Ankara Life Dergisi

Gülüşlerde Estetiğin Adı: Karaer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi!

Ankara gülüş tasarımında öncü isimlerden Karaer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, bölgenin parlayan yıldızı olarak estetik diş hekimliğine yön vermekte. Başkentin kalbinde konumlanan merkez, estetik diş hekimliği konusunda sunduğu kaliteli hizmet ve benzersiz gülüş tasarımlarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Bölgenin en iyisi olma konusundaki misyonunu sürdürmesinin yanı sıra modern ve yenilikçi yaklaşımıyla da hayli dikkat çekmekte. Merkezdeki başarının ardındaki isimlerden Uzman Diş Hekimi Oğuzcan Karaer ise; gülüş tasarımı süreçlerini titizlikle yöneterek hasta ile kurulan güvene dayalı ilişkinin tedavi süreçlerinde daha etkili olduğunu söylüyor. Gülüş tasarımında işleyiş, hasta-doktor etkileşimi ve estetik prosedür detaylarıyla bize ışık tutan Uzman Doktor Karaer, her hastasının gülümsemesine değer katan bir profesyonel. Bundan dolayı şehrin en çok okunan yayını Ankara Life dergisi olarak ziyarette bulunduk. Uzman Dr. Oğuzcan Karaer, merkezin estetik diş hekimliği alanındaki başarıları ve gelecek vizyonu, gülüş tasarımı sektöründeki gelecek trendleri ve merkezinin planları hakkındaki değerli bilgilerini sizler için paylaştı. Estetik diş hekimliğindeki gelişmeleri yakından takip eden merkez, teknolojik yeniliklere açık bir yaklaşım sergileyerek hastalarına en iyi hizmeti sunmayı hedefliyor. Karaer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, estetik diş hekimliği konusundaki uzmanlığı ve yenilikçi vizyonuyla sağlık alanında bir referans haline gelmeye devam etmenin yanı sıra gelecek trendlere yön vererek gülümseyen yüzlerde estetiği buluşturuyor. İyi okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Estetik diş hekimliğinde hangi unsurlar önemlidir? Gülüş tasarımı süreci nasıl işler? Bir hastayla başlangıçtan sonuca kadar olan aşamaları açıklayabilir misiniz?

Estetik diş hekimliğindeki en önemli unsur hastaların beklentisini anlamaktır. ‘Estetik’ kavramı objektif bir kavram olmayıp her hastada değişkenlik gösterebildiği için bütün tedavi süreci hasta
merkezli ilerlemelidir. Estetik diş hekimliğindeki diğer önemli unsurlar ise hastanın cinsiyeti, yaşı, yüz şekli, cilt rengi, kullanılan malzemelerin özellikleri, kalitesiyle hekimin tecrübesidir. Tüm bu unsurlara dikkat edildiği sürece başarı her zaman sağlanacaktır. Gülüş tasarımı süreci hastanın beklentileri anlaşıldıktan sonra detaylı bir dokümantasyon işlemi ile başlar. Hastanın yüz ve ağız içi fotoğrafları, dijital ve klasik ölçü kayıtları titiz bir biçimde incelendikten sonra hasta isteğine de bağlı olarak dijital veya ağız içerisinde bir ön çalışma ile hastaya sunum yapılır. Hastanın onayını takiben ağız içerisinde dişlerdeki hazırlık aşamaları başlar ve bu süreç genellikle tek seansta tamamlanır. Eş zamanlı olarak hastanın tedavi sonuna kadar kullanacağı geçici dişleri de hazırlanır. Ardından dijital ortam ile laboratuvar çalışmaları
başlar ve prova seanslarına geçilir. Prova seanslarında hastanın yönlendirmelerine göre her türlü düzenlemeler (renk, şekil, form, uzunluk gibi) yapılabilmektedir. Yapılan çalışmanın tamamlanması iş akışının planlanmasına göre değişmekle birlikte ortalama 1-10 gün arasıdır.

Hasta ile ilk görüşme süreciniz nasıl işler? Gülüş tasarımı için bir değerlendirme yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?
İlk görüşmenin en önemli kısmı hasta beklentilerini anlamaktır. Hekim, hastanın beklentilerini doğru analiz ettikten sonra bir tedavi planı oluşturmalı ve hastaya sunum yapmalıdır. Hekimlikte muayene, hastanın kapıdan içeriye ilk girdiği andan itibaren başlar. Bu ilk muayene sonucu hastanın fiziksel ve karakter özellikleriyle alakalı çok önemli detaylar yakalarız. Bu detaylar aslında başarının arkasındaki küçük sırlardır. ‘Gülüş’ yüz bütünlüğünü tamamlayan en önemli unsur olduğundan hastanın yüz şekli, cilt rengi, burun ve dudaklarının konumu, yüz yüksekliği ve simetrisinin gülüş tasarımı yapılırken detaylıca değerlendirilmesi gerekir.

Diş beyazlatma ve benzeri estetik prosedürler hakkında neler söyleyebilirsiniz? Bu prosedürlerin etkinliği ve güvenilirliği nedir?
Diş beyazlatma dahil her türlü estetik işlem hekim kontrolü olmadığında bir felaketle sonuçlanabilir. Sosyal medya platformlarında ve online alışveriş sitelerinde özellikle diş beyazlatıcı
ajan ve macunlara yönelik kontrolsüz bir tanıtım ve pazarlama mevcut. Bu ürünler belirli düzeyde kimyasallar içerdiği için kesinlikle hekim kontrolü ve bilgisi dahilinde uygulanmalıdır. Hekim kontrolünde uygulanan diş beyazlatma işlemi doğru doz ve sürelerde uygulandığı zaman oldukça etkili ve tatmin edici sonuçlar verir. Hastalar bu prosedürlerden sonra yasaklara düzenli uyduğu takdirde işlemin kalıcılığı uzun yıllar devam etmektedir. Gülüş tasarımı sektöründeki gelecek trendler nelerdir? Kendi uygulamanız veya sektördeki gelişmeler için ne gibi planlarınız var? Sadece gülüş tasarımının değil diş hekimliğinin de gelecek anahtarı dijitalleşmedir. Diş hekimliğindeki dijitalleşme son 10 yılda büyük bir ivme yakalamış olup hala gelişmeye devam etmektedir. Biz de merkezimiz ve çalıştığımız laboratuvarlarda dijital iş
akışı ile çağdaş teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve çalışma rutinimize entegre etmekteyiz. Gelişen bilgisayar programlarıyla birlikte vaka planlaması ve sunumu aşamasında hastanın ağız içi ve ağız dışı fotoğrafları üzerinden planlamalarımızı yapıp hastalara sunum yapmaktayız. Ağız içi tarayıcılarımızla birlikte son derece hassas ve konforlu bir şekilde kayıtlarımızı dijital ortama aktarıp, vaka planlaması tamamen dijital ortam üzerinden devam etmekteyiz. Elde edilen tasarım ise 3 boyutlu kazıyıcılar tarafından yine insan eli değmeden üretilmektedir.

Yorumlar

0 yorumlar