Özgür Koldaş: Önemli Bir Tıbbi İşlemdir

Dr. Özgür Koldaş, saç ekim’i için araştırma yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Saç ekimi, yaygın bir küçük cerrahi yöntem olmakla birlikte bir çeşit organ nakli türüdür denilebilir. Dökülmemeye programlanmış özellikle de başın arka tarafından, göğüs, bacak-kol veya genital bölgeden alınan saç köklerinin, saçların döküldüğü bölgeye lokal anestezi ile taşınması işlemidir.

Yetersiz beslenme saç döküyor

Dr. Özgür Koldaş, saç dökülmesinin günümüzde erkekler ve kadınların sorunlarından biri olduğunu söyledi. Koldaş, saç dökülmesinin sebepleri hakkında, “Yetersiz beslenmeden tutun da genetik yapı, stres veya hormon bozukluklarına kadar birçok sebepten dolayı saç dökülmesi görülmektedir. Ülkemizde erkeklerin yüzde 40’ı, kadınların ise yaklaşık yüzde 10’u bu sorun ile karşı karşıyadır. Tek ve etkin tedavi ise saç ekimidir” dedi.

Kişinin psikolojisini etkiliyor

Saç dökülmesinin kişilerin psikolojisini de olumsuz etkilediğini belirten Dr. Koldaş, “Bu anlamda saç dökülmesi fiziksel bir rahatsızlıktan öte estetik bir kaygıdır. Eğer siz de aynaya baktığınızda kendinizi daha mutlu ve genç hissedecekseniz saç ekimi yaptırmalısınız. Bu aşama saç ekiminde çok önemlidir. Saç ekimi, her şeyden önce sizi mutlu edecekse yapılmalıdır” dedi.

Leave your vote

admin

Ankara'nın en eski dergisi olana Life Dergisi, Her ay binlerce kişinin eline ulaşıyor. Dijital platformlardaki varlığı ile bu rakam yüzbinleri buluyor. Şehrin en eski dergisi olma özelliğimiz, bizi popüler kılıyor, Aynı zamanda kurumsal kimlik çalışmaları ile logolar, web sayfaları sosyal medya, ve dijital reklamcılık ile sıra dışı tanıtım hizmetleri veriyoruz.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.