Ankara Life Dergisi

Meri Özdemir; ‘Güven Nitelikli İnsanlara Sunulan Bir Armağandır’

Şehrin en çok okunan dergisi Ankara Life, başarılı iş kadını Meri Özdemir ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi, güzellikle ilgili en çok merak edilenleri sordu.

Güzellik hakkındaki fikriniz nedir? Sizce güzellik hangi değişkenlerden etkilenir?

Güzellik, göze hoş gelen her şeydir. Bunlar; bakımlı olmak, genç görünmek (yaş alsak da genç kalabilmeyi başarabilmek. Tabi ki emin ellerde 🙂 Kişinin aynaya baktığında kedisini iyi hissedebilmesi demektir. Yaş almak ile beraber cildimizin elastikiyet yapısı maalesef bozulmakta, cildimizi bazı dış etkenlere karşı koruyamamaktan cilt kusurları oluşmakta. Sadece yüzümüz değil, vücudumuz için konuşacak olursak, maalesef düzenli egzersiz ya da yürüyüş yapılamadığından vücudumuz genç, formda güzel görüntüsünü zamanla yitirmektedir.

Kendimizi güzel hissediyor olmak gündelik yaşantımıza nasıl etki ediyor?

Kendimizi güzel hissettiğimizde özgüvenimiz artar, enerjimiz yükselir, işimizde başarımız artar. Her konuda daha pozitif, daha çözüm odaklı, daha yapıcı, daha motivasyonlu olabiliriz. Hem kadın, hem erkek için beğenilmek, duygusal bir ihtiyaçtır. Öncelikle kendi duygusal ihtiyacımızı gidermek, sonra çevremizdeki insanlardan aldığımız bu tatmin, bizi daha iyi hissettirir ve güçlendirir. Bu sebeple, herkes için bakımlı olmak her zaman güçtür diyebiliriz.

Kariyerinizde sizi motive eden etkenler nelerdir?

Öncelikle kadınların her zaman güçlü ve ayaklarının üzerinde sağlam durabilmesinden yana olmam sebebi ile, kendimden başlayarak dış görünüşüme özen gösteriyorum. İnsanların gülümsemesi, mutluluğu benim işimdeki motivasyonum için en önemli etken. Kişi işinin aynasıdır derler, ben de bakımlı ve özenli görünerek örnek olmaya çalışıyorum. Yüzümdeki tüm bakım işlemlerimin uygulayıcısı benim. Bu ayni zamanda beğenilmeyi de getirdiği için ve tabi ki insanlara güven teşkil ettiği için benim motivasyonumu da artırıyor. İşime aşığım diyebilirim. Özenle, titizlikle yapmış olduğum her işimin sonunda, aldığım bir tebessüm işimi daha da sevdiriyor.

Sizin de uygulayıcısı olduğunuz lipoliz, dudak ve burun ucu gençleştirme, microblading gibi uygulamalar son zamanların yükselen trendlerinden. Sizce bu uygulamalar kendimizi nasıl hissetmemizi sağladığı için tercih ediyoruz?

Bu uygulamalar bahsetmiş olduğum güzel görünebilme ve iyi hissedebilme konusunu yansıtıyor aslında. Maalesef toplumumuzda ilk bakışta dış görünüşe çok önem veriliyor. Gözümüze güzel gelen bir şeye dönüp tekrar bakarken, güzel olmayan bir şeye de aynı tepkiyi gösteriyoruz. Bu da güzel olmayan kişi için ruhsal bir takıntı haliyle, sıkıntı haline dönüşebiliyor. Ben bir gülümsemenin ya da sıcak bir bakışın o günümüzü nasıl güzel etkileyebiliyorsa, küçümseyici bir bakışın da ayni oranda o günümüzü kötü anlamda etkileyerek enerjimizi düşüreceğine inanıyorum. Elbette ki bu düşünce tarzını doğru bulmuyorum, fakat insanlarımızın gözü hep güzel görmekten yana. Yani kısacası kendimizi daha sağlıklı, daha mutlu, daha enerjik ve daha güçlü hissetmek istiyorsak, güvenilir ellerde bakımlarımızı yaptırmalıyız.

Salonunuzda en çok talep gören uygulamalar hangileri? Bize bunları da kısaca tanıtabilir misiniz?

Öncelikle 10 yıllık bir tecrübem ile salonumda güzellik adına her şey diyebileceğimiz tüm hizmetler mevcuttur. Bunların içinde en çok talep gören, yaş aldıkça belirginleşen çizgilerimiz için kırışıklık tedavisi, şekil bozukluğu, orantısızlık, derinlik çizgileri için dolgu uygulamaları, çeşitli mezoterapi uygulamaları ile hem cildimizi gençleştiriyoruz, hem saç köklerimizi güçlendiriyoruz, hem de vücudumuzda yerleşmiş olan, canımızı sıkan yağlarımızdan, kilolarımızdan kurtulmuş oluyoruz.

Peki hangi cihazlar ile kurtuluyoruz diyecek olursak; öncelikle uygulamalarımız sağlık bakanlığı bildirimi olan zayıflamaya destek, sıkılaştırıcı ve selülit giderici Merr Antiselülit Jel ile yapılmaktadır. Magic Probe cihazı ses dalgası frekansları ile, hiçbir ağrı, morluk oluşmaksızın yerleşmiş yağlarımızdan şekillenerek kurtulmamızı sağlıyor. G5 uygulamamız ile selülitlerimizden kurtularak sıkılaşmış oluyoruz, vücudumuzdaki elastikiyet kaybını düzeltiyoruz. Lenf Drenaj ile, lenf yollarımızı açarak kan dolaşımını hızlandırıp, vücudumuzdaki ödemi atmış oluyoruz. Pasif jimnastik ile çalışmayan kaslarımızı çalıştırarak sıkı fit bir vücuda kavuşuyoruz. Sonic Crunch ile 4 başlık halinde hem yağ yakımı, hem sıkılaşma, hem selülit tedavisi, hem de ağrı kesici ayni zamanda masaj başlığı tedavisi gerçekleştiriyoruz.  En çok talep gören Lipoliz işlemimiz ile 15 günlük kısa bir sürede 3-4 kg kadar yağı vücudumuzdan atmış oluyoruz. Cilt işlemleri olarak LED ışıklı hydrofacial ile 2,5 saat süren VIP bakımımız çok rövanşta olup, dermapen, plazmapen, kırışıklık tedavisi, dudak, burun, yanak, nazolabial ve jawline dolgu ugulamaları, kolajen, PRP, saç mezoterapisi, kalıcı makyaj, kaş kontürü, protez tırnak ve zayıflama bölümümüzde destekleyici spinning uygulamaları mevcuttur.

İşinizde en çok neyi önemsiyorsunuz?

İşimde en önemsediğim şeyi özetlemek gerekirse, güven duygusu denebilir. Güven, nitelikli insanlara sunulan bir armağandır. Kişi güvenmekle huzur bulur, güvenilmekle değer kazanır.

Yorumlar

0 yorumlar