Ankara Life Dergisi

Moda Ne Olursa Olsun Sizi Mutlu Eden Makyaj, Her Zaman En İyi Makyajdır!

“Makyaj bir sanat olarak her zaman bireyselliği ifade etme ve güzelliği vurgulamada önemli rol oynar.”
Güzellik sektöründe kendine has tarzı ve sihirli dokunuşlarıyla danışanlarına harika bir görünüm ortaya çıkaran Makyöz Betül Koçer, şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Yeni sezonun trendleri ve sektörün dinamikleri hakkında gerçekleştirdiğimiz röportajımız sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Her yüz tipine hemen hemen aynı makyaj uygulanıyor. Bundan dolayı makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli? İyi bir makyajın püf noktaları nelerdir?
Evet maalesef ki her yüze hemen hemen aynı makyaj uygulanıyor. Bunun sebebi ise sosyal medyadaki bilgi kirliliğinden dolayı kaynaklanıyor. Bunun için doğru makyaj adına mutlaka güvenilir uzmanlardan destek alınmalıdır.
Makyajda marka ve ürünün etkisi ne kadardır? Siz en çok hangi ürünleri tercih ediyorsunuz?
Her şeyden önce ürün kalitesi önemlidir! Ben MAC, KRYOLAN ürünlerini çok seviyorum çünkü beni hiçbir zaman mahcup etmedi. Ağlayan, yağmurda kalan, havuza atlayan gelinlerim oldu ama onlar makyajım hiç bozulmadı dediler, burada ürünlerin etkisini görebiliyorum.
2023 yılında makyajda öne çıkan trendler nelerdi? Siz hangilerini daha çok kullandınız?
2023 yılında ben 15 yıl önce moda olan makyaj tekniklerini kullandım. Işıltılar, glitterlar, taşlar, inciler ve pullara yer verdim, açıkçası çok da keyif aldım.
Bir insana makyaj yapmak oldukça zor bir iş, mesleğinizde ne gibi zorluklarla karşılaşıyorsunuz?
27 yıllık meslek hayatımda inanın her makyaj öncesi inanılmaz heyecanlanıyorum, umarım beğenir diye başlıyor, onları çok iyi dinliyor ve beğendirmeye çalışıyorum. Bana göre o hep özel günlerde yaptığımız makyajlar özel, heyecanlı ve çok büyük sorumluluk ancak ben hiç mutsuz kişi uğurlamadım.
Biz kadınlar için işin profesyonelinden alacağımız birkaç öneri çok işimize yarar. Kadınlar makyaj yaparken ne yapsın ya da yapmasın?
Mesela allık sürerken gülümseyin ve şişkin kısımlarınıza uygulayın. Kalem ruju dudaklarınızın çok dışına taşırmadan uygulayın. Gözleriniz büyükse iç kısımlara, küçükse dış kısımlara kalem, far ya da eyeliner uygulayın. Fondöteni ise boynunuzun rengine göre seçin! Bu en doğru renk seçimi olacaktır.
2024 makyaj trendlerinden bahsedebilir misiniz? Yeni yılda hangi makyaj modelleri ön plana çıkacak?
Makyaj bir sanat olarak her zaman bireyselliği ifade etme ve güzelliği vurgulamada önemli rol oynar. Sonbahar- Kış 2023-2024 sezonu ile taze ve ilham verici bir değişim rüzgârı geliyor, bizi yenilik ve yaratıcı ifade dünyasına götürüyor. Sofistike ve klasikten, cesur, yenilikçiye kadar bu trendler, yaratıcılık ve özgün ifade için yeni olanaklar sunacak! Pastel tonlar; gri günlerde sizi neşelendirebilir, yumuşak ve hoş tonlarıyla sakinlik ve oyunculuk atmosferi yaratabilir. Metalik sim sevenler 2024 yılında da sevilecek. Parlak metalik göz kapakları, ışıltılı göz kenarları yine çok trend olacak. Yine çapraz eyeliner ilginç, ifade dolu bir makyaj tekniğidir. Üst ve alt göz kapaklarını kesen eyeliner çizgilerini oluşturarak uygulanır, bu da yeni sezonda görülebilecek. 2024 sezonunda neredeyse siyaha yakın bordo dudaklar göreceğiz. Dumanlı gözler; her zamanki gibi çok popüler olacak, farklı renkleri karıştırarak pürüzsüz gölgeler elde edebilirsiniz. Ağartılmış kaşlar çok moda yine moda olacak, bu derin bakışlar için bence çok güzel bir şey. Moda ne olursa olsun sizi mutlu eden makyaj, her zaman en iyi makyajdır. Kendinizi rahat ve iyi hissettiğiniz kıyafet en iyi kıyafettir, en şık olduğunuzu düşündüğünüz takı, ayakkabı, çanta en iyi aksesuardır.

Yorumlar

0 yorumlar