Ankara Life Dergisi

Başkentte Güzelliğin Gözdesi Sea Star Güzellik

Başkent Ankara güzellik alanında hızla büyümeye hız kesmeden devam ediyor. Ankara’ya yeni kazandırılan Sea Star güzellik, cilt bakımından lazer ve iğneli epilasyona, dermapenden soğuk lipolize kadar geniş bir bakım hizmetiyle başkentli güzel kadınları bekliyor. Sea Star Güzellik sahibi Ülkü Kabaçam ile güzellik merkezi ve verdiği hizmetler hakkında sohbet ettik…

Ülkü Hanım, öncelikle Sea Star Güzellik ’ten bahseder misiniz?
Sea Star Güzellik ailesi olarak Bilkent çevresinde yaptığımız fizibilite çalışmalarına göre bizim hizmet verdiğimiz şekilde bir salon olmadığı kanısı ile salonumuzu açmayı uygun gördük. Sea Star ailesi olarak müşteri memnuniyeti başta olmak üzere sağlık açısında hijyen kuralarına uymak şartı ile profesyonel uzman ekibimizle hizmete açılmış bulunmaktayız.

Bu işi yapmaya nasıl karar verdiniz?
Öncelikle bu mesleğe ilgi duyma sebebim her kadının bakımlı olmasını düşünüyor olmam. İnsanlara da bu konuda hizmet verebilme adına bu meslekle ilgili eğitim ve araştırma çalışmalarına başladım. Bundan 5 yıl önce ilk olarak bu konuda özel eğitim veren kurslardan kişiye özel eğitim alarak Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı mesleğine adım attım. Kendimi bu meslek alanında geliştirmek adına her türlü yeniliğe açık ve araştırma içindeyim. Eğitim aldığım ilk günden itibaren de kendime ait bir iş yeri açma hedefi ile yola koyuldum ve bu yolda adım adım ilerledim.

Sea Star Güzellik’ te ne tür uygulamalar yapıyorsunuz?
Danışanlarımıza hijyen ön planda olmak üzere profesyonel ekibimiz ile; cilt bakımı ve tedavileri, dermapen;(akne;skar doku;yara izleri;leke güneş ve pigmentasyon lekeleri), anti aging; anti wrinkle; cilt toparlama(radyo frekans ve iyonto forez serum bakımları), göz çevresi özel kür bakımları, bölgesel zayıflama, soğuk lipoliz(Cryo lipoliz), lenf drenaj ve pasif jimnastik takviyesi, lazer (IPL LAZER), iğneli epilasyon ve özel kişiye özel diyet programları hizmetimiz ile Ankaralı bakımına özen gösteren kadınlara hizmet veriyoruz.

Kış döneminde hangi cilt bakım uygulamaları yapılmalı?
Kış aylarının soğuk havası, rüzgarı, dış ortamın neminin ve ev içindeki kuru ortamın ilk etkilediği organ derimizdir. Havalar soğudukça cildin bakımına da daha fazla önem göstermek gerekiyor. Yani, cilt bakımı şart! Cildimizde yazdan kalma güneş lekeleri, çil ve ince kırışıklıklar oluşabilir. Lekeler için dermapen tedavisi ve nem oranını dengelemek için nem verecek cilde uygun maskeler yapılabilir.

Bölgesel zayıflamalar için ne tür uygulamalarınız var?
Bölgesel zayıflama için lipoliz(Cryo lipoliz), lenf drenaj ve pasif jimnastik takviyesi ile kişiye özel diyet programları uygulamalarımız mevcuttur.

Lazer epilasyon için en uygun zaman ne zamandır?
Lazer epilasyon yaptırıldığı zaman lazer uygulanan bölgelerin güneş görmemesi gerekir. Bu nedenle sonbahar–kış mevsimi tercih edilmelidir. Lazer sonrası uygulanan bölgelerin 15 gün iyi korunması ve lazer sonrası nemlendiricilerin düzenli kullanılması gerekiyor.

Yorumlar

0 yorumlar