Ankara Life Dergisi

Fazla Kilolara Veda Vakti!

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi, güzellik sektöründe adından oldukça söz ettiren Ayşegül Özdemir ile bir araya geldi. Bodyshape, Rollshape ve Infrashape gibi cihazlarla danışanlarına hizmet sunan Ayşegül Hanım, yöneltmiş olduğumuz sorularımızı yanıtladı.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Ayşegül Hanım kendinizden bahseder misiniz? Ayşegül Özdemir kimdir?
5 Kasım 1983 yılında Ankara’da doğdum. 2004’ten beri uzman estetisyen olarak hizmet vermekteyim. Bunun haricinde bir erkek çocuğu annesiyim.
Ayşegül Özdemir Güzellik Merkezi’nin sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman gerçekleşti?
2004 yılında küçük bir kuaför ve güzellik salonu olarak hizmete başladım. 2009 yılında özel eğitimlerle kendimi daha da geliştirdim, sonrasında yurt dışında eğitimler alarak sektörde farkımı hissettirdiğim bir süreç başladı. Ardından sadece güzellik salonu olarak devam etmeye karar verdim. 2014 yılında kalıcı makyaj eğitimlerimiz ile hizmetlerimize bir yenilik daha ekledik ve marka sürecimizi hayata geçirdik. Kısa sürede kalıcı makyaj uzmanlarının ilk başında yer alarak hızla büyüyen bir kadro ve merkez haline geldik. 15 yıl Kızılay şubemizde hizmet verdiğimiz merkezimize bir de Balgat şubemizi ekledik. 2020 senesinde pandemi döneminin başlamasıyla da merkezimizde kişiye özel zayıflama hizmetleri olan Bodyshape cihazlarımız ile sağlıklı yaşam konseptimizi oluşturduk. Güzellik hizmetlerimizin yanı sıra Bodyshape ve Rollshape cihazlarımız ile de hizmet vermeye devam ettik. Bu uygulamamızla Ankara’da ciddi bir başarı ivmesi yakaladık, yoğun talebe karşılık olarak cihazlarımıza yatarak zayıflama etkisi sağlayan Infrashape cihazımızı da ekleyerek sağlıklı yaşam konseptimizi daha da geniş seçenekler ile devam ettirdik. Pandemi sürecinin bizlerde bıraktığı etki sayesinde temiz, hijyenik ve kişiye özel odalarda hizmet verme süreci bizi sağlıklı yaşam merkezi olma yolunda ilerlemeye teşvik etti. Tabii bu süreçte mucize cihazlarımızla kısa sürede sağlıklı ve hızlı kilo verme konusunda çok güzel başarılar elde ettik, etmeye de devam edeceğiz. 19 yıllık başarı hikayemde hep azmettim, yılmadan çalıştım her zaman iyi ki bu işi yapıyorum dedim. Bundan sonrasında da gururla yapmaya devam edeceğim.
Danışanlarınıza sunduğunuz hizmetler nelerdir?
Merkezimizde Epilasyon, Cilt Bakımı uygulamaları, Kalıcı Makyaj ve üst seviye zayıflama hizmetleri vermekteyiz. Genel manada sağlıklı yaşam ve güzellik merkeziyiz.
RollShape, BodyShape ve Infrashape uygulamalarınızdan kısaca bahseder misiniz?
Bodyshape, Rollshape, Infrashape cihazlarımız konforlu, yatarak ve hızlı bir şekilde zayıflamayı hedefleyen cihazlardır.
Bu cihazların faydaları nelerdir? Kimler üzerinde büyük etki sağlar?
Bütün cihazlarımız zayıflama etkilerinin yanı sıra, yurt dışında doğum sonrası doktorlar tarafından hastalarına zayıflamaları adına reçete edilen cihazlardır, aynı zamanda eklem romatizmalarında fizik tedavi olarak da kullanılmaktadır. Hepsinden bahsedecek olursam; Rollshape’in en büyük özelliği selülitlerle olan savaşıdır. Düzenli kullanımda, Rollshape gözle görülür şekilde selülitlerin giderilmesine, sıkılaşmaya ve vücut kusurlarının azalmasına yardımcı olur. Bodyshape, ileri teknoloji ile Avrupa Birliği’nde üretilmiş, yenilikçi ve eşsiz bir zayıflama ve incelme cihazıdır. Build¬in koşu bandı üzerinde bir yandan yürür veya koşarken, diğer yandan vakum ve kızılötesi teknolojileri ile donatılmış düşük atmosferik basınç ortamında haftada ortalama 5000 kaloriye kadar yakabilirsiniz. Bodyshape’in içerdiği tüm teknoloji bileşenleri kasların enerji tüketimini arttırmaya yöneliktir ve bu sayede maksimum bölgesel incelme, vücuttan su atma ve kilo kaybı sağlamaktadır. Son olarak Infrashape horizontal, kızılötesi ışınları ve kolajen lambalarının yatay bir bisiklet etrafında tasarlandığı sıradışı ve devrimsel bir zayıflama cihazıdır. Cihazın içerisindeki düzenek, postürünüze en uygun şekilde pozisyonlanarak uygun kaslarınızın çalışmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Infrashape horizontal, farklı sebeplerden dolayı kilo almış ve kilo vermekte zorluk çeken kişiler için uzun süreli çözüm oluşturacak niteliktedir. Cihazın içerisindeki düzenek, yağ dokusunu kırarak vücuttan atmayı kolaylaştırıp vücudun temizlenmesini ve sağlığına kavuşmasını sağlar. Günümüz dünyasında vücudumuz hava, su ve yediğimiz yiyeceklerden dolayı sıkça toksine maruz kalır. Infrashape horziontal’ın teknolojisi bu toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur ve bu sayede metabolizmanızı güçlendirip, direncinizin artmasını sağlar. Infrashape horizontal stresten arınmanızı kolaylaştırır, endorfin salgılamanıza yardımcı olarak, psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissettirir, kullanımı ile güçlenen kaslarınız ve hızlanan metabolizmanız sayesinde kilo alım eğiliminiz azalır. Bu sayede kilo problemi yaşayan bütün danışanlarımız üzerinde büyük etki sağlamaktadır.
Bu uygulamalarınızdan aldığınız geri dönütler ne yönde?
Spor merkezlerine giderek her ne kadar çaba sarf edilse de bir türlü verilemeyen kilolar, Bodyshape cihazı sayesinde yok olmakta. Bu cihazla daha hızlı ve eğlenceli halde kilo veriyor olmak danışanlarımız üzerinde büyük bir etki yaratıyor. Geri dönütlerimizde bu duruma istinaden oldukça olumlu yönde gerçekleşiyor.
Ayşegül Hanım geleceğe yönelik hedeflerinizden ve amaç edindiğinizden ilkelerinizden de kısaca bahseder misiniz?
Önümüzdeki yıllarda güzellik hizmetlerimizin yanı sıra ekstra olarak sağlıklı yaşamayı ve yaşatmayı hedef aldığımız bir merkez olarak ilerleyeceğiz. 19 yıllık hizmet sürecimizde olduğu gibi yine başarılarımızdan söz ettirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar

0 yorumlar