Ankara Life Dergisi

Değer Verdiklerinizin Güvenliği İçin; BNL Elevator!

Akıllı Asansör sistemleri günümüzde hayli revaçta görülen bir konuma sahip. Modernleşmenin getirdiği yenilikçi bakış açısıyla pek çok yere ev sahipliği yapan BNL Elevator de bu sektörün önemli bir parçası. Modernizasyon ile birlikte istenilen tarzda asansörü görme şansı veren ve güvenilirliğini bizlere ispatlayan BNL Elevator, kendisini tercih edenlere birçok imkân sunuyor. Alanya’da yeni açtıkları showroomla misafirlerine eşsiz sunumlarını sergileyen BNL Elevator CEO’su Samet Benli; ‘Yeni asansörler üretmeye, kaliteli yedek parça üretip, akıllı asansörler tasarlamaya başladık, çünkü çağa ayak uyduramayan yok olmaya mecburdur.’ diyerek hedeflerini ise daima yüksekte tuttuğunu belirtiyor. Bu güçlü yapısıyla adından çokça söz ettiren Samet Benli, sektöre dair ve yaptıkları işe yönelik merak ettiklerimizi başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne anlattı. Keyifli okumalar dileriz.
Röportaj: Şeyma Basut
Günümüzde asansör sektörü, inşaat sektörünün vazgeçilmez bir parçası olarak yer almakta. Yapılan projelerle ise yerli ve milli üretim payının artacağı, dışa bağımlılığın azalacağını öngörüyoruz. Siz bu konuyu nasıl değerlendirirsiniz, asansör sektörü inşaat sektörünün bir tamamlayıcısı niteliğinde midir?
Evet kesinlikle, asansör sektörü inşaat sektörünün vazgeçilmez bir parçası. Yapılan asansörün, yapıya ve projeye bir farklılık katması gerekiyor. Yapının, dairenin ve ofisin değerine ciddi anlamda etkisi bulunmakta. Türkiye’de ise yapılan projeler ciddi anlamda kalite olarak çağ atladı diyebiliriz. Bununla birlikte bizler de yeni asansörler üretmeye, kaliteli yedek parça üretip, akıllı asansörler tasarlamaya başladık, çünkü çağa ayak uyduramayan yok olmaya mecburdur. Çok fazla enerji harcıyoruz çok fazla seyehat ediyoruz yeni tasarımlar, yeni işler, yeni projelerle ilgilenmek ve onları Türkiye şartlarına uygun hale getirip, müşterilerimize sunmak için uğraşıyoruz.

BNL Elevator’un sektördeki üretim eğilimleri ne yönde? Bu sektörde modernizasyon neden gereklidir?
BNL Elevator’un sektördeki üretimleri geleceğe bağlı olarak tamamen insan güvenliğini ön planda tutan ‘Akıllı Asansör’ diye tabir edeceğimiz sistemi üretmektir. Türkiye menşeili bir firmanın nasıl Avrupa ayarında asansörler yaptığını tüm dünyaya göstermek, ispatlamak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Asansör sektörüne öncü olmanın vermiş olduğu sorumluluğun farkındayız, bu yüzden modernizasyon önce kendimizden olmalıdır.

Bugünden geriye bakarsanız pandemi dönemi hem sektörünüz hem sizin açınızdan nasıl geçti?
Evet, maalesef tüm dünyayı hem sağlık hem ekonomi hem ruhsal hem de sosyal olarak ciddi anlamda etkileyen bir pandemi süreci geçirdik. Bu süreçte asansör sektörü çok etkilendi. Kapalı ve sürekli insan sirkülasyonu olan, temasın çok olduğu bir ortamdan bahsediyoruz. İnsanların korkarak binmek zorunda kaldıkları bir süreç geçirdik. Bizler dahi asansörlerden yeri geldi uzak durduk. Tüm hayalim böylesi bir pandemi döneminde; ‘İnsanların içi rahat bir şekilde asansörlere nasıl bindirebilirim?’ oldu. Uzun ve geniş kapsamlı bir çalışma sonucu, aylık periyodik bakım yaptığımız asansörlerimize UVC yani Ultraviyole C ışını montajı gerçekleştirdik. Bunu yaparken doktorlar ve mühendisler ile istişare ederek yaptık. Bununla beraber ücretsiz tüm asansörlerimize dezenfekte uygulayarak BNL Elevator markalı asansörlerin gayet steril olduğunu, tüm müşterilerimize ve asansörü kullanacak olan vatandaşlarımıza göstermiş olduk.

Bir de geçtiğimiz günlerde Alanya’da bir showroom yaptınız. Bunun yanında ihracat faaliyetlerinize de değinerek çalışmalarınızdan kısaca bahseder misiniz?
Alanya’ da yaklaşık iki bin metre karelik BNL Elevator’un şubesini açtık. Alanya’nın asansör ihtiyacını karşılama arzusu ile bir fuar edasında, şube binamızın giriş katında showroom tasarladık. Bu showroom’da asansör kabinleri, makina-motor grupları, raylarımız, kapılarımız ve diğer BNL markalı ürünleri müşterilerimize sunmaktayız. Müşterilerimiz showroom’a gelerek istediği asansörü orada görme şansına sahip. Böylelikle asansör sektöründe de bir ilki gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Son olarak BNL Elevator için 2022 yılı nasıl geçti ve 2023 hedeflerinde neler yer alıyor?
Bizler için 2022 yılı çok hareketli, bol istişareli, bol toplantılı bir sene oldu. Her sene hedeflerimiz olduğu gibi bu sene de hedeflerimizi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her sene kendi içimizde yapılanıp, yeni teknolojiye ayak uydurma ve bizlerin de üzerine kattığı nice yeniliklere imza atmaya çalışıyoruz. Dileriz önümüzdeki senelerde yeni projelere yeni tasarımlara imza atarız. Ben 2023 yılına ‘RÜYA’ ismini verdim. 2023 yılında firmamızın adını çok daha farklı şekilde duyacağınızdan emin olabilirsiniz. Hem sektör hem iş potansiyeli hem de kurumsallık olarak asansör sektörüne farklı bir bakış açısı getireceğimizden eminiz. Hedeflerimiz hiç bitmeyecek, enerjimiz tükenene kadar bunu gerçekleştireceğiz. BNL Elevator Yönetim Kurulu Başkanımız ve aynı zamanda babamız Sn. Müslüm BENLİ’ ve en büyük destekçim olan ağabeyim Sn. Mehmet Ali BENLİ’nin ideallerini ve bayrağını en ileriye götürmekten geri durmayacağım.

Yorumlar

0 yorumlar