Doğan Karakılıç

Heykeltıraş Doğan Karakılıç;

Sanat benim için bir oyun alanı aslında. Çoğu zaman bir çocuk edası ile heykel ve resim yapmaya çalışıyorum, bunu söylüyorum çünkü çocuklar için oyun hem mutluluk veren bir olay, hem de ciddi bir iştir. Çoğu zaman yapacağım heykeller ve resimler aslında benimle beraber günü yaşıyorlar, hep gözümün önündeler sadece atölyeye girip başlamamı bekliyorlar. sanatçı Ve insanlar için bu böyle mi bilmiyorum ama  bir çöp yığınına bakarken onun saf olduğu halini görebiliriz ama ben orda birçok imge ve yansıma görüyorum heykellerim de ve resimlerimde kullanmaktan çekinmeyeceğim. Yaptığım işlerde kaotik, sert, dikensi, ayrıksı ve farklı bir dünyanın imgelerini kendi tarzımda ve kendi tekniğimle oluşturup izleyiciye sunmaya çalışıyorum.

Sergide resim 6 heykeller 13 olmak üzere toplam 21 eser var. En küçüğü 25 santimetreden 2 metreye kadar büyüklüklere ulaşan dev heykeller de var.

Sanatçı Genel de metal, metal üzeri beton ve hafif taş diye nitelendirdiğimiz gaz beton malzemeler kullanılarak heykellerini meydana getiriyor. Resimlerinde tuval üzerine akrilik boya kullanıyor.

 Genelde fantastik bir bakış açısıyla yola çıkan sanatçı, teknolojiden metropoller den sonra gelecekte yitip giden bir dünya ya ait imgeleri oluşturduğunu ifade ediyor. Bunu  yaparken günümüz imgelerini ve geçmiş mitlerden de yararlanıyor. Resimlerin de ise bu imgelerin ve heykellerin kendi hayal dünyasındaki yerlerini tuvale aktarmaya çalışıyor. Yaklaşık 3 yılda tamamlanan eserler Canvas Art Gallery Ankara’ da 2 Ekim- 2 Kasım 2020’ye kadar görülebilir.

İlgili Makaleler

Günce

Günce, Müzik LIstelerini Alt Üst Edecek!

Tuğba Ünal

Müzik dünyasının sevilen isimlerinden Tuğba Ünal, yeni albümünü çıkarmasına günler kala sevenlerine sürpriz yaptı. 'Kalbince' albümünde yer alan 'İzler Durur' isimli şarkılarını kliplendirmeye karar veren...

Şule Erkoçak

Jule Beauté Güzellik Merkezi’nde Mesafeli & Sıcak Kutlama

Serkan Melikoğlu

Tiyatrodan sinemaya, eğitmenlikten oyunculuğa hayatının her hücresi sanat ile dolu dolu olan Serkan Melikoğlu, sahnenin perdesini bu kez Ankara Life Dergisi okuyucuları için araladı.

Alara ünlü

Kalıcı makyajın uzan ismi Alara Ünlü, pandeminin güzellik sektörüne etkilerini ve kış mevsimi için cildinize güzel bakmanın yollarını Ankara Life Dergisi okuyucuları için paylaştı.

En son Konular

Ayşe yıldız sönmez

Yonca Butik Organizasyon

SIRA DIŞI BİR ORTAM, EŞSİZ BİR ORGANİZASYON Ankara’nın ilk ve tek kişiye özel romantik mekanı YONCA...

Cemiyet Spor Evimde Dedi

İş çevresinin yakından tanıdığı Tuğçe Hondoroğlu’nun girişimleriyle kurulan ve Türkiye’de spor yapma alışkanlığına farklı bir soluk getiren “Spor Evimde” seçkin bir davetli grubuna tanıtıldı.

Ankara Evlilik Teklifi

Ankara evlilik teklifi organizasyonu için çok ayrıcalıklı sıra dışı bir mekan eveeet.com