Ankara Life Dergisi

SCARLET X İLE CİLDİNİZE YATIRIM YAPMANIN TAM ZAMANI

Tüm canlılarda olduğu gibi vücudumuzla birlikte derimizin yaşlanması ve buna bağlı ortaya çıkan değişimler kaçınılmazdır. Beğenilme içgüdüsü, iş ve sosyal hayatta çekiciliği güzellik ve genç görünümün belirlediği yönünde artan sosyal algı ile birleştiğinde kusursuz ve genç görünme isteği de her iki cinsiyette artmaktadır. Günümüzde artan kozmetik uygulamaların çeşitliliğine rağmen yaşlanmanın durdurulması mümkün değil gibi gözükmektedir. Bu nedenle yaşlanma sürecini durduramayız fakat yavaşlatabiliriz. Öncelikle yaş alma sürecinde cildimizde oluşan değişiklerden ve bu değişiklikleri yavaşlatmak için uygulanabilecek en başarılı yöntem olan SCARLET X yönteminden sizlere bahsedeceğim. Cildimizde 20’li yaşlardan itibaren kolajen-elastin üretimi azalır ve yıkım hızı artmaya başlar ve biz her yıl kolajen ve elastinimizin %1,5’unu kaybederiz. Bu kaybı 20’li-30’lu yaşların başında pek fark etmeyebiliriz, 30’lu yaşların ikinci yarısından sonra artık fark etmeye başlarız. Kolajen sentezini artıracak uygulamalar yapılmazsa 70 yaşına kadar kolajen- elastin liflerinde %80 oranında bir azalma olur. Kolajen kaybı yaşlanma sürecinde önemli bir faktördür. Kolajen kaybına ayrıca cildin elastikiyetini sağlayan (elastin) ve nemini sağlayan (hyalüronik asit) kaybı da eklenince cilt; daha kuru, daha az esnek, daha ince hale gelir ve cilt kırışıklığı ya da sarkma olasılığı daha da yükselir. Yaş alma süreciyle ciltte renk tonu eşitsizlikleri oluşur, gözenekler genişler, cilt kabalaşır. Tüm bu süreçleri yavaşlatmak, cildimize yatırım yapmak, yaşımızın daha iyisi olmak için yapılabilecek kozmetik uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar sizi siz olmaktan çıkarmayan, doğallığınızı bozmadan, yüz ifadenizi değiştirmeden yaşınızın iyisi olmayı hedefleyen uygulamalardır. Coco Chanel’in dediği gibi ‘Her Kadın Hak Ettiği Yaştadır’. Ama artık günümüzde sadece kadınlar değil erkekler de yaş alma süreçlerini yavaşlatmak için kozmetik uygulamaları sıkça başvurmaktalar. Yaş alma sürecini yavaşlatmak, cildinize yatırım yapmak için yapabileceğiniz en başarılı uygulama; SCARLET-X uygulamasıdır.
SCARLET X
Cildimizin gerginliğini kolajen lifler, elastikiyetini ise elastik lifler sağlar. Kolajen ve elastik liflerinin azalması cildimizde sarkmalara ve kırışıklıklara neden olacaktır. Cildimizin ana dinamikleri olan kolajen -elastin liflerimizin hem kaybını azaltmak hem de sentezini artırmak için Scarlet X uygulaması ilk sıralarda yer almaktadır. Aynı zamanda ciltteki yağ sentezini de düzenlediğinden her gördüğünüzde canınıza sıkan gözenekleriniz de küçülecektir. Ciltteki renk tonu eşitsizlikleriniz, lekeleriniz azalacaktır. Daha sağlıklı, daha parlak, daha yaşınızın iyisi olabilecek cilde Scarlet-X ile kavuşabilirsiniz. Cildinize yatırım yapmak için Scarlet-X uygulaması en iyi seçenektir.
PEKİ SCARLET X NEDİR?
Tüm cilt katmanlarında problemleri aynı anda tedavi edebilen bu sistem, özel tasarlanmış başlıktaki mikro iğneler ile cilt altını radyofrekans dalgalarıyla uyararak cilt altını onararak, rejunevasyon (yenilenme) sürecini başlatır. Bu sayede; elastikiyet kaybını gidererek cildi sıkılaştırır, ince kırışıklıklarınızı azaltır, gözeneklerinizi küçültür. Sarkmaları azaltarak yüz ve çene hatlarının belirginleştirir, boyun ve gıdı toparlamada etkinliği mevcuttur. Aynı zamanda sivilce izi, yara izi ve lekeli görünümünüzü de azaltır
SCARLET-X NASIL YAPILIR?
Scarlet-X tedavisinde ucunda mikro iğneler olan kişiye özel başlıklar kullanılır. Uygulama öncesinde uygulama alanlarına lokal anestezik krem uygulanır. Cilt antiseptik solüsyonla temizlendikten sonra işlem yapılır ve ortalama 45-60 dakika sürer. İşlem sonrasında cildinize PRP veya mezoterapi solüsyonu uygulanarak işlem tamamlanır.
SCARLET-X KAÇ SEANS YAPILMALI?
Bir ay ara ile 3 seans uygulamak idealdir. İlk seanstan sonra bile ciltte yarattığı etki hemen görülür ve etki kademeli olarak her seansta artar.
SCARLET-X’İN ETKİNLİĞİ KALICI MI?
Scarlet-X uygulamalarını her yıl tekrarlamayı önermekteyiz. Cildimizin dinamik bir süreci vardır ve yaşlanma süreci devam etmektedir, Scarlet X uygulamasının uyarıcı etkinliği ortalama bir yıl kadardır. Scarlet X, cildin kalitesini artıran uygulamalardır, cilt altını yapılandırır ve bu yapılandırma sürecinin devamlılığı için yıllık tekrarlanması uygundur.
SCARLET X’İN DİĞER ALTIN İĞNE UYGULAMALARINDAN FARKI NEDİR?
Scarlet X, ABD Silikon Vadisi’nde geliştirilen FDA onaylı son teknolojidir. Scarlet X cildin bir bütün olarak gençleştirilmesinde, ince kırışıklıkların giderilmesinde, sarkmaların azaltılmasında, cilt lekeleri- kızarıklığı tedavi edilmesinde, cilt tonunun aydınlatılmasında, gözeneklerin sıkılaştırılmasında güvenlik ve etkinlik açısından klinik olarak kanıtlanmış FDA onaylı bir cihazdır.

Yorumlar

0 yorumlar