Ankara Life Dergisi

Halas Yaşam ile Kendi Yolculuğunuza Çıkmaya Hazır Mısınız?

“İnsan hayallerinin bir kısmına ulaştıktan sonra bir noktada şunu fark ediyor; nereye gidersek gidelim, neye sahip olursak olalım, amacımız hep kendimize gelmek.”
“İlişkilerimizde değerli, işimizde başarılı, problemlerimizde yeterli olma ihtiyacımızı karşılamak istiyoruz.”
Her insanın hayata dair deneyimlediği pek çok durum vardır. Bu olaylar bilinçaltımıza işleyerek çeşitli travmalara sebebiyet verebiliyor. Çözümleme yapmak istediğimizde ise gerek çevreden gerek iç dünyamıza iyi gelecek aktivitelerde bulunmak tercih ettiğimiz yollardan sadece birkaçı. Yalnız bu noktada bir uzmandan yardım almak ise son derece önemli. Halas Yaşam, tam da bu saydıklarıma imkân veren bir merkez halinde yakın dönemde açılmayı planlıyor. Donanımlı ve alanında başarılı isimlerin yer aldığı kadrosuyla danışanlarına oldukça ilgiyle yaklaşmayı, sorunlarına çözüm üretmeyi ve her daim yanlarında olmayı ise öncelikleri arasında tutuyor. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak Halas Yaşam Kurucusu Psikolojik Danışman Eşref Can Atıcı ile bir araya geldik. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtlayan Eşref Can Atıcı’nın çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Halas Yaşam Projesi Türkiye’de benzeri olan bir proje değil, bu projede esin kaynağınız neydi?
İnsan hayallerinin bir kısmına ulaştıktan sonra bir noktada şunu fark ediyor; nereye gidersek gidelim, neye sahip olursak olalım, amacımız hep kendimize gelmek. Yani lüks bir arabanın içerisinde daha bir Eşref olacağımı varsayıyorum ya da istediğim o mevkide. İşte bunu fark ettiğimde hiçbir yere gitmeden, sahip olmadan ulaşma fikriyle Halas Yaşam’ı kurguladım. Yani acı bir aydınlanmanın arınma çözümüydü.
Halas Yaşam kişinin kendisine ulaşmasını nasıl destekleyecek?
Hepimizin psikolojik ihtiyaçları var. Bunları çoğu zaman çevremizden karşılamaya çalışıyoruz. İlişkilerimizde değerli, işimizde başarılı, problemlerimizde yeterli olma ihtiyacımızı karşılamak istiyoruz.
Peki tüm çevremize karşı verdiğimiz mücadelede desteğimiz kim?
Bedenimizle ve kendimizle olan ilişkimiz. Halas Yaşam, kişinin tüm ihtiyaçlarını çevresinden çok kendisinin karşılayabileceğini biliyor. Yani bizimle yürümek isteyenler için ‘Değer görme ihtiyacım varsa bunu kendime ben vermek istiyorum’ diyenlerin bedenen ve mental olarak özyeterliliğine giden bir yol oluyoruz.
Kimleri Halas Yaşam’a davet ediyorsunuz?
Hayatı bir beste olarak görüyorum, bazı nakaratlar hüzünlü bazı nakaratlar enerjik. Ben, hayat bestesinin son nakaratını duyduğunda ayağa kalkıp kendini alkışlamak isteyen herkesi Halas Yaşam’a davet ediyorum.
Halas Yaşam ailesinde kimler var?
Evet bahsetmeyi istediğim, en keyif aldığım konu bu sorunuz. Ailemizde; Yoga, Pilates, Diyetisyen, Fizyoterapist, Çocuk ve Yetişkin atölyelerimiz, psikologlarımız ve tüm misafirlerimizi ağırladığımız organik kafeteryamız var. Tüm bu çalışmalar; alanında yüksek lisans, doktora eğitimlerini tamamlamış, yaşam boyu gelişim ilkesi ile yolda olduğunu bilen arkadaşlarımızla gerçekleşiyor. Her bir arkadaşımız açılışta sizinle tanışmaktan çok mutlu olacaktır. Ayrıca Türkiye’de eşi benzeri olmayan standartlarda, özgün mimarisiyle de sizi etkileyecektir. Son olarak henüz açılışımızı yapmadan bizi duyup ilgi göstermeniz çok mutlu ve motive etti. Ankara’yı bu kadar yakından takip etmeniz bana, işinize duyduğunuz sevgiyi anlatıyor. Sizi tanıdığım için çok mutluyum, teşekkür ederim.

Yorumlar

0 yorumlar