Ankara Life Dergisi

Giorgio Marrapodi’den Gian Paolo Gatti Comini’ye Devlet Nişanı

İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi, 2017’den bu yana Pirelli Türkiye CEO’su olan Gian Paolo Gatti Comini’ye ‘Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia’ nişanını İstanbul’daki Venedik Sarayı’nda takdim etti. Törene, İstanbul’daki iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda temsilci katıldı.
Büyükelçi Marrapodi, “Sadece İtalya’nın ikonik markalarından biri olan Pirelli’nin ticari ve endüstriyel değerlerini geliştirmekle kalmayan aynı zamanda bağlılığı, istihdam yaratma biçimi ve iş kalitesine gösterdiği özenle ülkemizin en üst düzeyde koruduğu değerleri temsil eden bir İtalyan vatandaşıdır” ifadelerini kullandı.
Yerel toplumun İtalya ile bağlara verdiği önemi ortaya koyan bu nişan, lastik sektöründe İtalyan mükemmeliyetini teşvik etmek amacıyla yürüttüğü aynı zamanda Türkiye’nin istihdam ve üretim yapısı üzerinde önemli etkileri olan yoğun çalışmaların takdiri niteliğini taşıyor.
Bununla beraber şirketin yıllardır İstanbul ve İzmit’te yaptığı hayırseverlik faaliyetlerinin yanı sıra siyasi ve sivil toplum diyaloğuyla desteklenen iddialı büyüme beklentilerine yönelik İtalya ve Türkiye, Pirelli gibi köklü ve tarihi şirketlerin katkısıyla 2023 yılında da birincil ticaret ortaklarından oldu.

Yorumlar

0 yorumlar