Ankara Life Dergisi

Müzeyyen Demir; “Planlı ve disiplinli çalışan biriyim.”

İş gayrimenkul olunca, hepimiz zihnimizi kurcalayan tonlarca soruyla baş başa kalıyoruz. Ankara’nın en sevilen dergisi Ankara Life, gayrimenkul denince akıllara gelen tüm soruları, okurları için alanında öncü isimlerden biri haline gelmeyi başarmış bir gayrimenkul danışmanı olan Müzeyyen Demir ile konuştu. Ödüllü gayrimenkul danışmanı Demir, konuyla ilgili en çok merak edilenleri anlattı.

Nedir “Gayrimenkul” ?

Genel tanımı itibari ile değeri ve niteliği değişime uğramaksızın, bir yerden başka bir yere nakli mümkün olmayan mallara ‘gayrimenkul’ adı verilir.

Peki, Gayrimenkul Danışmanı ne yapar?

Gayrimenkul alım, satım, kiralama işlemlerinde ya da gayrimenkul için ihtiyaç olan finansman eksiğini giderirken bir gayrimenkul danışmanına ihtiyaç duyulur. Gayrimenkul danışmanlığı ile birlikte en doğru kararları vermeniz sağlanır ve size uygun olan gayrimenkul ihtiyacının giderilmesi sağlanır. Gayrimenkul danışmanları, gerekli olan tüm mevzuatları bilir ve idari işlemler hakkında bilgi sahibidir. Gayrimenkul işlemleri sürecinde yanınızda bir gayrimenkul danışmanının olması büyük önem taşımaktadır. Bu danışmanlar sayesinde güvenli bir şekilde gayrimenkul alıp satabilirsiniz, finansman sunabilirsiniz ya da temin edebilirsiniz. Gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren kişiler, sizin için gerekli olan tüm araştırmaları yaparak süreci sizin için kolaylaştırırlar. İlgilenmeniz gerek birçok mevzuatı inceleyip gerekli araştırmaları yaparak hızlı bir şekilde süreci tamamlamanızı sağlarlar. Böylelikle zaman kaybetmeden istediğiniz gayrimenkul işlemlerini yapabilirsiniz.

Bu saydıklarınızın yanı sıra, sizin başarınızın arkasında hangi kişilik özelliklerinizin olduğunu düşünüyorsunuz?

Planlı ve disiplinli çalışan biriyim. Her an gündemi yakından takip ederek kendimi güncel tutmaya dikkat ediyorum. Ayrıca müşterilerime karşı da dürüst ve gerçekçi yaklaşırım.

Sizin alanınızda elde ettiğiniz başarılar hepimizin malumu. Bu kadar başarılı bir gayrimenkul danışmanı olarak, sizi örnek alan insanlara ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Her güne “günlük plan yaparak” başlayın. Bu size tutarlı bir bakış açısı ve tutarlı bir iş akışı sağlar. Mevcut müşterileriniz ile emlak konusunda sağladığınız destekle yetinmeyin. Bir listeniz olsun ve listenizi mevcut müşteriler, yeni müşteriler diye ikiye ayırın. Bu listedeki isimlerle yakın iletişimde kalın. Ayrıca, potansiyel müşterilerinizi de listeleyin. Listede potansiyel müşterileriniz ile ilgili iletişim bilgileri, aradıkları emlak gibi bilgiler yer alsın. Müşterilerinizi doğru fiyatla doğru yatırıma yönlendirin. Ayrıca, çalışmalarınızda sabırlı davranmayı de unutmamalısınız.

Yorumlar

0 yorumlar