Ankara Life Dergisi

Türkiye’nin Gururu İsmet Chef

Bu ay, Türk mutfağının zenginliklerini sınırları aşıp Dubai’ye tanıtan, başarılı girişimci İsmet Akkuş’un markası İsmet Chef’i konuk ediyoruz. 

20 yıldır yeme-içme sektöründe yer alan İsmet Chef, tabiri caizse merdivenin alt basamağından başlayıp marka haline gelmiş bir isim. Türkiye’de ardından Azerbaycan ve birçok ülkede kendini geliştiren İsmet Chef şu an da Dubai’ye 30 dakika uzaklıktaki Ajman eyaletinde markasını ‘Gerard Steakhouse&grill’ de büyütmeye ve yaşatmaya devam ediyor.

Aslında uzun yıllardır Dubai’de farklı işletmeler ile ismini duyuran ismet Chef, ‘Gerard Steakhouse&grill’in resmi açılışını kısa bir süre yapmış olsa da Dubai’nin her eyaletinden yoğun talep ile karşı karşıya. Türk mutfağının kebabı, lahmacunu, kahvesi, çayı ile sahip olduğu tüm lezzetleri adete Dubai’de benimsetmiş durumda. Kilometrelerce uzaktan sadece yemeklerinin lezzeti değil; kalitesi, sunumu ve işin asıl püf noktası olan şovları ile misafirlerinin beğenisini kazanmış durumda. Restorana gelenlerin de, yemek yemek yanı sıra İsmet Chef’in şovlarının karşısında büyülendiklerin söylemek mümkün. Öyle ki 100 kilometre uzaklıktaki eyaletlerden bile misafirleri geliyor.

İsmet Chef’in kadrosunun tamamı Türkiye ve kardeş ülke Azerbaycan vatandaşlarından oluşuyor.  Mutfak ve servis anlamında profesyonellerle çalışan İsmet Chef’in, tüm ekibinin özverisi, çalışkanlığı ve ustalığı ile kısa sürede çok daha fazla büyüyeceğine ve Türk mutfağını herkese sevdireceğine olan inancı tam.

İsmet Chef’in ününün nerden geldiğini soracak olursanız, özellikle etlerini ve diğer ürünlerini özenle birebir kendisi seçip, özel olarak ayarlanmış dereceleri dolaplarda himalaya tuzu ile marine eder 28 gün dinlendirten sonra servis ediyor. Etin dinlenmesinin çok önemli olduğunu ve doğru ürünü seçmek kadar onu hangi aşamalardan geçtiğinin de çok önemli olduğunu vurguluyor.

Dubai’nin Ajman kentinde adeta buram buram Türkiye kokan ‘Gerard Steakhouse&grill’ in ziyaretçileri arasında Ajman Kralı Rashid Bin Humaid Noaimi de bulunuyor. Görkemli bir tören ile gerçekleşen resmi açılışa da Ajman Kralı Rashid Bin Humaid Noaimi Türk lezzetlerini benimsemiş durumda.

Gelen misafirleri ile birebir ilgilenen İsmet Chef, kısa süre içinde Türk kahvaltı kültürünü  ‘Gerard Steakhouse&grill’de Dubai’ye sevdirecek gibi görünüyor.  İsmet Chef’in misafirlerinden en çok duyduğu şey ise Dubai’de aşka şube açılması isteği. İsmet Chef Dubai’de Türk mutfağının incilerini sergilemeye devam ettikçe ülkemizin girişimci ruhlu insanlarına da örnek teşkil edecek.

Yorumlar

0 yorumlar