Ankara Life Dergisi

Kendi

Son tekliniz müzik piyasasına hayli iddialı bir giriş yaptı. Şarkının hazırlık süreci ve klip çekimleri nasıl geçti?
Her şey çok sürpriz oldu ve rüya gibiydi. Son dönemde ticari hayatıma ağırlık vermiştim, menajerim müzik piyasasından fazlasıyla uzaklaştığımı ve sevenlerime yeni bir şarkı hediye etmem gerektiğini söyledi. O sırada şarkının söz yazarı Aysel Enez, menajerime şarkıyı ulaştırmış, bana da fikirlerimi sordu. Ben şarkının günümüz ilişkilerine çok uygun olduğunu düşünüyorum ve yaz için şarkıyı iki versiyonla hazırlıyoruz. Şarkının düzenlemeleri Barış Engürlü ve Esad Fidan’a ait.

Şarkınıza gelen tepkiler nasıl? Beklediğiniz ilgiyi görüyor mu?
Çok hızlı ilerliyor! Sevişelim mi, Dövüşelim mi? Bir slogan olduğu için sosyal medyada çokça paylaşılıyor. Bana dünyanın her yerinden Instagram aracılığıyla coverlar ve videolar ulaşıyor. Hemen hemen tüm eğlence mekanlarında şarkı çalınmaya başladı. 

“Sevişelim mi, Dövüşelim mi?” diye soruyorsunuz. Daha önce de “artık evlenmeyi düşünmüyorum” demiştiniz. Bunları göz önünde bulundurursak; günümüz ilişkilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Günümüz ilişkilerini istikrarsız buluyorum,  temeli sevgi değil zaaflara ve çıkarlara dayalı. 3. jenerasyon kişilerin zaten artık kadın erkek ilişkilerini anlamlandırabildiğini düşünmüyorum. Evlilik de artık farklı çıkarlardan ve yanlış evliliklerden dolayı içi boşaltılmış bir kavram.

Evcil hayvanlarınız olduğunuzu biliyoruz. Sosyal medyada da hayvan haklarıyla ilgili sıkça paylaşımlar yapıyorsunuz. Ülkemizde son zamanlarda hayvanlara işkence haberine sıkça rastlıyoruz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?
Hayvanlara yapılan işkenceler artık sosyal medya sayesinde daha görünür oldu. Birçok belediye göz göre göre hayvanlara zulüm yapıyor, zehirliyor ya da toplayıp kırsal alanda yaşam olanağı olmayan yerlerde açlıktan öldürüyor. Öncelikle bu ülkenin üst düzey yöneticilerinin bu konuya dur demeleri lazım. Yoksa hayvan işkencelerine sadece sosyal medyadan çemkirerek, canımız yanarak izlemek zorunda kalacağız.

Hayvanlara işkence edenlere sizce ne gibi yaptırımlara uygulanması gerekiyor?
Para cezasına çevrilemeyen hapis cezalarının gelmesi önemli, hükümetin bu konu ile ciddi olarak ilgilenmesi ve önerge vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Yakın zaman önce kozmetik sektörüne de giriş yaptınız. Bu fikir nereden aklınıza geldi?
Parfüm ve kozmetik benim çok severek ve merak ederek ‘’her zaman daha iyisini bulmalıyım’’ mottosu ile araştırarak ürün alma meraklısı olduğum bir sektördü. Hem kadın hem de şarkıcı olunca daha da dikkat ederek hatta çok severek ürünlerle ilgilendiğimi fark ettim. 2013 yılında kurduğum Kendi Cosmetics şu an 7 ülkenin raflarında satılan bir marka oldu, önümüzdeki yıllarda hem pazarımızı hem markamızı hem de ürün gamımızı büyütmek için çalışacağız.

Bir yandan şarkıcılık, konserler, klip çekimleri bir yandan da iş kadınlığı… Bu yoğun tempoya nasıl ayak uyduruyorsunuz?
Yoğun tempomun her saniyesi programlı. Programsız asla yaşayamam, ajandamda ayırdığım süre dışına taşan işi kabul etmem. Programlı ve disiplinli şekilde çalışınca her şeye zaman ayırabilirsiniz. Ekibinizin sizi iyi temsil etmesi ve yaptığı işi severek yapması, kendinden çok işi düşünmesi de çok önemli.

Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Şimdilerde Akyaka’dayım, Kitesurf yaparak geçiriyorum. Spor ve seyahat yapmaktan keyif aldığım bir şey, bazen Instagram çekimlerim için seyahat ediyorum.

Ankara’yı nasıl buluyorsunuz, seviyor musunuz? 
Ankara en sevdiğim şehirlerden biri. Ankara dinleyicisini ayrı bir seviyorum, her geldiğimde konserde çok eğleniyoruz. Ankara radyolarına konuk olduğumda harika ağırlanıyorum. Seviyorum çok Ankara’yı!

Ankara Life okuyucularına ne demek istersiniz?
Bir kere Ankara’da böyle kaliteli ve güzel bir dergiye imza attığınız için size teşekkür ederim. Tüm Ankara Life ekibini kutluyorum. Yeni şarkımla birlikte Ankara dinleyici ve izleyicileriyle en kısa zamanda görüşmek üzere…

Yorumlar

0 yorumlar