Ankara Life Dergisi

HOLLY WOOD SMİLE İSTEDİM İKİ PROVADA İSTEDİĞİM ESTETİK DİŞLERE KAVUŞTUM

Ekranların çok gülen tarzıyla dikkat çeken gözlüklü sunucusu Ayşe Williams ile söyleştik. Diş Hekimi Ali Karaağaç ile geçirdiği tedavi sürecini  Ankara Life Dergisi okurları ile paylaştı. Keyifli okumalar.

 Ayşe Williams kimdir? Bize kendinizi anlatır mısınız?

İzmirliyim. Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum. Üniversiteden sonra TÜRVAK Türker İnanoğlu’nun sinema televizyon okulunu burslu olarak okuyup birincilikle bitirdim. Buralarda tabii spikerlik/sunuculuk eğitimleri dahil olmak üzere farklı eğitimler aldım. Hayatım kurslarda geçti diyebilirim. Benim hep bir kursum oldu. Bir yandan eğitim devam ederken bir yandan da üniversite yıllarından beri TV sektöründeyim. Yapımcıyım ve Sunucuyum. Dolayısıyla bu işin hem kamera önünü hem de kamera arkasını biliyorum. Profesyonel iş hayatına İstanbul’a başladım. TV8 başta olmak üzere Star TV, kanal D, Show TV gibi pek çok kanalda çalıştım,  proje yaptım.  Şu anda da BengüTürk TV’de 2 yıldır “biraz konuşalım” adında program yapıyorum. Biraz Konuşalım programı her cumartesi saat 10:00 ile 12:00 saatleri arasında canlı olarak yayınlanan stüdyo programı. Siyasetin dışında her konuyu konunun uzmanları ile konuştuğumuz renkli neşeli içinde, bol bol benim kahkahalarım olduğu bir program.

 Ağız ve diş sağlığı şüphesiz hepimizin için çok önemli. Sizin de ekran önünde yer alan birisi olarak daha çok dikkat etmeniz gerekiyor değil mi? Ağız ve diş sağlığının sizin hayatınızdaki önemi nedir?

Ağız ve diş sağlığı konusu küçüklüğümden beri annemin çok dikkat ettiği bir konu. Ablam ile beni büyütürken akşamları dişlerimizi fırçalamadan yatağa girmemize izin vermezdi. Bu yüzden dişlerime hep dikkat ettiğim için sağlık yönünden bir sıkıntı yaşamadım. Düzenli olarak dişlerimi kontrol ettirip gerekli bakımları yaptırırım.

Şimdiye kadar dişleriniz ile ilgili ne tür sorunlarla karşılaştınız?

Dişlerim ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Beyaz dişlerim olmasını hep çok istemişimdir. Kendi dişlerim sarımtırak renkti. Estetik açıdan da dişlerim güzeldi ancak ekran önünde olunca beyaz dişlerim olsun istedim. Bir tavsiye üzerine istanbul’da bir diş hekimine gittim. O da sağlam dişlerimi hiçbir açıklama yapmadan bir güzel kesti. 2010 yılında dişlerim yapıldı. Aradan 10 yıl geçince de bu dişlerin değişmesi gerekiyor. 2017’de İstanbul’dan Ankara’ya taşındım. Burada kendime istediğim dişleri yapacak iyi bir diş hekimi aramaya başladım. 2021’in başında Diş hekimi Ali Karaağaç ile tanıştım. Ali Bey’den önce birçok hekim ile konuşmuştum. Ancak diş estetiği konusunda ikna olmadım. Ali Bey, dişlerimi muayene ettikten sonra ilk yaptığı şey beni konuşurken videoya almak oldu. Daha önce yapılan dişlerdeki hataları buldu. Neler yapılması gerektiğini söyledi. Problemlerden biri de diş sıkmaktı. Bu yüzden dişlerimde düzleşme ve kısalma vardı. Bu problemi nasıl çözeceğini anlattığında açıkçası çok etkilendim. Ve hemen karar verdim. Evet, dişlerimi bu hekim yapmalıydı.

İlk önce eski dişler çıkarıldı. Kendi 2 dişim çürümüştü. O dişlerin tedavisi yapıldı.  Her tedaviden sonra beklenildi tedavi sağlam olsun diye. Bu süreç zaman aldı. Ali Bey, her şeyden emin olmak istedi. Bu aşamada Ali Bey’in ağzıma taktığı geçici dişler bile estetikti. Kimse ağzımdaki dişlerin geçici diş olduğunu anlamadı. Tedavi tamamlandıktan sonra en keyiflisi olan estetik aşamasına geçtik. Tercihim Hollywood smile oldu.  Ön iki dişi tavşan diş istedim. Gerisine de karışmadım. İki provayla istediğim dişlere kavuştum. Ali Bey dişlerimi bitirdikten sonra aynayı elime aldığımda çok mutlu oldum. Ali Bey dişlerimi altın orana göre estetik ve doğal görünümlü yaptı. Gülmeyi çok seven, ekranların önünde birisi olarak gülüşümle ışıldıyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor. Çünkü insanlarla güçlü pozitif bir iletişim kurmak istiyorum. İletişim benim işim, güzel bir gülümseme de iyi bir iletişim kurmanı anahtarıdır. Hangi meslek olursa olsun insanlara gülümsemek çok çok önemli.

Diş hekiminde aradığım özelliklerin başında mesleki etik değerlere sahip olması, hastasının konforuna sağlığına mutluluğuna öncelik vermesi mesleki bilgi ve tecrübeye ve estetik duyguya sahip olması geliyordu. Diş Hekimi Ali Karaağaç, bu saydığım bütün özelliklere sahip olup, üstelik son derece mütevazı ve hümanist bir kişiliğe sahip. Diş tedavisi yaptırmak isteyenler diş hekimlerine karar vermeden önce muhakkak Ali Bey’in kliniğini ziyarete edip fikir sahibi olabilirler.

Okurlarımıza neler tavsiye edersiniz?

Diş sağlığı çok önemli. Kendilerine gerçekten mesleki açıdan yeterli ama mesleki etik değerlere önem veren bir diş hekimi bulup yılda en az bir kez olmak kaydıyla ziyaret etmelerini ve dişlerde kişisel bakımı ihmal etmemelerini tavsiye ederim.

Ve bir de hayatta her ne olursa olsun her şeye rağmen hayata pozitif bakmaya çalışıp gülümsemelerini tavsiye ederim. Siz hayata gülümserseniz o da size gülümser.

Bol kahkahalı neşe dolu günleriniz olsun.

Yorumlar

0 yorumlar