlerine günlük rutinlerini bozmadan evlerinin rahatlığında bir tatil imkanı sunuyor. Tamamına sahip olduğunuz villanın havuz, mutfak ve diğer imkanları size 7/24 hizmet veriyor.
Havuzun sadece size özel olması kalabalık otel havuzlarından çok daha sağlıklı, huzurlu ve din-gin bir tatil imkanı sunuyor. Size sadece denizin karşısında mı, orman manzaralı mı, şehirde mi, sessiz bir köyde mi tatil yapmak istiyorsunuz onun kararını vermek kalıyor.

Yorumlar

0 yorumlar