Ankara Life Dergisi

ATEM Başkan Adayı: Cem Koçyiğitoğlu

Şehrin ünlü emlakçılarından Cem Koçyiğitoğlu sahibi olduğu King Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda Ankara’nın önde gelen emlakçıları ile bir araya geldi. Koçyiğitoğlu toplantıda Ankara’daki Tüm Emlakçılar Meslek Odası ATEM başkanlığına aday olacağını açıkladı. Koçyiğitoğlu’nun arkadaşı ve yoldaşı Ömer Sabri Yolaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, konukların departman sorunları, dernekten beklentileri ve başkandan beklentileri konuşuldu.

Koçyiğitoğlu, pandemi döneminde zor durumda kalan gayrimenkul sektörü ve sektör temsilcileri için yaptığı çalışmaları da anlattı. Düzenlediği kahvaltı toplantısında konuşan Koçyiğitoğlu, aynı zamanda sektöre canlılık getirmek ve önemli çalışmalar yürütmek üzere Meslekte Birlik Platformu, SEDD, AGEM gibi gibi profesyonel platformların da kurucu başkanı olduğunu hatırlatarak açıklamalarda bulundu; “Meslekte Birlik Platformu olarak yüze yakın mesleki bilgilendirme konferansı gerçekleştirdik. Pandemi sürecinde ATEM ile birlikte ATEM ve ATO komitelerinin başkanı tarafından imzalanan dilekçeyi Cumhurbaşkanlığı Köşkü başta olmak üzere ilgili kurumlara ve Ankara’ya ilettik. Tüm profesyonel STK’lar. Bu iş, tüm profesyonel STK’lar tarafından aynı belge üzerinde imzalanan tarihteki ilk ve tek belgedir. Emlak Denizi ile yaptığımız görüşme sonucunda tüm meslektaşlarımızın bu hizmetin belirli bir süre için ücretsiz olmasını sağlıyoruz. Meslektaşlarımızı ve kurumumuzu Sheraton Otel’de bir araya getirdik ve sektörde bir ilk olan etkinliğe 400’den fazla kişi katıldı. Salgın döneminde oluşturduğumuz fonla ihtiyaç sahibi meslektaşlarımıza destek olduk. Gayrimenkul yönetimi bölümleri olan üniversitelerle bilgi ve deneyim alışverişinde bulunduk. Başarılı bir sivil toplum lideri ve tanınmış iş adamı Cem Koçyiğitoğlu, 1988 yılında gayrimenkul sektörüne adım attı. 1990 yılında ilk kurumsal müşteriyi kazanan Koçyiğitoğlu, sezonluk yazlık kiralama işini ilk kez 1994 yılında Ankara pazarına taşıdı. 1996 yılında bir sivil toplum kuruluşu olarak yolculuğuna başlayan Koçyiğitoğlu, aynı yıl Ankara Emlak Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı oldu. O zamanlar ağ paylaşımı yoktu, portföyü dernek merkezinde faksla topladı ve profesyonel bir paylaşım ağı kurdu. 1997 yılında bir organizasyon düzenledi, organizasyondaki tüm üyeler İçkale Otel’de toplandı. Koçyiğitoğlu, “2018 yılında ATEM yönetim kurulu üyeliğine davet edilip seçildiğimde, odamızın ikinci yönetim kurulu toplantısında 100’e yakın meslektaşımızın katılacağı kısa, orta ve uzun vadeli çalışma planlamasını sundum.” diyerek sektöre yüzlerce yeni danışmanı kazandırmanın gururunu yaşadığını belirtti.

EĞİTİME YATIRIM
Öte yandan Cem Koçyiğitoğlu, mesleki başarısının sırrının teknoloji, inovasyon ve eğitime verdiği önemde yattığını söyledi. Bu durumda Koçyiğiyoğlu, o dönem sektörde adından söz ettiren emlak portalı Emlaksa.com’u kurdu ve portföyünde yer alan Emlaksa Bülten adlı bir dergiyi tüm gazete bayilerinde satışa çıkardı. Koçyiğitoğlu, kendi şirketi ve aktif olarak yer aldığı STK’larda birçok eğitim organizasyonu da düzenledi.

BAŞKANLIK SÜRECİNDE NELER OLACAK?
Cem Koçyiğitoğlu, toplantıda başkan seçilirse ne gibi yollar izleyeceğini de belirtti. İki dönemden fazla görev yapmayacağını belirterek, sırası geldiğinde yerini kendisinden sonrakilere bırakacağını duyurdu. Başkan adayı, tüm üyelerin hükümete giriş için açık kapıdan başvuracağını belirterek, toplantıyı üyelerle yöneteceklerini ve üyelerin çıkarlarına hizmet edeceklerini vurguladı. Koçyiğitoğlu, “TOKİ olmak üzere Kızılay, Vakıflar Müdürlüğü, Ziraat Bankası,Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Emlak Katılım olmak üzere tüm kamu kurumlarının gayrimenkullerini satmaya başlayacağız” dedi. “Tüm çalışma arkadaşlarımıza hazır internet portalları ve CRM uygulamaları sağlayacağız. Tüm emlak portallarıyla iletişime geçeceğiz ve onlardan özel indirimler sunmalarını isteyeceğiz. Çalışma arkadaşlarımızın tüm sözleşmeleri ve kiralama işlemlerini tamamlamaları için elimizden geleni yapacağız. Arsa kiralama ve kiralama işlemlerinin odada yapılmasını sağlayacağız.” İfadelerini kullandı.

KURUMSAL- YEREL AYRIMI BİTİYOR
Koçyiğitoğlu, başkanlıkları süresince gerçekleştireceği yenilikleri şunları ekledi; “Yeminli gayrimenkul müşavirliği hizmeti getireceğiz. Meslektaşlarımızın tüm adli değerleme işlemlerini yapmaları için araştırmalar yapacağız. ATEM üyelerine ve meslektaşlarımıza Mali müşavirlik hizmeti vereceğiz. Tüm üyelerin özel portföyleri için profesyonel çekim, evrak hazırlama ve sunum hizmetleri vereceğiz. Kuracağımız dış ilişkiler komitesi ile çalışma arkadaşlarımızın yabancılara satış sürecinde aktif rol oynamasını sağlayacağız Ticaret odası olarak, büyük projeler için konsorsiyumlar kuracağız ve bu projelerin meslektaşlarımız tarafından pazarlanmasını sağlayacağız. Üyelerimizin portföylerinde bulunan özel gayrimenkullerini satmak için yurt içi ve yurt dışında müzayedeler düzenleyeceğiz ve o zaman katılacağız. Kendi televizyon kanalımızı kuracağız, üyelerimizin eserlerinin bulunduğu dergimizi çıkaracağız ve bu dergiyi alışveriş
merkezlerinden ve gazete bayilerinden insanlara ulaştıracağız. Üyeler arasındaki kurumsal/yerel çekişmesini bitirip birlikte ticaret yapmalarını sağlayacağız”

Eğitim sosyal sorumluluk projesi geliyor!

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası başkan adayı Cem Koçyiğitoğlu, başkan seçildikten sonra kurumsal eğitime başlayacaklarını açıklıyor ve projelerini şöyle anlatıyor: “Ticari gayrimenkul satışı, satış kapanışı, beden dili, sunum hazırlama, dijital pazarlama vb. eğitimler vereceğiz. Odamızda disiplin ve uzlaşma komitesi kuracağız ve aktif çalışmasını sağlayacağız. Sadece ticaret için değil, sosyal sorumluluk projelerimizi de gerçekleştireceğiz. Sosyal sorumluluk projelerimizle, kamuoyunun gayrimenkul danışmanlarına olan önyargısını ortadan kaldıracağız. Çalışan arkadaşlarımız için toplantı ve işlemler geliştirip organize edeceğiz. Çocuklarımız için fon ve bu fon eğitim bursu vereceğiz. Odalarımızı bir araya getirip, siyaset yapmayacağız. Yönetim kurulunun kurulması ile toplantı odalarının daha aktif ve verimli çalışmasını sağlayacağız. ATO Emlak Komisyonu ile çalışmalara başlayıp, belediyelerle iş birliğini geliştirecek, imar uygulaması ile ilan ve değerlendirmesinde daha aktif rol oynayacağız. Uluslararası iş gezileri düzenlemek için diğer ülkelerdeki meslektaşlarımızla iletişime geçeceğiz. Üyelerimize anında ve yerinde hizmet verebilmek için Ankara’da bölgesel ve bölgesel başkanlık birimi kuracağız. Bu uygulama ile 200’e yakın üyemizin ATEM’de aktif rol oynamasını sağlayacağız. Vefat eden meslektaşlarımızın gelişmekte olan çocuklarını eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olacağız. Türk emlakçıların profilini profesyonel analizlerle belirleyeceğiz. Biz sadece ATEM’e aday değiliz. Aynı
zamanda ATO Emlak Komitesine’de adayız. Meşaleyi Ankara’da yakacağız ve Türkiye genelinde mesleğimizde yeni bir dönem başlatacağız. Amacımız Türkiye’de meslek birliğini sağlamaktır. Mesleki platformda bir sendika olarak bu günü bir dönüm noktası olarak görmek ve mesleğimizin birliğini sağlamak adına ATEM Genel Başkan adayıyım!


Yorumlar

0 yorumlar