Ankara Life Dergisi

‘Her Kadın Güzeldir, Bizimle Özeldir!’

Bilinçli güzelleşmenin kapılarını açan, cildin ihtiyaçlarını çok iyi belirleyen ekibi ile daha salona ilk adım attığınız andan itibaren size güven veren Yasemin VIP Beauty Center, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Güzellik alanında adından oldukça söz ettiren Yasemin Kılıç, sektörün dinamiklerine dair merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı. İyi okumalar dileriz.

İlk olarak güzellik için bakıma talep günümüzde yoğun bir şekilde ilerliyor. Sizin güzellik sektörüne giriş hikayenizi merak ediyorum. Ne zaman ve nasıl bu fikir oluştu?
Evet, bakıma talep olması çok güzel. Çocukluk hayalim olan saça, makyaja merakım hep vardı. Ben de herkes gibi çok fazla güzellik salonlarına giden bir insandım. Aileme, arkadaşlarıma, makyaj yapardım. El becerimi, altınoran ölçme becerimi bu sırada fark ettim, çok iyi de resim yaparım. 2015 yılında yemek firmamı kapattıktan sonra eğitimlere devam ederken çok hoşuma gittiğini, bu işte daha mutlu olacağımı hissettim. Kendimi profesyonel hissettiğim ve bütün belgelerimi de çok yüksek puanla aldığım an; çevremdeki dostlarım, arkadaşlarım ve ailemin de desteğiyle 1 Ekim 2019 yılında Yasemin VIP Beauty firmasını gururla açtım. Şu an usta ve usta öğreticisiyim. Beytepe Mira Ofis 2. kattayım. Life dergisi okurlarına selam olsun, herkesi bekliyorum.

Yasemin Hanım sizce kadınlar en çok hangi dönemde daha çok kişisel bakım işine girişir?
Hepimiz doğduğumuzda bir ipeğin pürüzsüzlüğü gibi cilde sahip iken, yıllar içinde kırışıklık, sarkma leke gibi canımızı sıkan değişiklikleri görmeye başlıyoruz. Bazen çok erken yaşlarda sivilce, akne izi nedeniyle bize başvuranlar olduğu gibi genellikle 30’lu yaşlarda bir sabah uyandığınızda cildinizin eskisi kadar dinamik görünmediğini çok belli değil fakat eskiden var olmayan çizgilerinizin olduğunu fark ediyorsunuz. Bunu hissettiğiniz zaman artık hızlı bir yaş alma sürecine giriyorsunuz. Sevindirici olan artık artan bilinçle erken yaşlarda koruyucu, engelleyici bakım ve öneriler için çok sayıda başvuran oluyor.

Mesela nasıl işlemlerle ne kadar sürede lekesiz, sorunsuz bir cilde kavuşulur? En sıkıntılı cilt tipi hangileri?
Sorunun büyüklüğüne, kişinin yaşına, genetiğine ve ona uygun olan işleme göre değişen bir süreç. Bazı işlemler tek seans uygulanır iken bazıları sabırlı bir süreç gerektirir. En sıkıntılı cilt konusuna gelecek olursak cevabım; hassas ciltler… Çok çabuk kızaran, her sürdüğümüz malzemeye alerji yapan ciltler bizim için çok sıkıntılı ama artık bu cilt tipleri için de yepyeni lazerler gelmekte. Onun dışında tüm ciltlerde dönem dönem bozulma olabiliyor. Bazen hava çok kuruyor hiçbir sorun olmayan cildimizde kurumalar meydana geliyor. Yaz geliyor cildimizde sivilceler lekeler çıkmaya başlıyor.

Peki sizin merkezinize sıklıkla hangi şikayet üzerine gelenler oluyor?
Merkezimde buz epilasyon, cilt bakımları, zayıflama ve kalıcı makyaj işlemleri uygulanıyor. Ben kalıcı makyaj ve cilt bakımı, özellikle sorunlu ciltleri iyileştirme protokolü uzmanıyım. Merkezime en çok hatalı kaş işlemi yapılmış ve bu durumdan mutsuz olan kişiler oldukça fazla geliyor ya da epilasyona başlamış istediği sonucu alamamış, cildinde problem var fakat çözememiş durumda gelenler bulunuyor. Böyle olduğu zaman elimden geleni yapıp, mutlu etmeye çalışıyorum. Böylelikle mutlaka sonuç alınıyor.

Peki selülitin, lekelerin, kırışıklıkların, gıdığı sarkığının hepsinin artık çözümü var mı?
Açıkçası bu işe ilk başladığım yıllarda bize hayal gibi gelen yüzdeki sarkmalar, gıdıdaki yağlanmalar, göz kapaklarının ameliyatsız tedavi edilebilmesi gibi işlemlerde gittikçe ameliyatsız çözümleri ile etkili sonuçlar almaya başlandı. Tüm dünyada ameliyatsız işlemler çok hızlı yükselen bir şekilde artıyor. Artık yaşlanmayı bekleyip bir ameliyatla gençleşmeyi sağlamaktan çok, beklentimiz yaşamın her evresinde sağlıklı ve güzel bir cildimiz olması. Teknoloji bu konuda çok daha fazla yanımızda.

Diğer güzellik ve bakım merkezlerinden ayrılan özelliğiniz mutlaka vardır. Danışanlarınızın sizi tercih etme sebebi nedir?
Öncelikle işime ve meslektaşlarıma saygı duyuyorum. Herkes işini en iyi şekilde ve severek yaparsa, yaptığı işlemlerin arkasında durursa başarılı oluruz. Güzellik merkezimizin özelliği VIP çalışmamızdır. Merkezimize gelen danışanımızın beklentisini anlarız, elimizden ne gelirse yaparız. Kendini özel ve güzel hisseder, çünkü her kadın güzeldir, bizimle özeldir. Danışanlarımızla aile gibi olduk. Yaptığım işin arkasında sonuna kadar durmam tercih sebebidir. Sloganımız ise; her kadın güzeldir, bizimle özeldir.
Havaların ısınmasıyla yaza geçiş yapma sürecimiz de yakınlaşmakta. Hazır süreç yaklaşmışken önlemimizi almak adına sorumuzu yöneltmek istiyorum. Yazın yapılan en büyük yanlışlar nelerdir?
Yazın yaptığımız en büyük yanlışlardan biri yüzümüzü korumaya dikkat etmemek. Yapılan araştırmalar kullanmamız gereken güneş koruyucu kremlerin günlük miktardaki kullanımın daha az olduğunu gösteriyor. Aslında güneş koruyucu sürerken vücudumuzun belli noktalarını ihmal ediyoruz. Örneğin dudaklarımızın üzerine çoğumuz güneş koruyucu sürmeyi unutuyor şöyle bir yanaklarımızın üzerinde gezdiriyoruz, güneş koruyucu kremlerin yanı sıra bir de unutmamız gereken şey şu; bu kremleri sürmek bizi güneşten %100 korumuyor mutlaka bir şapka da edinmek gerekiyor.

Güzellik sektöründeki motivasyonunuzu dinç tutmayı sağlayan bir durum var mıdır?
Kesinlike motivasyon olmadan kimse başarılı olamaz. İşimi çok severek yapıyorum, tanıdığım, arkadaş olduğum danışanlarımdır. Merkezimizin kapısından içeri girdiğim an enerji doluyorum. Bundan sonraki hedefim ise akademi açarak meslek edindirmek. Bunun hayalini kurdukça mutlu oluyorum. Benim için insanlara faydalı olacak işi yapmak gurur verici.

Yorumlar

0 yorumlar