Ankara Life Dergisi

Bayanların Ankara’daki Yeni Tercihi; Canan Güngör Beauty Center!

Başkentin gözde dergisi Ankara Life sayısı bu ay kendini daha farklı, güzel ve mutlu hissedecek tüm bayanların tek adresin Canan Güngör Beauty Center olduğunu iddia eden Güzellik Uzmanı Rabia Sarpkaya’ya konuk oldu. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı.

Röportaj: Melek Şenol

Biraz sizi tanıyabilir miyiz?
1997 doğumluyum, 2014’ten beri güzellik sektöründe Uzman Estetisyenlik, yöneticilik ve eğitmenlik yapmaktayım. Son bir yıldır kendi iş yerim Canan Güngör Beauty Center için çalışmalar yapmaktayım ve şu an Tunalı Hilmi Caddesi’nde hizmet vermekteyim.

Kadınlar en çok hangi dönemde daha çok kişisel bakım işine girişir?
Aslında biz kadınlar her dönem kişisel bakımımıza özen göstermekteyiz, fakat kışa doğru sonbahar gibi daha fazla ilgi duyuluyor.

Güzellik salonunuz olan Canan Güngör Beauty Center ile sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?

Günlük olarak cildimizi uygun temizleyici ile temizleyip peeling yapıp, güneş koruyucu ve nemlendiricimizi eksik etmemeliyiz. Hafta bir cildimize uygun maske yapmalıyız ve ayda bir defa bir uzman tarafından profesyonel olarak bakım yapmalıyız.

Okuyucularımıza önerebileceğiniz evde uygulanabilecek günlük veya haftalık bakım ürünleriniz nelerdir?

Kışın yapılan en büyük yanlışlar güneş koruyucu kullanmamak, kışın soğuk ve ters açıdan gelen güneş daha fazla lekelenme ve cildi deforme eder.

Kışın yapılan en büyük yanlışlar nelerdir? Güneş koruyucularında neye dikkat etmek lazım?

50 faktörlü güneş kremi tercih edilmeli %100’e kadar bizi UV ışınlarından koruması için, 2 veya 3 saate bir yenilenmeli, sadece yüzümüze değil kulak boyun ve ellere de uygulanmalı.

Son olarak eklemek istedikleriniz neler?
Son olarak cildinizi gerçekten uzmanlara emanet edin, araştırarak, görerek uygulama yaptırın. Güzellikle kalın, ışığınız hiç sönmesin.

Yorumlar

0 yorumlar