Ankara Life Dergisi

Bakımlı Olmayı Kim İstemez?

“Özlem Atalay için başarı bir varış noktası değil, hiç bitmeyen uzun bir yolculuktur.”

Günümüz güzellik sektöründe en çok kadınları gördüğümüz gibi erkeklerin de nasibini aldığı dönemleri yaşamaktayız. Kadınlar olarak kendimizi nasıl özel hissetmek istiyorsak, aynı şey erkekler için de geçerli. Ne de olsa bakımlı olmak herkesin hakkı! Bundan dolayı sizlere Özlem Atalay Men’den bahsetmek istiyorum. Bu güzellik merkezi sadece erkeklere yönelik faaliyetiyle adından oldukça söz ettiriyor. Güler yüzlü çalışanları ve başarılı uygulamalarıyla hayli dikkat çeken özelliğe sahip konumda yer alıyor. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak yola çıktık ve sizler adına ziyarette bulunduk. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtlayan Özlem Atalay Men’in sahibi Özlem Atalay’ın çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Özlem Hanım güzellik sektörü günümüzde fazlasıyla revaçta olan bir sektör. Haliyle rekabet ortamında olmak ise sağlam psikoloji ve başarıyla taçlanacak bir emek istiyor. Sizin de bunu temsil eden bir yapıya sahip olduğunuzu görmekteyiz. Ancak alanınıza yönelik sorularımıza geçmeden önce sizi tanımak istiyoruz. Özlem Atalay kimdir?
Özlem Atalay 14 yaşından beri güzellik sektörüne hizmet verip kendini bu alanda sürekli olarak yenileyen ve geliştiren, kendinden sonra gelenlere örnek girişimci bir iş kadınıdır. Özlem Atalay için başarı bir varış noktası değil, hiç bitmeyen uzun bir yolculuktur.

Özlem Atalay Men’in sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman oldu?
Aslında uzun zamandır aklımda olan bir yenilikti. Merkezimize olan rağbet kadınlar kadar erkek müşterilerimiz için de mevcuttu. Erkeklerin sadece onlara özel bir merkezde daha iyi hizmet alabilmeleri adına ihtiyaçları olduğuna karar vererek, inanarak Özlem Atalay Men VIP Erkek Güzellik Merkezi şubesini açmaya karar verdim. Çünkü onların kadınlar gibi konforlu hissedecekleri bir alan konusunda sektörde ciddi oranda bir eksiklik var. Özlem Atalay VIP Erkek Güzellik Merkezi olarak sektördeki bu önemli eksikliği kapatmak adına çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

Güzellik merkezinizde danışanlarınıza hangi hizmetleri sunuyorsunuz? En çok hangi uygulamanız rağbet görüyor ve buna yönelik nasıl dönüşler alıyorsunuz?
Özlem Atalay Men şubemizde açılışa özel %30 – %40 indirimli fiyatlarımızla, erkeklere özel hydrafacial cilt bakımı, akne-leke tedavisi, erkeklere özel farklı cilt bakımı türevleri, lazer epilasyon, saç sakal çoğaltma, kaş alımı ve kaş yapımı gibi kişiye özel birçok hizmet vermekteyiz. Geri dönüşler de bir o kadar güzel oluyor, çünkü aynı zamanda ben güzellik koçu olarak hizmet veriyorum. Ticari bir kaygım hiçbir zaman olmadı, önemli olan kişinin kendini iyi hissetmesi ve yaptırdığı işlemin ya da işlemlerin onu tatmin etmesi beni besleyen ve üretmemi sağlayan şey olduğunu söyleyebilirim.

Özlem Atalay Men Güzellik Merkezi olarak neden tercih sebebi olmalısınız?
Bu sorunun cevabını aslında merkezimize geldiğinizde anlıyorsunuz. Özlem Atalay bünyesinin farkı kadınlara özel olan şubemizde olduğu gibi erkeklerde de aynı kişiye kendini özel hissettiren son derece samimi bir ortam sunuyoruz. Çalışanların güler yüzü, işini gerçekten iyi yapan bir ekibin olması tamamen müşteri memnuniyeti odaklı bir stratejinin benimsenmesinden kaynaklı olduğuna inanıyorum. Her seferinde bünyemizi yenileyip; ‘Nasıl daha iyi hizmet verilebilir?’ bu sorunun cevabını sürekli ve sürdürülebilir oranda gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar