Ankara Life Dergisi

Güzelliğiniz Ona Emanet Shine Beauty Center

Güzellik merkezleri bakımlı her kadının vazgeçilmez uğrak noktası oldu. Cilt bakımından lazer epilasyona, bölgesel zayıflamadan kalıcı makyaja kadar baştan ayağa her uygulama için kendimizi artık güzellik merkezlerine emanet ediyoruz. Bu sektörde de bakımımız ve güzelliğimiz için teknolojinin nimetlerinden faydalanıyoruz. Bunlardan bir tanesi de başkente yeni kazandırılan Shine Beauty Center VIP. Yeni teknolojileri ve uzman ekibiyle sektöre hızla giriş yapan Shine Beauty Center VIP sahibi Serhat Tusun ile bir sohbet gerçekleştirdik.

Serhat Bey, öncelikle bir güzellik merkezi açma fikri nereden çıktı?
Bizim şu anda aslında tasarım mimarlık alanında yurt dışında faaliyet verdiğimiz bir firmamız var. Burada da faaliyet göstereceğimiz yeni bir alan arıyorduk ve güzellik sektörüne adım atmaya karar verdik. Shine Beauty’i açmadan önce bir piyasa araştırması yaptık. Bize gelecek olanların aslında böyle bir merkezden neler beklediğini ve müşteri memnuniyetini nasıl en üst noktada tutabileceğimize dair cevapları bulduk.

Aslında bir nevi müşteri portföyünü tanıdık diyebiliriz. Shine Beauty, bakımına özen gösteren başkentli kadınların gözdesi olmaya aday ve biz bunu başaracağımıza inanıyorum. Burası tamamen kadınlara özel ve kendileri rahat hissedecekleri bir dekorasyonla karşılarına çıktık diyebiliriz. Her türlü güzellik uygulamamızla, kendini özel ve bakımlı hissetmek isteyen tüm kadınların hizmetindeyiz.

Merkezinizde ne tür hizmetleriniz var?
Shine Beauty’de, bir güzellik merkezinde aradığınız ne varsa bulabilirsiniz. Lazer epilasyon, cilt bakımı, kalıcı makyaj, hydrafacial gibi hizmetlerimiz bulunmakta. Ayrıca kırışıklıklar için kullandığımız Frozen Face cihazımızı da daha genç bir görünüm için sizlerin hizmetine sunmuş buluınmaktayız. Bunun yanında bölgesel zayıflama uygulamalarına gelen müşterilerimizi diyetisyen desteği de vermekteyiz. Cilt bakımları için de işin ehli bir dermatologla da çalışmaktayız. Başta da söylediğim gibi Shine Beauty’de temel ve destekleyici tüm uygulamalar mevcuttur.

Aslında sizin sektörünüzde güçlü bir ekip kurmak oldukça zor. Siz ekibinizi nasıl kurdunuz?
Piyasa araştırması yaparken bu arada da bünyemizde çalışacak arkadaşları da araştırdık. İşini bilen, sektörle ilgili gelişmeleri takip eden ve müşteri memnuniyetini önde tutan çalışma arkadaşları bizim için önemliydi. Biraz ince eleyip sık dokuduk aslında çalışma arkadaşlarımızı seçerken. Çünkü cilt bakımına ya da lazer epilasyona gelen kişiler aslında bize güvenerek ve kendilerini bize emanet ederek geliyorlar.

Bu yüzden bu güvenlerini boş çıkarmamak için işini iyi yapan, alanında uzman kişilerle çalışmanız şart. Mesela lazer epilasyon artık her yerde yapılıyor ve kolay bir uygulama fakat işini bilmeyen biri bu uygulamayı yaptığında kişide geri dönülemez sonuçlar da ortaya çıkabiliyor. Tüm bunları topladığınızda ekip kurmak gerçekten zor bir iş. Biz bunu başardığımıza inanıyorum. Çünkü bizim ekibimiz alanında uzman ve dinamik bir ekip.

Peki, bakım denilince ilk akla gelen cilt bakımı oluyor. Peki, Cilt bakımı kaç yaşından sonra ne sıklıkla yapılmalı?
Cilt bakımı aslında her yaşta yapılmalıdır. Erken yaşta başlanan cilt bakımı ilerleyen yaşlarda size artı yönleriyle geri dönecektir. Tabi bunda da dikkat edilmesi gereken noktalar var. Cildinize yapacağınız en önemli bakım evde, günlük yapılan bakımdır.

Günde en az bir defa, yatmadan önce cildin temizlenmesi, varsa makyajın silinmesi gerekir. Güneşe çıkarken güneş koruyucu kremler, cilt türüne göre, sürülmelidir. Özellikle havanın soğuk ve kuru olduğu zamanlarda cilde uygun nemlendirici kremler kullanılmalı. Tüm bunlar yapıldıktan sonra ayda bir uzman desteği almak da cilt bakımı açısından önemli. Eğer birikmiş ve detaylı bir bakım yapılacaksa haftada bir ve ya on günde bir şeklinde seanslar düzenlenebilir.

Cilt bakımında artık bir de dermapen uygulaması var. Dermapen nasıl bir işlem?
Dermapen tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri,gözenekler,cilt yenileme,güneş lekeleri,cilt sıkılaştırma,ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır. Dermapen tedavisi yüz,saç,el ve boyun bölgesinde,vücutta doku kaybı olan bölgelerde kollajen dokunun arttırılarak cildin yeniden yapılanması için kullanılır. Dermapen uygulaması ile ciltte hasara uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır. İşlem öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenmeli ve cilt dezenfekte edilmelidir. Daha sonra işlem yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Bu tedavide cilde birden fazla mikro kanal açılır.

Otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı hissi azaltılırken,ürünlerin emilim miktarı hızlanır ve tedavinin etkinliği arttırılır. Tüm bu uygulama yaklaşık 1 saatte tamamlanır. Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumu sağlanarak cilt problemleri kısa sürede yok olur. İyileşme oldukça kısa sürede tamamlanır. Kollajen üretimi sayesinde hasara uğramış dokular yeniden yapılanır ve sıkılaşır. Genellikle kanamasız olan dermapen tedavisi,cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak 2-6 seans arası yapılmaktadır. 6 ayda bir tekrar edilen bu seanslarla kırışıklık tedavisinde de daha kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Peki, hyrafacial nedir, ne kadar etkili oluyor?
Hydrafacial, kişinin cildi için yaptırabileceği güzel bir uygulama. Bu yöntem, zamanla yıpranan, sağlığını yitiren cildin, kaybettiği formu, eksilen nemi, vitamini, gerekli mineralleri sağlayan ve cildi derinlemesine temizleyen toksinlerden arındıran bir sistem.

Cildinizin problemlerini tedavi ederken aynı zamanda sağlığını da geri kazanmasını sağlarken, dayanıklı, esnek ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Hydrafacial MD, ilk uygulamadan itibaren, cildin yağını söküyor ve siyah noktalardan arındırmaya başlıyor. En hassas ciltlerde bile yapılabilen bir işlem. Hydrafacial işlemi ince çizgileri, güneş lekelerini ve aşırı yağlanmayı gideriyor.

Yorumlar

0 yorumlar