Ankara Life Dergisi

Doğru Bilgi, Doğru Uygulama Hayat Kurtarır!

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi, Ayşegül Doğan Güzellik Merkezi’ne konuk oldu. Güzellik sektöründeki köklü geçmişiyle danışanlarına birçok uygulamada etkili çözümler sunan Ayşegül Doğan, merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Ayşegül Hanım sizi tanıyalım. Ayşegül Doğan kimdir?
Ankara’da doğup, büyüdüm. 31 yaşındayım ve bekarım, yaklaşık 15 senedir güzellik sektöründeyim. Uzun yıllar personel olarak hizmet verdikten sonra kendi işimin sahibi olarak hizmet vermeye devam ediyorum.

Ayşegül Doğan Güzellik Merkezi’nin sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman gerçekleşti?
İstikrarlı ve hırslı biri olduğum için küçük yaştan itibaren merakım üzerine butik salonlara iş öğrenmeye giderdim. Aynı zamanda profesyonel masa tenisi oynuyordum, aslında hayallerim ve hedeflerim arasında Besyo okumak ve spor alanında geleceğimi planlamak vardı. Ancak lisede cilt bakım uzmanlığı okuyarak bu sektöre hızlı bir giriş yaptım ve okurken de hep çalıştım. Bu nedenle staj dönemim dahil normal personel kıdeminde kazançlar elde ettim. Üniversite sınavımda hayalim olan Besyo’yu kazandım ancak o zamanlar ailemin maddi durumundan dolayı ne yazık ki gidemedim. Bir taraftan ise okuduğum bölümün tecrübelerini edinip, kendime benimsemeye başladım ve daha sonra bu yolda yürümeye devam ettim.

İşin ehli biri olarak, sizce cilt bakımı yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Okurlarımıza ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
Öncelikle gerçekten işlemi yapacak olan kişinin alanında uzman olması gerekiyor. Cildi iyi gözlemlemek, neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve bilgilendirmek çok önemli. Cilt analizi yapıldıktan sonra kişiye özel ürünler seçilip, uygulama yapılması gerekiyor.

Elbette her insan vücudu farklı yapılara sahip. Bundan dolayı bakımların etkileri de farklılık gösterebiliyor, bir de sizden fikir almak istiyoruz. Lazer uygulamalarınızın çeşitlerinden ve bitme sürelerinden bahseder misiniz?
Özellikle belirtmek isterim ki; hiçbir lazer uygulamasında ve çeşitlerinde bitirme garantisi verilmemesi gerekir. İnsan yapısı ve hormonal döngüden dolayı %100 sonuç alınması mümkün değildir. Ön görüşmelerimizde her zamam bu konuyla alakalı şeffaf olunması ve doğru bilgi verilmesi gerekir. Genelde 8-10 seans olarak programlarımız belirlenmektedir. Seanslar bittikten sonra koruma paketleri ile %80 oranında olan sonuçlarımızı pürüzsüz şekilde kalması için devamlılığını sağlamaktayız.

Danışanlarınız size en çok hangi şikayetlerle geliyor ve nasıl çözüm yolu sunuyorsunuz?
Günümüzde sosyal medyanın yararları olduğu gibi ne yazık ki zararlarıyla da karşılaşıyoruz. Danışanlarımız paylaşılan fotoğraf ve videolara inanarak araştırma yapmadan gittikleri merkezlerden mutsuz şekilde çıkabiliyorlar. Bu nedenle düzeltme uygulamaları özellikle kaş tasarımı, kalıcı makyaj işlemlerinde şikayetler oluyor. Lazer uygulamalarında eksik bilgi verildiği için bitmemesinden sonuç alamadıklarından bahsediyorlar. Bundan dolayı doğru bilgi, doğru uygulama hayat kurtarır.

Geleceğe yönelik hedefleriniz ve amaç edindiğiniz bir ilkeniz var mı?
Hep söylerim inanmak başarmanın yarısıdır. İnanarak girdiğiniz her yolda iyi ya da kötü sonuçlanan tecrübeler başarmayı simgeler. Yeter ki inanın!

Yorumlar

0 yorumlar